Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ezen lenne okom...

Szerintetek ezen lenne okom picit megsértődni?

Figyelt kérdés

Jó a kapcsolatom az anyósomékkal, mindig kijöttem velük, bár anyósomnak néha vannak furcsa dolgai vagy mondatai, de általában nem tulajdonítok ezeknek nagy jelentőséget.

Viszont múltkor mondott valamit...

Az utóbbi pár évben híztam pár kg-ot. Viszont előtte elég sovány voltam.

Most 170 cm magas és 58 kg vagyok.

Azt mondta nekem, hogy nem bántásból mondja, de most még csinos vagyok és jól nézek ki, de ne hízzak ennél többet, mert hogy majd szülni fogok 1x akkor amúgy is szaladhat fel pár kg.

Hozzá kell tenni most is vékony vagyok, vagyis normálisan nézek ki. Férjem imádja, hogy màr nem vagyok olyan sovány. Anyósomtól ez olyan furán jött le, a saját anyám nem mond ilyeneket. Ha 70 kg lennék megérteném, hogy ezt mondja...

Mit gondoltok?

Picit rosszul esett... Úgy gondolom nincs mit szégyelnem, ráadásul arányosan híztam, mindenhova ment.


2016. máj. 7. 19:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
56%

.170 cm-hez az 58 kg tökéletes.


most még csinos vagyok és jól nézek ki, de ne hízzak ennél többet


Szóval pont ezt mondja az anyós is, amit te. CSak őt utáljuk, ő belepofázik, ezért tőle rossz néven vesszük.

2016. máj. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
24%

A te súlyod, a te súlyod - nm kell ezzel másnak foglalkozni.

A hozzászólások megvilágították, miért foglalják el az anyós viccek a vezető helyet minden gyűjteményben. :D

2016. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, csak én "fogtam ki" az ellentétes anyóst? :-) Engem állandóan tömködne kajával, és olyanokat mond, hogy "de sovány vagy"...annyit eszel, mint egy kis madár...még ezt is edd meg...ezt is.Megjegyzem, én a 150 cm-emhez vagyok 50 kg. Tehát nem vagyok sovány. Ez sem jobb...Különben a terhes hízással kapcsolatban: én 18 kg-t híztam, és terhesség előtt 53 kg-ról indultam, tehát egyáltalán nem biztos, hogy szülés után egy "dagadt disznó" leszel, ha ez aggasztja. Különben ne sértődj meg, legalábbis semmiképp ne mutasd ki. Másrészről ha párodnak jó vagy, és te is elégedett vagy a súlyoddal,az huszadrangú, hogy anyósnak tetszel-e, vagy nem.
2016. máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Hát én jóval alacsonyabb és ducibb vagyok, mondhatni, kövér sajnos, anyósomtól mégsem kaptam még ilyet az elmúlt 9 évben. Bár megsértődni nem kell, én inkább mosolyognék azon, hogy 58 kg-val figyelmeztet a súlyodra.
2016. máj. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
38%

Nem kritizálta a súlyod. Egyszerűen felhívta rá a figyelmed, ha tovább hízol (mert híztál, hiába jó a súlyod, de ugye magadhoz képest folyamatosan szedsz fel) szóval, ha ez folytatódik és még terhes is leszel, akkor a végén azon kapod magad, hogy bánni fogod, hogy nem figyeltél oda, de már se a terhesség, se a szoptatás nem a fogyókúra ideje, és felszedni könnyebb, mint ledolgozni, főleg, ha már hosszú hónapok esetleg évek óta "rögzült" a dolog, meg az étkezési szokásaid.


Egy szóval nem mondta, hogy kövér vagy, meg elhízott, meg baj van veled. Nem tudom min kéne megsértődni?

2016. máj. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Én elhiszem, hogy rosszul esett, nekem az exem anyja csinálta ezt. 5 évig voltunk együtt a fiával, akit soha nem zavart, ha feljött pár kiló plusz. Én 170 vagyok és kb 60 kg, ez a normál súlyom, testalkatom teljesen arányos. 62-64 kg-nál viszont már eléggé látszott az a pár kiló is, és exem anyja folyamatosan megjegyzéseket tett. Ő alacsonyabb, és kövérebb volt, mint én, de mindig hangoztatta, hogy mikor ennyi idős volt, mint én, milyen vékony volt.

Amikor viszont pont jó súlyban voltam, akkor sápítozott, milyen sovány vagyok, egyek már. Teljesen kiborított, állandóan éreztem magán a tekintetét, hogy méregetett.

Ha egyébként nem volt még megjegyzése, akkor szerintem nem kéne megsértődnöd.

2016. máj. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nekem anyám mondta ugyanezt, hát én felhúztam az orrom, sőt úgy voltam vele, hogy na nehogymár, csakazértse, utána meg később álltam a tükör előtt, hogy atyaúristen, igaza volt. Ő se azt mondta, hogy kövér vagyok, hanem azt, hogy magamhoz képest elkezdtem felszedni és még gyereket is akarunk, oda kéne figyelnem. De persze én ebbe a ténybe mindenféle mögöttes rossz indulatot láttam bele. Igaza volt. Akkor kellett volna odafigyelni. Így már sokkal rosszabb és nehezebb és valószínűleg elkerülhettem volna olyan dolgokat is, amik már nem vagy csak plasztikával orvosolhatók.
2016. máj. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!