Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Inkabb halgattam volna?

Inkabb halgattam volna?

Figyelt kérdés
Sziasztok sajnos megsertettem az anyost! Van egy ket honapos kisfiam; tegnap nalunk volt anyosom es sogorom hat persze olbol olba vettek nincs ra alkalma hogy minden nap lassa; majd kiment elszini egy cigit mikor bejot elkeszte a pici kezet csokolni es en szoltam hogy inkabb csokolja akar hol csak ne a kezet mert azt azonnal a szajaba veszi; en ezzel nagyon nem akarttam ot megserteni de megis sikerult este kilenc uttan megszolalt hogy o haza kel menyen mert Snupi nem alszik ha o nincs othol (a kutyaja) na a parom haza vitte oket es mikor visszajot ram kerdezet hogy montam e valamit az anyjanak en vissza kerdezek miert mondot valamit ere a parom nem csak annyit hogy az en fiam aranybol van es hozza se lehet erni; montam neki hogy mi volt eggyet ert velem de sajnos sogorom nem irt ma hogy az o anyja ket gyereket felnevelt nehogy man en jobban tudjam mi jo es mi nem mint o! most mit tegyeki en nem akkartam rosszat csak feltem a babamat ti ere hogy reagalnatok?

2016. márc. 24. 13:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%
Tökéletesen igazad volt. Ne hagyd magad, beszéljen a sógor is és anyós is amit akar, majd megnyugszanak szépen magukban.
2016. márc. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%
Nem,ezt jól tetted.Akár bagós akár nem,egy baba kezét nem puszilgatjuk.Nagy kár ezt sokan elfelejtik.Ne foglalkozz vele majd megbékél.
2016. márc. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
74%

Megőrülök ettől a hozzáállástól, hogy felnevelt x gyereket és akkor már ő mindent tud.

Az en gyerekem, az én szabályaim, és kész.

Szepen szóltál, elmagyaráztad az okot, tehát nincs oka duzzogni.

2016. márc. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
68%

Sógor vegyen vissza az arcából, anyósod nem etalon azért, mert felnevelt két gyereket, rengeteg nő nevel fel hármat, négyet úgy, hogy fogalma sincs az anyaságról. Ez az egyik.


A másik, hogy azt a két gyereket anyósod évtizedekkel ezelőtt nevelte fel, azóta változott a világ, változtak az elvek, nézőpontok, ahogy a mellékelt ábra is mutatja, anyósod nem túl naprakész, míg te az vagy, hisz te tényleg foglalkozol azzal, hogy mit hogyan kellene.


A harmadik dolog, hogy egy gyereket illetően bármilyen szabályt vagy döntést hozni az anya és az apa kizárólagos joga, és ezt mindenkinek tiszteletben kell tartania. El lehet mondani, ha valamit másképp gondolunk, de nem kioktatni kell, meg megsértődni, ha mégsem a mi tanácsunkat fogadják meg.


Egy szó mint száz, nehogy már te érezd magad szarul, teljesen jól cselekedtél. Emiatt ne szégyelld magad. Esetleg ha legközelebb látod anyóst, kedvesen mondd el neki, hogy nem akartad megbántani, egyszerűen véded a gyereket. Ha ő ezen megsértődik, az már nem a te problémád.

2016. márc. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat es nezetek el nekem ezt a sok helyes irasi hibat;;;;
2016. márc. 24. 13:44
 6/32 acelsziv ***** válasza:
67%

A te gyereked a te felelősséged és úgy neveled, ahogy a legjobbnak tartod. Ne hallgass. Ha megsértődnek és bajuk lesz beled, az még mindig csak az ő bajuk lesz.

Amúgy meg aki nem éri fel ésszel, hogy dohányos pofával nem puszilgatunk gyereket arról megvan a véleményem. A nevelési módszereinek meg szép példát adja a tahó sógorod.

2016. márc. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
ja ne is mond paromnak el semm merem mondani mit irt!
2016. márc. 24. 13:54
 8/32 anonim ***** válasza:
67%

Mindig is utáltam, amikor a gyerekeim kezét puszilgatták akár anyós, akár a saját anyukám. Sőt, továbbmegyek, nem egyszer hamhamhamolták az ujjaikat, meg amikor " belemászott " a gyerek a szájukba, direkt élvezték. Én is jeleztem jópárszor, hogy gáznak tartom, mégis én voltam az aggódós anyuka. Azért undi, ha bagós pofával nyalja-falja az unoka kezét, ez egyszerűen bunkóság.

De jó, hogy felnőnek egyszer a gyerekek!:)

2016. márc. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
21%
én nem látok ebben semmi rosszat, mivelhogy az lenne az undorító, ha belefújná a szájába a füstöt. Ennyi erővel én azt tartottam undinak, hogy sógorom gyere bekapta a villát aztán a villáját beledobta a párom colás pohárába és mindenki azt mondta jaj az milyen cuki. ellenben én meg sem nyikkantam és itt viszont az anyós a hibás, mert egy ilyen dolog miatt hisztizik és sértődik. Szerintem az undorítóbb hogy a gyerek piszkos mindenhova benyúlós kezét csókolja minthogy az anyós bagós szája érinti a gyerek koszos kezét.
2016. márc. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
75%

Eleve ez a cigizés..legalább amíg nálatok van bírja ki azt az időt, hogy ne gyújtson rá. Meg nem az, hogy most aranyból van ezüstből, de babához koszos kézzel nem nyúlunk. Nekem ez olyan visszataszító.

A sógornődnek pedig nyugodtan mond meg, hogy a te gyerekedet nem az anyja neveli, te vagy az anyja és te döntesz arról, hogy neki mi a jó. Mond meg neki nyugodtan, hogy te hogy látod ezt az egészet. Most mit pukkadoznak? Ne félj tőlük, mert aztán majd mindig pampognak.

2016. márc. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!