Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elfogadnátok anyóséktól...

Ti elfogadnátok anyóséktól egy komplett házat, új berendezéssel egy kb.3 hónapos kapcsolat után? Összeköltözés előtt állunk.

Figyelt kérdés

Egy kertes, családi házról van szó, ami nemrég lett felújítva. Bútorok, berendezések nincsenek benne azt is ajándékba kapnánk. Még egy állást is felajánlottak a kisboltjukban.

Én nem akarok ennyi mindent elfogadni mert félek hogy idővel felhánytorgatnák. Esetleg jogot éreznének ezáltal arra, hogy mindenbe beleszóljanak. Ti mit gondoltok? Esetleg valakinek valami tapasztalata e téren?

29/N, és 31/F


2016. jún. 4. 17:56
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
97%

A saját nevemre semmiképp, de beköltöznék. A rezsit természetesen közösen fizetnénk. Aztán ha beleszólnak, lehet költözni.


Az állást csak akkor fogadnám el, ha nagyon rászorulnék.

2016. jún. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
98%

nyilván 3 hónapos kapcsolat után nem a te nevedre íratják.

de persze,odaköltöznék,hogyha a párom szerint jó ötlet.ő jobban ismeri a szüleiket. szerintem nincs azzal baj,hogyha a szülők házat vesznek a gyerekeknek. a probléma ott van,hogyha utána úgy érzik,hogy ezzel joguk van mindenbe beleszólni és éreztetni,hogy tőlük van a ház stb.. az bunkóság,olyan ajándék nekem nem kéne. de ha teljesen jó indulatból vették a barátodnak, akkor nincs vele gond. de mondom, feltételezem csak,hogy 3 hónap után nem akarják a nevedre íratni. elég érdekes is lenne.

2016. jún. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Elég hülyén fogalmaztam, elnézést, nyilván nem az én nevemen lesz a ház, de na értitek a lényeget. :)
2016. jún. 4. 18:06
 4/40 anonim ***** válasza:
99%
Gondolom 3 hónapos kapcsolat után még nem az anyósodék. Azt a házat a fiuknak veszik, nem neked, te csak ott lakhatsz míg együtt vagytok. Tehát, neked úgymond semmi közöd nem lesz ahhoz a házhoz.
2016. jún. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
97%

Miért ne vehetnének házat a fiúknak???

Nem a tiéd lesz. De abban sincs semmi, ha te meg a barátodhoz költözöl.

Ha van más lehetőség munkára, akkor biztosan nem dolgoznék náluk. Nem jó keverni a munkát és a magánéletet.

2016. jún. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
72%
Nincs közvetlen tapasztalatom még, de mi is összeköltözünk egy éven belül, és párom félretett pénzéből foguk elindulni, ami egyelőre kevés, szóval az édesanyja is odaadja a lakástakarékot (eredetileg is neki tette félre)... jó szívvel adja, de valahogy úgy érzem, hogy hosszabb távon ez frusztrálni fog, pontosan a beleszóláshoz való jog miatt. Főleg azért, mert egyébként tényleg az a beleszólós, kioktatós fajta (tanár :D). Nem akarom magam albérletben érezni az otthonomban. Az is lehet, hogy ez a probléma csak az én fejemben létezik, de mégis... szóval megértelek.
2016. jún. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
97%
Ehhez neked semmi közöd. A párod szülei adnak a gyermeküknek egy házat, mindegy, hogy a nevére iratják, vagy engedik, hogy benne éljen. És Te ha össze akarsz költözni a pároddal ideköltözöl. Ennyi. Semmit nem kell elfogadnod, mert nem is kapsz! Ne gondolj bele többet!
2016. jún. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
53%

Tudod mi jutott egyből eszembe, mindenféle rosszindulat nélkül? Hogy a pasi mellett annyira nem maradtak meg eddig a nők, hogy most, hogy végre van egy 3 hónapos kapcsolata, valamivel meg akarnak tartani a szülők. Ezért gyorsan vesznek egy házat a gyereküknek, hátha bejön.

De ne legyen igazam, csak átfutott ez a gondolat a fejemben.

2016. jún. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
13%

Most nem éltek együtt a férjeddel vagy csak leendő anyós?


A nevemre is íratja! Persze. Felőlem az egész vagyonát is.


Én 3 hónap után össze se költöznék, de ha ilyen hülye az anyja akkor persze, akármikor. Mellette szétcsalnám. Aki hülye...

2016. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
14%

Én is rosszul érezném magamat egy ilyen esetben.

Én is úgy gondolom, hogy idővel feljöhetne bizonyos szituációkban ez a kegy, jóakarat, pártfogás.


Természetesen érthető lenne a másik álláspont is, hiszen lehet már unokákat akarnak, vagy szeretnék, ha elkezdődne egy nagy betűs élet a gyermeküknek. Így lehet egy kicsit túlzó-kétségbe esett lépéseket tesznek, ami pl itt megnyilvánul.


Persze felfoghatnám úgy is, hogy annyira megbíznak bennem, és annyira szimpatikus vagyok nekik, hogy már egy 3 hónapos kapcsolat után is eltudják képzelni azt, hogy szorosabbra fűzzem a gyermekükkel a kapcsolatot, azaz ez egy nagy elismerés a részemre.

2016. jún. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!