Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyos kaphat felugyeleti jogot?

Anyos kaphat felugyeleti jogot?

Figyelt kérdés

A lanyom szuletese utan, nem tudttam hova menni, az en szuleim nem engedtek haza a babaval, nagyon haragudtak, hogy fiatalon teherbe estem! Azt mondtak vetessem el, vagy adjam az apjanak, de oda ne vigyem! Anyosom megengedte, hogy szules utan oda koltozzek, de nagyon rossz volt a viszonyunk mindennap veszektunk, nem birtam elviselni es egy nagyobb veszekedes utan haza mentem (tobbszor is volt mar hasonlo) hogy kicsit megnyugodjak. Masnap viszont nem engedett be a hazba es azt mondta rendort hiv ha nem megyek el. A picit nem vittek oviba, most 4 eves es kotelezo lenni oviba jarnia. A parommal sem tul jo viszonyom, nem veszekszunk, inkabb csak ugy erzem nem szeret es csak eltur, soha nem hivott hogy menjek visszak inkabb olyan erzesem volt mindig hogy neki mindegy, talan jobb is ha nem vagyok ott.

Anyosom azt momdja nem adja vissza a kicsit, mire is adna?

Az igaz, hogy mivel a parom apasagi nyilatkozatott tett es a pici lakcime ott van, ezert nem vihetem magammal? 6oraban dolgozom, a fizetesem keves, de a baratnom kiadna az egyik szobajat ahova ideiglenesen mehetnenk, kesobb talan mamamhoz (messze van, nem szivesen koltoznek oda).

Mit tehetek, hogy visszakapjam? Rendorseg? Vedono? Gyamugy?

Sajnos ugyvedre jellenleg nincs penzem


2016. ápr. 8. 08:45
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
76%
Ha megfogadod a 29 tanácsát, onnantol egy morzsanyi esélyed se lesz arra, hogy a gyereket nálad helyezzék el.
2016. ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:

Ettöl félek, mert sokszor kapok ellentétes tanácsot. Nem tudom, mivel tehetek jót és mivel árthatok...

Május végéig választ ad a párom, a jövöt illetöen, mégis hogyan képzelli. Addigra szeretnék reális képet kapni a lehetöségeimet illetően, de értelmes, megbízható és határozott választ sehol sem kapok

2016. ápr. 8. 09:58
 33/47 anonim ***** válasza:
90%
Ha májusig vársz, azt a gyereket te már nem fogod nevelni. Irány a bíróság, még ma és szépen elmeseled az ugyintezonek a történetedet. Majd ő segít megfogalmazni a beadványt. Sürgős, ideiglenes gyermekelhelyezes
2016. ápr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
85%

És mégis honnan jött az a "május vége"?

Ne haragudj, de milyen pár az, aki hagyja, hogy elvegyék tőled a gyereked, kényelmesen, külön él tőled, sőt, fontolgatja, hogy egyáltalán akar-e tőled valamit...

Elárulom, semmilyen!

Miért nem adtad már be a gyermekelhelyezési kérelmet?

Azt is kinézem belőlük, hogy pont arra várnak, hogy neked már túl késő legyen...

2016. ápr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
95%

Ahha, na figyi, borítékolom, hogy május végére már hivatalosan a pasidnál lesz a felügyeleti jog...

Ennyire ne legyél már életképtelen, naív, és ostoba :(

Fáradj be a bíróságra panasznapra, ott majd kapsz rendes, valós válaszokat!

2016. ápr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
54%

Tenyleg lehet kitalalt is a törtenet, mert sajn sokan szorakoznak ilyennel... :( aztan sokan meg emiatt nem irjak le, ami a kerdezöt elöbbrevihetne... :(


Szomoru, h ennyi volt az ingyenes jogsegelyszolgalat. Sajnos ugy kell kiskanallal kikanalazni neha az illetekesektöl, hogy most akkor megis mit tehetsz?? Nem tilthatnak el a gyerektöl, de eltiltanak, akkor mit tehetsz? Az is lehet, h a neten van ingyenes jogi forum es ott szakember, aki ennel normalisabb valaszt ad, ennek is utananezhetnel. De itt minden perc szamit, itt sürgösen lepni kell.

Es itt is ellentetes tanacsokat kapsz.

Azt javaslom, h mindent a hivatalos helyen kerdezz meg, es addig nem mesz ki onnan, amig kerdes maradt benned, amig nem tudod, mi a teendöd!

Olyasmit, h pl. "Milyen papírok szükséges a lakcímkártya cseréhez?" - okmanyirodaban kerdezz ra.

Fontos a gyereked? Hogy mindennap vele elj, vagy jo igy is? Nyilvan fontos, tehat ne tedd függöve masoktol, az (ex)parodtol, anyosodtol, mastol, h ök mikorra döntenek es hasonlok. Az idö sajnos nekik dolgozik, mert rad mondhatjak, h Te hanyagoltad a gyerekedet, nem kerested, nem tettel semmi erte...stb. (Van tanud, aki igazolja, h anyos nem engedett be?)


A parodnak (???) ugye szeretnie kellene teged, es megerteni, h hianyzik a gyereked es jo anyja akarsz lenni, es a gyerekenek is jot kene akarni, es ugy kene latnia, h Te jot akarsz es valoban jo anyja akarsz lenni, felnevelni öt. Mivel ez valamiert nem igy van, a gyereked nelkül töltött idöröl majd azt mond utolag az anyos, amit akar sajnos.

Emiatt is mielöbb birosag, gyermekelhelyezesi per, es talan segit megfogalmazni, ha latja, h öszinten a szivedböl elmondassz mindent es ö is olyan jellemü. Sürgösen, inkabb ma, mint holnap!

Ha nem segit, a googleba keress tovabb.


Pl. hova mehetsz majd a gyerekkel? Beirtam: krizishelyzetü anya, olyan oldalakra kattinthatsz, hogy... ezek mind hasznosak lehetnek, h honnan varhatsz segitseget:


anya-gyermek szallas,


anyaoltalmazo alapitvany,


Anya - Krízishelyzet és segítség. A legjobb válaszok profiktól.

anya.lap.hu › ... › anya.lap.hu


Krízisközpont

www.voroskeresztanyaotthon.hu/kriziskozpont/


Családok átmeneti otthonai Budapest:

gyerekkel-egymagam.reblog.hu/csaladok-atmeneti-...


S.O.S. Krízis Alapítvány

www.soskrizis.hu/

2016. ápr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
27%
4hónapja szültem a babának automatikusan az lesz az állandó lakcime ami az anyának! Én anyumékhoz vagyok bejelentve állandóra így a baba is! Hiába van más ideglenes lakcímünk is ahol élünk,de egyébként az ideglenes is szerepel a baba lakcimkártyáján is! Ém ezt nem is értem hogyan lehet más a baba állando lakcime mint a tiéd!
2016. ápr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:

36os köszönöm!


37-es fentebb leírtam, olvasd el ha érdekel!

2016. ápr. 8. 11:29
 39/47 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező!

Mi hiába próbálnánk segíteni, mivel a leírtak alapján sajnos szinte semmi esélyed, hogy a számodra kedvező ítélet szülessen, mivel a bíróság kizárólag a gyerek érdekeit nézi majd az elhelyezésnél.


Ráadásul fizethetsz majd gyerektartást is.

2016. ápr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
12%
És azt honnan tudod a leírtak alapján, hogy a gyereknek mi a jó? Nem feltétlenül anyós.
2016. ápr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!