Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyos kaphat felugyeleti jogot?

Anyos kaphat felugyeleti jogot?

Figyelt kérdés

A lanyom szuletese utan, nem tudttam hova menni, az en szuleim nem engedtek haza a babaval, nagyon haragudtak, hogy fiatalon teherbe estem! Azt mondtak vetessem el, vagy adjam az apjanak, de oda ne vigyem! Anyosom megengedte, hogy szules utan oda koltozzek, de nagyon rossz volt a viszonyunk mindennap veszektunk, nem birtam elviselni es egy nagyobb veszekedes utan haza mentem (tobbszor is volt mar hasonlo) hogy kicsit megnyugodjak. Masnap viszont nem engedett be a hazba es azt mondta rendort hiv ha nem megyek el. A picit nem vittek oviba, most 4 eves es kotelezo lenni oviba jarnia. A parommal sem tul jo viszonyom, nem veszekszunk, inkabb csak ugy erzem nem szeret es csak eltur, soha nem hivott hogy menjek visszak inkabb olyan erzesem volt mindig hogy neki mindegy, talan jobb is ha nem vagyok ott.

Anyosom azt momdja nem adja vissza a kicsit, mire is adna?

Az igaz, hogy mivel a parom apasagi nyilatkozatott tett es a pici lakcime ott van, ezert nem vihetem magammal? 6oraban dolgozom, a fizetesem keves, de a baratnom kiadna az egyik szobajat ahova ideiglenesen mehetnenk, kesobb talan mamamhoz (messze van, nem szivesen koltoznek oda).

Mit tehetek, hogy visszakapjam? Rendorseg? Vedono? Gyamugy?

Sajnos ugyvedre jellenleg nincs penzem


2016. ápr. 8. 08:45
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
91%

Azért nem oszt meg részleteket mert kamu provokáció az egész, és lám működik ;)



Mindenesetre egy biztos. Ha az én anyósom "nem adná vissza" a gyerekem, már rárúgtam volna az ajtót, az tuti... söt én hívnék rendőrt, mert kétlem hogy végzès nélkül megteheti hogy nem adja oda az anyának a gyereket.


A bíróságon amúgy szokott lenni ingyenes tanácsadás, sőt nálunk a játszóházban is van jogsegély szolgálat anyukáknak, ilyesmi helyeken érdeklödj szerintem, ha nem csak agyszülemény a sztorid.


Vagy: nyalj be neki, békülj ki, és ha visszaenged indítsd el az elhelyezést titokban, ès tiplizhetsz ha már van papírod...

2016. ápr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

Ez év januárjában történt. A párom nem tudja mit tegyen, szeretne is költözni meg nem is (szerintem inkább nem).

Találkozni találkozhatok a kicsivel, csak magammal nem vihetem (barátnőmhöz menehtnénk), de félek mert olyan sok mindennel fenyegetnek, hogy késöbb még a láthatást is megvonnák. Játszóházba, játszótéren, sétálni szoktuk vinni a párommal, de egyedül nem mehet érte.

Mivel az én bejelentett lakcímem anyuéknál van a kicsié meg az édesapjánál, harmadik helyre nem költözhetünk, sőt azt is mondták az állandó lakcímén kell életvitelszerűen élnie. Nem tudom, hogy valóban így van ez, sok mindent olvastam már, nem tudok eligazodni.

Ha a nagymama vagy a párom gyermek elhelyezési pert inditani, hoyg zajlik az? Ha elviszem a kicsit magammal, tényleg keretethetik rendőrséggel? Ha megtalálnak mi történhet?

2016. ápr. 8. 09:22
 23/47 A kérdező kommentje:

21-es

Nem vagyok gyorss és gépíró!!!

A bíroságon voltam, ingyenes jogsegély szol.-nál

nagyon kedves fiatal fiú volt ott (talán diák??) azt mondta az állandó tartozkódási helyét nem változtathatom meg (szerinte, úgy tudja) de nem tilthatnak el a gyerektől (szerinte, úgy tudja)..... ingyenes jog segély - sokat segített!!!!

2016. ápr. 8. 09:26
 24/47 anonim ***** válasza:
74%

Azt se értem, hogy lehet a kicsinek más lakcíme mint neked?

Én is anyuékhoz voltam bejelentve mióta élek, hiába nem ott laktam 15 éve, a fiúnk mikor született, mégis azt kaphatta csak ami nekem az állandó címem volt, hiába volt másik ideiglenes lakcímem/tartózkodási helyem.

Ráadásul akkor már a mostani helyen laktunk, tehát ténylegesen egyik papírforma szerinti cimemen se laktam már...

2016. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
70%

Ja, és 2 hete jelentkeztünk be ide, én meg a gyerek (a bölcsi miatt), férjemnek maradt a régi címe, a vállakozása miatt, és tök egyedül intéztem mindent, simán nélküle meg tudtam változtatni a gyerek állandó lakhelyét!

Szóval ez is csak egy urban legend, hogy nem lehet!

2016. ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:
Az első lakcímkártyán amit kaptunk az én lakcímem szerepelt. Mikor kijöttünk a kórházból és még normálisnak mondható volt a viszony, cserültük ki lakcímet, a védőnő is ajánlotta a késöbbi ovoda/iskola elhelyezés miatt és a háziorvosi rendelés miatt!
2016. ápr. 8. 09:34
 27/47 A kérdező kommentje:

25ös


Milyen papírok szükséges a lakcímkártya cseréhez?

2016. ápr. 8. 09:35
 28/47 anonim ***** válasza:
90%
Személyit sem igényelhetsz kiskorúnak az apa nelkul es lakcímet sem valtoztathatsz. Elso okmányirodába bemész es elmondják,..január ota gondolom mar megtehetted volna
2016. ápr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
21%
A gyermek születési anyakönyvi kivonata (ha nincs nálad a mostani lakcímkáryája) és a te irataid. Ha elveszettnek jelented be a lakcímkártyát, jegyzőkönyvet vesznek fel, érvénytelenítik a régit és kiadják az újat, az általad megadott címmel. Születési anyakönyvi kivonatot kérhetsz az anyakönyvi hivatalban. mindkét eljárásnál van valami kis díj, azt hiszem 1500 ft körül.
2016. ápr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
83%
Valóban, önkényesen nem valtoztathatod meg a lakóhelyét. De badgast egy sürgős, ideiglenes gyermekelhelyezesi kérelmet a bíróságra. Ezzel a pasival amúgy sincs értelme a kapcsolatnak, ha nem áll melled
2016. ápr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!