Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyos kaphat felugyeleti jogot?

Anyos kaphat felugyeleti jogot?

Figyelt kérdés

A lanyom szuletese utan, nem tudttam hova menni, az en szuleim nem engedtek haza a babaval, nagyon haragudtak, hogy fiatalon teherbe estem! Azt mondtak vetessem el, vagy adjam az apjanak, de oda ne vigyem! Anyosom megengedte, hogy szules utan oda koltozzek, de nagyon rossz volt a viszonyunk mindennap veszektunk, nem birtam elviselni es egy nagyobb veszekedes utan haza mentem (tobbszor is volt mar hasonlo) hogy kicsit megnyugodjak. Masnap viszont nem engedett be a hazba es azt mondta rendort hiv ha nem megyek el. A picit nem vittek oviba, most 4 eves es kotelezo lenni oviba jarnia. A parommal sem tul jo viszonyom, nem veszekszunk, inkabb csak ugy erzem nem szeret es csak eltur, soha nem hivott hogy menjek visszak inkabb olyan erzesem volt mindig hogy neki mindegy, talan jobb is ha nem vagyok ott.

Anyosom azt momdja nem adja vissza a kicsit, mire is adna?

Az igaz, hogy mivel a parom apasagi nyilatkozatott tett es a pici lakcime ott van, ezert nem vihetem magammal? 6oraban dolgozom, a fizetesem keves, de a baratnom kiadna az egyik szobajat ahova ideiglenesen mehetnenk, kesobb talan mamamhoz (messze van, nem szivesen koltoznek oda).

Mit tehetek, hogy visszakapjam? Rendorseg? Vedono? Gyamugy?

Sajnos ugyvedre jellenleg nincs penzem


2016. ápr. 8. 08:45
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
40%
Nincs elvalasztva a szüleitől. Az apjával él, a bejelentett állandó lakhelyen. Hogy anyuka lelepett, az az ő saját döntése volt
2016. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
96%

"Az igaz, hogy mivel a parom apasagi nyilatkozatott tett es a pici lakcime ott van, ezert nem vihetem magammal?"


Igen, igaz, a masik szulo beleegyezese nelkul onkenyesen nem valtoztathatod meg a lakhelyet.

Perelni probalhatsz gyermekelhelyezesert, de ugy hogy gyakorlatilag nincs hova menned (szuleid elzavarnak otthonrol es kitagadtak az unokajukat), es az anyagiakat se tudod biztositani, nem lesz ra tul sok eselyed.

2016. ápr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
58%
Az apjára hagyta ott, aki szintén ott lakik. Semmi köze hozzá az anyósnak, nem áll jogában elválasztani a gyereket az anyjától, függetlenül attól, hol van a gyerek lakcíme.
2016. ápr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
35%
Értem, utolso. Tehát szerinted teljesen normális, ha egy anya úgy felhuzza magát, hogy ott hagyja a gyereket az apjaval-anyosaval - éjszakára is és csak másnap valamikor esik haza. Ráadásul nem először. Igazad van, ilyen egy normális anya.
2016. ápr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt nem tudjuk, hogy ez a történet mennyi idő alatt játszódott le. Mióta nincs anyuka a gyerekével? Azt írja, hogy másnap ment érte, de ez mikor volt? Ha a gyerek 4 éves most, akár évekkel ezelőtti is lehet a történet, tehát évek óta nincs az anyával a gyerek. Kár, hogy a kérdező, nem oszt meg velünk alapvető információkat!
2016. ápr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
94%
Ha 4 éves a gyerek és nem jár óvodába, akkor minimum 1 éves a történet
2016. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
94%
Az egész helyzet nem normális, ettől függetlenül anyós nem teheti meg, hogy önhatalmúlag elválasztja a gyereket az anyjától. Ennek megvan a hivatalos, jogi útja, de ott sem a mama intézkedik, kizárólag a két szülő.
2016. ápr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
"Többször" értsd. négy év alatt 3-4 alkalommal fordult elő ilyen. Mégis mit kellett volna tenem? Emeletes ház, megbeszéltül, hogy a felső emeleten élünk mi, ők meg lent. De a valóságban ők használják az egész házat, minket (engem) csak megtürtek, lépten nyomon belémkötöttek, egy kedves szavuk nem volt hozzám. Nem írom le mit mondott nekem, a pici már aludt, én mondtam a páromnak, hogy nem hallgatom tovább az anyját haza megyek... nem bírtam... azt mondta oke, majd lenyugszik (ahogy mindig) reggelre. Reggel a szüleim mentek dolgozni, és elvittek autóval 8óra elött ott voltam, hogy oviba vigyem a kicsit. A kapunál tovább nem jutottam, anyósom megkért adjam oda a kulcsom, nem is gondolkoztam és oda adtam, és akkor mondta el, "mit szeretne".
2016. ápr. 8. 09:12
 19/47 anonim ***** válasza:
57%
Ebből te már nem jössz ki jól. ...
2016. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
65%

Oké, de ekkor mennyi idős volt a gyerek? Mit kellett volna tenned? Fogni a gyereket és magaddal vinni! Persze, hogy csak megtűrtek, a te szüleid még azt sem tették!

Hány éves vagy?

2016. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!