Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nektek ez nem esne rosszul?...

Nektek ez nem esne rosszul? Hogy álljak ezután a sógoromhoz?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, sajnos nem sikerült a nyelvvizsgám.(eddig kétszer, elsőre felkészületlen voltam, másodjára meg a tanárom javaslata ellenére elkapkodtam)

Eddig tanárhoz jártam, már elég felkészültnek érzem magam, viszont a munkahely, ahová jelentkezni szeretnék nem vesz vizsga nélkül, és amúgy is nehéz bekerülni.

Szomorú voltam,hogy emiatt nem jelentkezhetek idén, de akkor jött a sógorom.

A családjáról tudni kell,hogy a nagyapja politikus volt, mára talán kevesen ismerik, de a befolyása megmaradt.Az apja ugyan ez, ő ugyan nem politikus, de szintén befolyásos ember, az átlag emberhez képest ő gyakran szerepel a tévében is.

A sógorom meg igazából szintén az ő útjukat járja, de ő nem ismert, és bár nem akarok rosszmájú lenni, de a közelében sincs sem az apjának, sem a nagyapjának (rátermettségre)

Minden esetre, ő sem az a "vesztes" típus, és ugyan fele akkora sincs, mint amekkorának gondolja magát, de felajánlotta a segítségét.

Mégpedig azt,hogy nemcsak hogy nyelv vizsga nélkül fognak felvenni, de garantálja,hogy a felvételi eljáráson is biztosan átmegyek (mert ugye a vizsga nem biztosíték,tehát azzal együtt sem biztos a sikeres felvételi)

Természetesen a vizsgát nyárig megcsinálom,hogy legyen -így beszéltük meg-.

Mindezt úgy,hogy neki egy kedves barátja része a felvételiztető bizottságnak, na meg persze egy kis pénz is kell, de én azzal, ne is törődjek, mindent elintéz.

Nem győztem hálálkodni, tényleg nagyon örültem, még a pénzt is kifizettem volna, de nem engedte.

Amikor küldték a felvételi időpontját, szóltam neki, és mondta,hogy ki vannak töltve a papírok,mindent elintézett, csak be kell mennem egy jót beszélgetni, és fel vagyok véve.Ha bármi van hivatkozzak ő rá.

Nos, én be is mentem.Első körben totál hülyének néztek,hogy mit akarok itt nyelvvizsga papír nélkül.Már a kérdésnél is sokkot kaptam, mikor feltették,hogy hol van.

Végül a sógoromra hivatkoztam, amire összenéztek,hogy nem tudják ki az.

Kicsit beszélgettünk, viszonylag kedvesek is voltak, de természetesen elutasították a jelentkezésem.

Oltári nagy csalódás, kész hülyét csináltam magamból.Felhívtam a sógorom, azzal kezdtem,hogy nem úgy alakultak a dolgok, ő meg mondta,hogy most vezet, külföldre megy, hívjam hétfőn.

Tegnap "beteg", ma megint nincs otthon.

Fogalmam sincs mi történt, és bár úgysem változtat semmin, de totálisan átverve érzem magam.Mi a francért kellett ez?Miért csinált belőlem hülyét, minek mondta hogy elintézi, minek szólt bármit is?

Komolyan, péntek óta teljes letargiában vagyok, nagyon rosszul esik.

Totálisan megsemmisültem.

Tudom, lehet mondani,hogy nem lett volna korrekt másokkal szemben, de én úgy gondolom helyt tudnék ott állni, csak el kellett volna intéznem a nyelvvizsgát, na meg azt azért hozzátenném, hogy aki efelől ítélkezik az lenne az első aki a rokona segítségét kérné, ha tehetné, és szerintem ha van valakinek ilyen lehetősége, normális,hogy kihasználja.


A sógoromat meg nem értem, tényleg egy felnőtt, viszonylag komoly ember, komoly családból.Talán azt hitte,hogy ő a mindenható, mint az apjáék, és neki is bárhová elér a keze?Vagy miért nem szólt az apjának?Vagy ha a pénz volt a gond, miért nem fogadta el tőlem?

Hihetetlen, és szánalmas,hogy most meg nem reagál.


2016. ápr. 5. 21:43
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim válasza:
79%
Legközelebb saját erőből jelentkezz,mikor majd lesz nyelvvizsgád és akkor a sógorod nem ver át.
2016. ápr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
75%
ez jó lecke arra hogy ne simliskedéssel akarj előbbre jutni, hanem saját erődből.
2016. ápr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
67%
Ja és igen, tévedsz afelől, hogy mindenki kihasználná a csalás lehetőségét. Nekem is viszonylag befolyásos családom van, mégse kértem a "segítségüket" se egyetemi felvételihez se munkahelyihez. pedig nekem vér szerinti rokonságom is. "szülők, nagybátyám"
2016. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:

Jó lecke, nagyon, csak már nincs képem többet visszamenni sem oda, soha többé.

Meg a fél világ így jut előre, mások által, és csak az mondja,hogy nem szép dolog akinek nincs ilyen rokona, de szerintem ezt bárki megpróbálta volna kihasználni.Aztán ha önerőből nem vesznek fel, akkor meg majd azt bánom egész életemben,hogy hogy lehettem ilyen hülye,hogy nem fogadtam el a segítségét...

2016. ápr. 5. 21:56
 5/57 anonim ***** válasza:
67%
Hát én még senkit nem hallottam, aki így került volna be bárhova is. Persze biztos van ilyen, de nekem többet ér hogy tükörbe tudjak nézni.
2016. ápr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, én alkalmasnak érzem magam, de egy kis hátszél még sosem ártott senkinek sem.

Tudom egyeseknek most nagyon jó a kárörvendés, de ő ajánlotta fel, nem kértem meg, teljesen magától jött oda, és találta ki a dolgokat.

Most már tudom,hogy olcsó húsnak...de mégis csak egy rokonom, akiben bíztam.

2016. ápr. 5. 22:01
 7/57 A kérdező kommentje:

Hidd el, én sem mondanám el senkinek sem, ha így sikerült volna, és ezzel mindenki így van.

Tükörbe nézni meg akkor nem tudnék, amikor a nyelvvizsgámmal, meg az esetleges diplomámmal a Meki padlóját mosnám, miközben a családom napról napra él, azért mert én büszke ember vagyok.Jó dolog a büszkeség, csak azt nem fizetik meg.

Álszentnek érzem kicsit ezt a pénz-becsület dolgot, könnyű mondani, aztán ha ott lenne az asztalon az örök becsület meg az örök gazdagság, 99% elvenné a pénzt, sé ezt kár tagadni.

Természetesen sokan vannak akik önerőből érnek el komoly dolgokat, de mindenhez kellenek kapcsolatok, szívességek, mert nem jutna előrébb az ember.

2016. ápr. 5. 22:04
 8/57 anonim ***** válasza:
85%
Mit mond erről az egèszről a tesód?
2016. ápr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
Azt,hogy nem tud mit mondani, ha hazajön a sógorom beszéljek vele.
2016. ápr. 5. 22:08
 10/57 anonim ***** válasza:
78%
Én nem tudom,te hogy vagy vele,nekem a kis hátszél annyit tenne,hogy szól az érdekemben,hogy ugyan hallgassátok már meg,ugyan nincs még meg a nyelvvizsgája,de folyamatban van,és rátermett. Aztán,hogy felvesznek-e,már ténylegesen a rátermettségen múlna. Ez a lefizetősdi nekem nem kis hátszél, biztos,hogy nem is tudnék úgy igazán örülni neki. Szerintem megérdemelted,jó tanuló pénz. Bocs!
2016. ápr. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!