Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nektek nem esne ez rosszul?

Nektek nem esne ez rosszul?

Figyelt kérdés
Negyvenes házaspár vagyunk, én bolti eladó, férjem fizikai munkás. Én minimálbért kapok, férjem valamivel többet. Anyósom folyamatosan szid minket, hogy milyen "szar" életünk van, senkiháziak vagyunk, miért nem megyünk mi is külföldre dolgozni? Lehetnék mondjuk bébiszitter, vagy idősgondozó, a férjem meg kőműves, vagy akármi, és kereshetnénk sok pénzt, mint annyian mások rajtunk kívül. Akár két külön helyen is dolgozhatnánk, sokan élnek így, és szerinte mindenki meggazdagodott már így, csak nekünk van ilyen "nyomorult" életünk. Nekem ez nagyon rosszul esik amiket mond, meg tudunk élni, van egy kis tartalékunk is, nem kérünk tőle, sem senkitől kölcsön, éljük az életünket.
2016. ápr. 10. 14:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
36%

És a férjed miért hallgatja ezt tőle?

Ha velem így beszélnének a szüleim, nagyon le lenne redukálva velük a kapcsolattartás, azt hiszem!

Ha újra és újra elmegy az anyjához, hallgassa csak nyugodtan - te meg mondd meg neki, hogy te erre nem vagy kíváncsi, úgyhogy otthon semmit ne meséljen el abból, amit az anyja mondott.

Mert gondolom, te onnan értesülsz ezekről, hogy a férjed felhúzza ezen magát és otthon beszéli ki magából a feszültséget.

2016. ápr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Az előbb egy félmondat elkerülte a figyelmemet:

"napi szinten vesznek össze".

Csak nem együtt laktok anyósoddal? Mert ha igen, akkor egy picit érthető, amit mond. Ültök anyósod házában, negyvenes éveitekre sem teremtettetek önálló egzisztenciát, és elvagytok, mint a befőtt. Azért ez irritáló ám!

2016. ápr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

"Ültök anyósod házában, negyvenes éveitekre sem teremtettetek önálló egzisztenciát, és elvagytok, mint a befőtt. Azért ez irritáló ám!"


Saját lakásunk van, 2 szobás lakótelepi. Nem az ő lakásásban vagyunk el, mint a befőtt! Külön lakunk! Nem megy hozzá a férjem minden nap, csak hétvégén, de naponta felhívja anyósom őt, azzal zsarolja hogy rosszul van, stb... ha nem hallgatja meg. Írta egyik hozzászóló hogy talán azt reméli majd jól megtámogatnánk anyagilag, ha külföldön dolgoznánk. Most gondoltam bele, hogy lehet hogy így van, mert párszor mesélte már hogy xy fia, lánya, itt meg ott dolgozik külföldön, és küld haza pénzt az anyjának.

2016. ápr. 11. 12:55
 14/18 anonim ***** válasza:
43%

Akárhogyan is: az érzelmi zsarolást a férjednek kéne tudni kezelnie. Ha én nem akarom, hogy valaki naponta hívogasson, akkor ezt el is tudom érni nála.


11.hsz-om egy része továbbra is áll: mondd meg férjednek, hogy te nem vagy kíváncsi az anyja beszólásaira, úgyhogy otthon semmit ne meséljen el abból, amit az anyja mondott.

2016. ápr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nincs a férjednek szája? A telefon automatikas a fülére ugrik és fogadja a hívást amikor a zannya hívja? Nem ismeri a 'NEM' szót? Miért nem teszi helyre az anyját? Miért hagyja, hogy a feleségét terrorban tartsa az anyja?
2016. ápr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%
Olyan emberek szoktak bantani mast akik sajat magukkal nincsenek megelegedve. ((Ha ti vagytok senkihaziak, akkor o mi?? :) Nevetseges figura lehet az anyosod!))
2016. ápr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 12. 00:37
 18/18 anonim ***** válasza:

Rosszul esne, foleg mert tudom hogy hulyesegeket beszel. En tiz eve dolgozom kulfoldon es nagyon keves olyat ismerek aki meggazdagodott itt. Lehet hogy anyagilag ideig-oraig jobb lett es tobbmindenre futotta, jobb cuccok, kocsi, nyaralasok stb. De semmi erdemleges. Olyan nagyon keves akad aki (foleg szakma nelkul) tenyleges eredmenyt, mondjuk ingatlant tud felmutatni abbol hogy o kijott dolgozni. Nekem majdnem sikerult az elejen, ket ev alatt jol megszedtuk magunkat akkori parommal, de a kapcsolatunk (akkor volt 5 eves) rament. Celt es motivaciot tevesztve minden rameso reszt eldorbezoltam elutazgattam gyakorlatilag egy eve alatt, aztan kezdhettem mindent a nullarol. Csak kozben jott a valsag es azota sem tudtam felet sem osszegyujteni annak ami elotte ket ev alatt megvolt.

Es meg valami.. Nem ismerek olyat sem aki egyutt maradt volna a parjaval miutan kijott kulfoldre dolgozni.. Ez meg nem lenne baj, ha megtalanak az emberek a boldogsagukat mashogy vagy massal, de nem ez latom magam korul. Lelkileg szetesnek, ezt latom. A kuloneleses dolog meg eleve csodre van itelve, ott mindig az van h egy ido utan csalni kezdi valamelyik a masikat. Ezt megmondhatna a parod a draga mamajanak, de legjobb lenne ha nem is nyitna errol vitat vele, vegtere is felnott emberek vagytok sajat elettel amihez neki semmi koze.

2016. ápr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!