Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyos kaphat felugyeleti jogot?

Anyos kaphat felugyeleti jogot?

Figyelt kérdés

A lanyom szuletese utan, nem tudttam hova menni, az en szuleim nem engedtek haza a babaval, nagyon haragudtak, hogy fiatalon teherbe estem! Azt mondtak vetessem el, vagy adjam az apjanak, de oda ne vigyem! Anyosom megengedte, hogy szules utan oda koltozzek, de nagyon rossz volt a viszonyunk mindennap veszektunk, nem birtam elviselni es egy nagyobb veszekedes utan haza mentem (tobbszor is volt mar hasonlo) hogy kicsit megnyugodjak. Masnap viszont nem engedett be a hazba es azt mondta rendort hiv ha nem megyek el. A picit nem vittek oviba, most 4 eves es kotelezo lenni oviba jarnia. A parommal sem tul jo viszonyom, nem veszekszunk, inkabb csak ugy erzem nem szeret es csak eltur, soha nem hivott hogy menjek visszak inkabb olyan erzesem volt mindig hogy neki mindegy, talan jobb is ha nem vagyok ott.

Anyosom azt momdja nem adja vissza a kicsit, mire is adna?

Az igaz, hogy mivel a parom apasagi nyilatkozatott tett es a pici lakcime ott van, ezert nem vihetem magammal? 6oraban dolgozom, a fizetesem keves, de a baratnom kiadna az egyik szobajat ahova ideiglenesen mehetnenk, kesobb talan mamamhoz (messze van, nem szivesen koltoznek oda).

Mit tehetek, hogy visszakapjam? Rendorseg? Vedono? Gyamugy?

Sajnos ugyvedre jellenleg nincs penzem


2016. ápr. 8. 08:45
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
73%
Tehát a gyereket otthagytad anyósnál, míg te elmentél megnyugodni?
2016. ápr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
87%
Tehát elhagytad a gyereket? Mikor? Anyósa nincs köze a gyerekhez, neked van még az apának. Mondjuk nem sok eséllyel indulsz, ha elhagytad. Bíróság, gyermekelhelyezesi per.
2016. ápr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
83%
Rendőrség és gyámügy. Olyan nincs, hogy nem találkozhatsz a saját gyerekeddel, anyósod pedig nem kaphat felügyeleti jogot helyetted. Amíg nincs végleges gyermekelhelyezés, ideigleneset kell kérni, de ezt nem az anyós meccseli le veled, hanem az apa.
2016. ápr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
49%
Rendőrségnek mi koze hozzá, utolsó? A gyerek a bejelentett lakcimen van, az apjával. Anyuka nem százas, ha amikor össze veszik az anyossal lelep a gyereket meg ott hagyja.
2016. ápr. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
70%
Mi az, hogy "elhagyta a gyerekét", itt soha senki nem hagyta az APJÁRA a gyereket, amíg el kellett mennie valahová?
2016. ápr. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
40%
5-ös: Azért ez nem olyan, hogy a kérdezőnek sürgősen el kellett mennie valahová. Igazából otthagyta a gyerekét, mert pihenésre vágyott.
2016. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
53%
Fuss neki megegyszer utolsó. "Anyosom megengedte, hogy szules utan oda koltozzek, de nagyon rossz volt a viszonyunk mindennap veszektunk, nem birtam elviselni es egy nagyobb veszekedes utan haza mentem (tobbszor is volt mar hasonlo) hogy kicsit megnyugodjak. Masnap viszont nem engedett be..." Ez nem az apara hagyom a gyereket amíg elintezek valamit kategória.
2016. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
70%

Például az a köze a rendőrségnek, hogy felteszem, kérdezőnek vannak holmijai a házban, amik az ő tulajdonát képezik. Meg ezért:


" A gyermek szüleitől vagy más hozzátartozóitól csak saját érdekében, törvényben meghatározott esetekben és módon választható el. A gyermeket kizárólag anyagi okból fennálló veszélyeztetettség miatt nem szabad családjától elválasztani."

2016. ápr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
66%
Nem mellesleg a szöveg azt sugallja, hogy nem pár napos történet, hanem minimum egy éves - 3 éves kortól kötelező az ovi, ez a gyerek még 4 eves
2016. ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
62%
Azért azt, ha valaki egy éjszakára (!) a saját apjánál hagyja a gyereket, ne nevezzük már elhagyásnak...
2016. ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!