Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek van igaza a költözéssel...

Kinek van igaza a költözéssel kapcsolatban? Baj ha a lány költözik a fiú lakhelyére?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, közel 3 éve járok a barátommal, aki két évvel idősebb nálam. Kb. 35-40 km-re élünk egymástól, őt az egyetem és a munka a megyeszékelyhez köti, én pedig egy kisebb városhoz kötődöm, itt nőttem fel. Ebben az évben szeretnénk összeköltözni az "ő városában", mert ő nehezebben tud onnan elszakadni, én pedig remélhetőleg ott is találok majd munkát. Ezzel nincs is semmi problémám. Főleg, hogy egy külön kis lakásban laknánk, kettesben, tehát nem a szüleinél vagy ilyesmi. Elmondtam ezeket a terveimet a szüleimnek és ők eléggé nehezen fogadták. Nem értik, hogy mért oda költözöm és mért nem a barátom költözik ide? olyasmit fogalmaztak meg hogy így a barátom szülei és a barátom "nyer" hiszen én megyek oda. Szerintem nagyon nehezen fognak elengedni, nekem meg már most bűntudatom van, és amiben eddig biztos voltam, most már annyira nem. Illetve vegyes érzéseim vannak, nem tudom pl. elképzelni a boldog lakásberendezést, költözést. Pedig szerettem volna jó élményként megélni ezt az egészet, de egyre inkább érzem, hogy nehéz korszak lesz. Véleményeket várnék: igaza van a szüleimnek? most kellene a "sarkamra állnom"? hogyan tudnám úgy megoldani ezt a helyzetet hogy mindenkinek jó legyen és én is élvezni tudjam, hogy ne legyen bűntudatom, amiért megyek?

#párkapcsolat #összeköltözés #szülő-gyermek-kapcsolat #lakhely választása
2015. ápr. 7. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

naná h nehéz

más város, emberek, munka


szüleid zsarolnak.

2015. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a szüleid valószínűleg csak azért mondják, mert ők nem akarják, hogy 35-40 km-re lakj tőlük. Tudomásul kéne venni (még ha szar érzés is), hogy felnőttél és önálló életed van, ti ketten döntötök a barátoddal.
2015. ápr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem a legjobb, hogy ha egy harmadik, semleges helyre költöztök.
2015. ápr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
13%
3-as vagyok: és itt semmi köze a lány/fiú dolognak semmihez. Szerintem mindketten adják fel ugyanazt a másikért.
2015. ápr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
nem értek ilyen szülőket...attól még mehetnek hozzátok vagy ti hozzájuk...jó, hogy nemmondják meg, hogy egész életedben csak ott lakhatsz náluk
2015. ápr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Én annak idején olvastam a nyúl-és kecsketenyésztés . könyvben, hogy mindig az anyát kell betenni a bakhoz és nem fordítva.
2015. ápr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a bajuk, hogy lelépsz. Én 250 km-re költöztem a páromhoz, nehezen, de elfogadták.
2015. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a szülőket! Eleve az, hogy hozzátok költözzön a párod, holott megtehetitek hogy külön menjetek,nem normális "elvaras "a te szüleid részéről! Meg talán ebben a párodnak is lenne beleszolas. Nem hinném, hogy örülne annak, hogy alkalmazkodnia kéne, mikor elhettek csak kettesben! Felnőtt nő vagy, gondolom van munkád, élj külön életet a pároddal, mert ez így nem lesz jó, ha így befolyásolnak a szüleid.. Gondolom nehéz elengedniuk téged, de azért olyat mondani, hogy most akkor a párod nyer.. Egyszerűen nevetséges! Ha nagyobb városba mennétek, valószínűleg találsz jó állást is, és itt az ideje, hogy önálló életet élj!
2015. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van a korábbi hozzászólóknak, csak az bántja õket, hogy messzebb leszel. Beszéld meg velük. Ez nem olyan dolog, hogy ki nyer egy párnak ésszerūen kell dönteni, melyik helyen vannak jobb lehetõségek, melyik félnek jár kevesebb áldozattal a költözés.
2015. ápr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A párod szülei nem nyernek ugyan, de nem is veszítenek. A te szüleid viszont igen: nagy arányban téged is, a leendő unokáikat is. A viszonylag kis távolság ellenére sem lesztek életük állandó részesei.


Mi is ilyen helyzetbe kerültünk.

Igaz, hogy nekünk is külön lakásunk volt, de a közeli szülők mindennapjaink részei voltak; mi is, unokáink gyakran jártunk hozzájuk, ők is jöttek; csak úgy beugrottunk egymáshoz. Nemegyszer ők vigyáztak az unokákra, ők vitték-hozták bölcsődébe, óvodába, velük is voltak, ha megbetegedtek.

A távolabbi szülőkkel megtervezett, előre bejelentett látogatások történtek. Az unokáink maguktól használták a megkülönböztető kifejezéseket, szavakat: vendégségbe megyünk, messzimami, messzipapa. Bár, különösen nyaranta, hosszabb időt is voltak ott, bizonyos távolságtartás, „viselkedés” mindig volt.


Ezek a különbségek nem a szülők természetének különbségéből adódtak, hanem a távolság-különbség miatti helyzetből.


Szüleink közt igen jó „nász”-i viszony volt, becsülték, tisztelték, kedvelték egymást. Apósom egyszer mondta is, hogy ha együtt vannak, bizonyos mértékig szégyelli magát szüleim előtt, hogy olyan jó pajtási viszonya van az unokáival. Nekik ez, bármilyen jó emberek is, nem adatik meg. Ahogy megfogalmazta egyszer: a földrajzi távolság, mérhetetlen nagyra nőve, áthelyeződik a lelkekbe is.


Az ésszerűség, tulajdonképpen más megoldást kizárva, az, amit leírtál. Az érzelmi rész, sajnos, nem lehet fájdalommentes. Bár helyzetetekben nem megoldás, de ha hozzátok költöznétek, akkor, érzelmileg, párod szülei szenvednék meg.

2015. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!