Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ezen lenne okom...

Szerintetek ezen lenne okom picit megsértődni?

Figyelt kérdés

Jó a kapcsolatom az anyósomékkal, mindig kijöttem velük, bár anyósomnak néha vannak furcsa dolgai vagy mondatai, de általában nem tulajdonítok ezeknek nagy jelentőséget.

Viszont múltkor mondott valamit...

Az utóbbi pár évben híztam pár kg-ot. Viszont előtte elég sovány voltam.

Most 170 cm magas és 58 kg vagyok.

Azt mondta nekem, hogy nem bántásból mondja, de most még csinos vagyok és jól nézek ki, de ne hízzak ennél többet, mert hogy majd szülni fogok 1x akkor amúgy is szaladhat fel pár kg.

Hozzá kell tenni most is vékony vagyok, vagyis normálisan nézek ki. Férjem imádja, hogy màr nem vagyok olyan sovány. Anyósomtól ez olyan furán jött le, a saját anyám nem mond ilyeneket. Ha 70 kg lennék megérteném, hogy ezt mondja...

Mit gondoltok?

Picit rosszul esett... Úgy gondolom nincs mit szégyelnem, ráadásul arányosan híztam, mindenhova ment.


2016. máj. 7. 19:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
48%
Miért mindenki a kg._at számolgatja, ha a test tulajdonosa jól érzi a bõrében magát, ki miért avatkozik bele, hogy hány kg?Ha va
2016. máj. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
52%

Miért kellene mindenen megsértődni?


Szerintem csak tapasztalatból beszélt, hogy szülésnél majd felszalad pár kiló..

2016. máj. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
11%
Az anyósod egy paraszt. Minek kell mindig mások súlyával foglalkozni? De ettől még nem kell megsértődnöd. Ez egy bunkó tanyasi. Ehhez méltó a stílusa is.
2016. máj. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
17%
Lehet valami igazság abban, amit írtam. #13
2016. máj. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
23%
A lényeg az, hogy ne sértődj meg rá. Nem lehet mindenki empatikus és tapintatos. #13
2016. máj. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
35%
14-es mi bajod van? Szerinted az egy teljesen normális és intelligens embert jellemez, hogy másnak beszól a súlya miatt? Szerinted az rendben van, hogy csak úgy megjegyzést tesz a másik ember külsejére? Bezzeg ha a kérdező mondaná, hogy tessék vigyázni a bőrére, mert az csak ráncosabb lesz. Na az hogy esne? Csak úgy képzeld bele magad a helyzetbe mielőtt önérzeteskedsz.
2016. máj. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
78%
Micsoda rettenet ezt ki se lehet birni sértődés nélkül:))Semmi rosszat nem mondott.lassan már semmit nem lehet a meny jelölteknek mondani mert mindentől össze törnek mint a ropi.Igen terhesség alatt felfut pár kig,megesik jó pár 30 is.Aztán ha jók a génjeid ilyen maradsz,ha nem akkor bálna.van aki dagadt marad,van aki annál is soványabb mint volt.Most ebbe aztán nagyon rossz volt anyós, szörnyű
2016. máj. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
78%

Akik szerint beszólt a súlya miatt, azok mit olvastak és hol???


Azt mondta az anyós, jól néz ki, vigyázzon, maradjon is ilyen. Kövezzétek meg érte... tejesen igaza van az anyósnak. Akire felszaladt pár kiló, arra felszaladhat több is, most kell figyelni. Pláne, ha még jól is áll neki az, amit eddig felszedett. Semmi rossz nem volt abban, amit mondott.


Ha az anyukája mondta volna, mind azt írnátok, de hát megdicsért, mert azt mondta, jól nézel ki...

2016. máj. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
72%
Lánykoromban 165 cm magassághoz kb 45 kg voltam.Mindig szégyelltem a soványságomat.Aztán szültem két gyereket és utána 55 kg-ra beállt a súlyom.30 éves korom után észrevétlenül jöttek fel a kilók, de 60-62 kg-tól több sosem voltam.Nagyon jol éreztem magam a bőrömben.Mindenkitől azt hallottam,milyen jo nekem,hogy genetikailag ilyen vékony alkat vagyok.Aztán jött a változókor némi pajzsmirigyproblémával megfűszerezve, és fél év alatt felszaladt 20 kg. Most azon dolgozom,hogy 70 kg-ig visszamenjek.Igaza volt anyósodnak, oda kell figyelni, mert sok mindentől hízhat egy nő.
2016. máj. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
34%

Bár kulturáltan mondta, nekem is rosszul esett volna.170 cm-hez az 58 kg tökéletes.Ez valami fóbia a fiús anyáknál.Nekem is szólt már be anyósom, a húgomnak is az övé, barátnőmnek is (s csak zárójelben jegyzem meg, mindhárom anyós kövér).

Mikor gyesen voltam, sokszor csak este ettem, akkor jött fel pár kg.Anyósom rendszeresen megkérdezte kissé gúnyosan, fogytál már? Férjemnek mikor nyugisabb lett a munkája,megbeszéltük,hogy vigyáz a gyerekre,eljárok tornázni.Mikor anyósom megtudta, eljött, és prédikációt tartott, hogy gondolom én,hogy anyaként és feleségként tornázni járok,nekem itthon a helyem.Sajnos a férjemet is meggyőzte.Így is lefogytam,csak kevesebb mozgással kicsit lassabban.Később kiderült, hogy azért nem akarta, mert valamelyik rokonnak a menye az edzőteremben összejött egy pasival.(ezt a férjem mondta el nekem)

Viszont a másik oldal.A férjem cukorbeteg.Igyekszem eszerint főzni, és figyelni az étkezésére,mert ő sajnos nem nagyon figyel rá.Anyósom szülinapján férjem a 3.szelet tortát kezdte enni,mikor odasúgtam neki, hogy azt már nem kellene.Anyósom persze fülelt, lecseszett, hogy milyen vagyok,sajnálom a fiától azt a kis tortát.A férjem 180cm és 120kg. Anyósom sosem jegyezte meg neki,hogy fogynia kellene, sőt ahogy írtam,még az egészségét sem óvja.

Az én szüleim nem szóltak még be a férjemnek, sőt édesanyám,ha ebédre megyünk,mindig figyel arra, hogy olyat főzzön,amit a férjem is szeret, és egészséges is.

Kérdező,érdekelne, az anyósod a fiának is beszól,hogy hány kg legyen?

2016. máj. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!