Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért érzem ezt, ha picit...

Miért érzem ezt, ha picit "buliznék"? 22L

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy mindig is egy csendes, visszahúzódó, otthonülős lányka voltam.

Nem jártam 15-16 évesen már bulizni, ha eljutottam tinédzser éveim alatt az max 1-2 bulinak nem nevezhető buli volt,de olyan,ahol meghúztam magam és alkoholt sosem fogyasztottam,mert erősen ellene neveltek.

Most hogy 22 éves vagyok, elköltöztem otthonról, magamat tartom el és akadtak új barátok akikkel szeretek összeülni. Mivel tőlem 2-3 évvel idősebbek így megisznak ezt azt, de nem bolond módjára.

Amikor bulira vagy ilyesmire kerül sor nem érzem magam jól, feszengek, és ha a szüleimnek ritkán megemlítem ezeket a bulikat akkor elítélnek, hogy nem erre neveltek.

A sima alkoholmentes buliktól is óvni akartak, hogy minek az. Valószínűleg ennek az az oka,hogy nekik minden ilyen kimaradt és a mai napig be van gyepesedve, csúnyán fogalmazva.

Kérdésem, mit tehetnék, hogy most felnőtt koromban ne érezzem magam feszengve ilyen "bulikon" ?

Tudom 22 évesen lehetne ennyi eszem és felnőtt vagyok, de akkor is zavar.

Pedig szerintem ezzel nincs baj, megfelelőnen nevelt tinikorom volt, de huszonéveswn ennyit meg lehet engednem magamnak, hiszen valamikor élni is kell.

Talán jobb ha 40 évesen visszagondolok hogy fiatalkorom se volt?

Egy kortytól is bűntudatom lesz, mert ennyire bekorlátoztak, hogy semmit. Bár nemis akartam inni fiatalon mert nem érdekelt és magamtól is észen voltam.

Köszönöm, ha valaki segít pár jó tanáccsal.


2015. dec. 12. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

1. Ha többször mégy ilyen helyekre, akkor megszokod a dolgot. Az mindenképpen jo(bb), ha a társaság nem hullára issza magát, így te is max kicsit becsípsz, de nem járatod le magad.


2. A szüleiddel ritkítsd a találkozásokat és ne mesélj nekik az ottani életedröl, mert ök mindig is lehúznak ezen a téren, erösítik benned a (szükségtelen) büntudatot.

2015. dec. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Alkohol nélkül is lehet jót bulizni, volt részem benne, sokkal jobban elvagyok most hogy az elején 1 db rövidet lehúzok és ott annyi is volt...a kedvet feldobja mégse leszel kómás.

Ezt igazából magadban kell tudatosítanod és feldolgoznod, mert ez egy saját blokk részedről..a szülőknek meg nem kell beszámolni, ha meg megszólják hogy nem így neveltek megmondod, hogy pont azèrt itt az ideje kipróbálni...ha kipróbálhattad volna talán most nem kéne. Aztán ennyi.

2015. dec. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem neveltek jól a szüleid,az élethez hozzátartozik a szórakozás is.A fiúkkal való kapcsolataid hogyan alakultak, abba is beleszóltak?
2015. dec. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az sem volt felhőtlen,pedig nem tinédzserkoromban vesztettem el a szüzességem két hét után.

Leginkább az együttalvást tiltották, még akkoris amikor már dolgoztam csak még otthon laktam. De ott már kezdtem menni a fejem után, és nem engedelmeskedtem, csak azelőtt amíg középsuliba meg szakmára jártam.

Amúgy a kapcsokataimat el-elfogadták, nemis volt sok fiúm.

2015. dec. 12. 12:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bulizz, ha akarsz. Inni nem kell, ha nincs kedved, de 1-2 pohárkától nem lesz semmi bajod. A szüleidnek nem kell beszámolni róla, ha így állnak hozzá.

(Csak megjegyzem, 40 felett is lehet "élni".)

2015. dec. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid gondolkodása nem egészséges. Attól, hogy valaki nem zárdaszűz, még élhet normális, erkölcsös életet. Ebbe a másik nemmel való kapcsolat, és az alkalmankénti mértékletes alkoholfogyasztás simán belefér.


Az a baj, hogy ezt a furcsa életszemléletet jó mélyen beléd oltották, és az eszeddel hiába tudod, hogy nem teszel semmi rosszat, a bűntudat, a gátlások mélyen azért ott vannak. Gyanítom nem csak ez a terület az, ahol lekorlátoztak, lesznek még más területen is problémák, amik a rossz mintából adódnak, csak esetleg nem jöttek még ki igazán.


Próbáld meg tudatosítani magadban, hogy semmi rosszat nem teszel. Próbálj arra törekedni, hogy élvezd az életet, úgy élj, ahogy neked jó, nem ahogy elvárják.

Nagyon nehéz dolog figyelmen kívül hagyni az elvárásokat, és túllépni a megfelelési kényszeren. Talán a legnehezebb. Ha egyedül nem megy, keress egy szakembert.

Nem csak azért, mert lelkiismeret-furdalásod van néhány pohár ital miatt, hanem a mögöttes, tudattalan dolgok miatt, amik más hasonló (szüleid által másképp értelmezett) szituációkban is felszínre fognak törni.

Sok sikert.

2015. dec. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :(
2015. dec. 12. 13:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Én sem ittam soha, mégsem érzem úgy, hogy nem éltem, vagy nem volt fiatalkorom. Az a baj, hogy ezek közé egyenlőséget teszel.
2015. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem muszáj inni, ha nem vágysz rá. Én sem iszom szinte soha alkoholt (több évig egy kortyot sem akár), mégis jól érzem magam.

Olyan társaságot és/vagy elfoglaltságot keress, ami örömet okoz, ahol jól érzed magad.

A szüleidnek pedig ne mondj el olyan dolgokat, amiről tudod, hogy ők elítélik, de valójában nem ártalmas (mint pl. a pia nélküli bulizás).

Nem is kell bulinak hívnod, csak szimplán összejössz a barátaiddal, és jól érzitek magatok. Mi ebben a rossz?

2015. dec. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs semmi rossz abban ha elmész barátokkal szórakozni. Te benned akkora bűntudat van, pedig még csak seggrészegre sem iszod magad.

Mi a családdal is bulizunk, és nagyon jól érezzük magunkat. Szerintem kezd úgy, hogy először ezekkel a barátokkal elkezdtek pizzázni, étterembe járni,moziba, beülni valahová beszélgetni. És ha ezt megszokod akkor utána elmenni 1-1 szórakozó helyre. Szép fokozatosan szokd meg a társasági életet.

2015. dec. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!