Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elfogadnátok anyóséktól...

Ti elfogadnátok anyóséktól egy komplett házat, új berendezéssel egy kb.3 hónapos kapcsolat után? Összeköltözés előtt állunk.

Figyelt kérdés

Egy kertes, családi házról van szó, ami nemrég lett felújítva. Bútorok, berendezések nincsenek benne azt is ajándékba kapnánk. Még egy állást is felajánlottak a kisboltjukban.

Én nem akarok ennyi mindent elfogadni mert félek hogy idővel felhánytorgatnák. Esetleg jogot éreznének ezáltal arra, hogy mindenbe beleszóljanak. Ti mit gondoltok? Esetleg valakinek valami tapasztalata e téren?

29/N, és 31/F


2016. jún. 4. 17:56
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Neked semmiféle házat nem kell elfogadni, az állást meg nyugodtan, ha amúgy tetszik.
2016. jún. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy értelmezem, hogy tetszel a potenciális anyóséknak és kipróbálnak, hogy megfelelő asszony lennél-e a fiacskájuk mellé, és esetleg használható vagy-e a családi bizniszben? Ha igen, akkor lehet, hogy kényelmes életed lesz. Ha nem, akkor összecsomagolod a rucijaidat és más fog beköltözni a helyedre abba a szép házba. Egyébként nagy a szerelem a barátoddal?
2016. jún. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
9%

Faramuci szituáció. Én például közös házat szeretnék a párommal (nálunk mondjuk ajándékozás fel merül, pláne nem kap egyikünk sem egy házat)... Közös néven szerepeljen.


De tegyük fel, ha ő kapna egy házat, beköltöznék ugyan, de mindig ott lenne bennem, hogy nekem a nevemen semmi nincsen, ha galiba mehetnék a híd alá körülbelül... És bármi pénzt beleteszek, az ott is marad. De attól még nem lesz házam.


De épp most olvastam, mert nézegettem a házasodáshoz szükséges dolgokat, és az volt írva, hogy 15 év házasság és együttélés során közös tulajdonná válik az is amit úgy visz bele az egyik fél, mint házasság előtt megszerzett vagyon.


Még lehet amúgy, neki is beleszólnának a dolgaiba! Attól függ, milyen emberek, hogy viselkedtek eddig is vele.

2016. jún. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
83%

"De épp most olvastam, mert nézegettem a házasodáshoz szükséges dolgokat, és az volt írva, hogy 15 év házasság és együttélés során közös tulajdonná válik az is amit úgy visz bele az egyik fél, mint házasság előtt megszerzett vagyon."

Ezt hol olvastad? Felejtős, a házasság előtt szerzett vagyon 50 év múlva is különvagyon marad, max arra az összegre (pontosabban a felére) lehet igényt tartani, amit a házasság idején értéknövelő beruházásként belefektettek (a szokásos karbantartást, javításokat nem.)

2016. jún. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

"És bármi pénzt beleteszek, az ott is marad. De attól még nem lesz házam."


Számlát kell kérni arról, amit beletettél és meg van oldva a probléma.


De az ilyen fantom probléma általában. Megveszik neki a szülei, így hitel nem lesz rajta, te abba nem fogsz fizetni. Akkor mi is lesz, amit te beleteszel? Bútor? Hát ha veszel bele egy fotelt, vagy egy függönyt, akkor nem fogja azt mondani rá, hogy az én házam, nem viheted el a fotelt, amit vettél. Hogy adsz a rezsibe? Hát te is világítasz, meg fürdesz, azt mindenhol fizetni kell, szóval azzal se a "házba" tetted a pénzt.


Ha meg felújítás lenne és abba tennél pénzt, akkor számlát kell kérni a nevedre, ha te pl. veszel két raklap csempét, vagy fizeted a festőt. Ilyen egyszerű ez, kérem.


És nem, sehány év után nem lesz közös. A különvagyon csak és kizárólag akkor lesz közös, ha a tulajdonosa a közösvagyonba utalja egyértelmű és bizonyítható rendelkezéssel. Ha ilyet nem csinál, akkor lehettek házasok 80 évig is, neked akkor se lesz hozzá közöd. Sőt! Ha a szüleitől kapja a házat, vagy a ház árát, akkor nem simán külön vagyon, hanem ági vagyon, amit mégcsak nem is örökölhetsz utána. És ez nem kibäszás, az ember a legritkább esetben ad a gyerekének ekkora dolgokat, azért, hogy aztán valami nő/férfi megkaparintsa csak úgy pár évecske alatt.

2016. jún. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyóséknak van eszük, eleve a saját nevükre veszik, ti meg használhatjátok, amíg megengedik. Láttam már olyat a rokonságban, hogy a szülők megvették a telket a fiuknak, odaadták a pénzt az építkezésre, csak jóval az esküvő után derült ki, hogy a gyerek a szerelem rózsaszín ködében átíratta a felét a menyasszonyára ajándékképpen. A csaj ezt szabta feltételül, hogy hozzámenjen...
2016. jún. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk a családban volt egy ilyen és évekkel később amikor a szülők elhanyagolták magukat és leromlott emiatt az egészségük, jöttek a felhánytorgatások hogy de házat vettünk, akkor kéne jönnöd segíteni amikor mi akarjuk, akkor vigyél bevásárolni, postára amikor mi akarjuk és oda ahová mi mondjuk meg, nem jó a szomszéd városban lévő tesco, a pest szélén lévőbe vigyél... stb. 12órába dolgozik heti 6 napot mindkét fél, után jött a gyerek akivel a feleség próbált segíteni még így is, de az meg nem az igazi volt nekik mert pl a kisboltból nem jó a tej, csak a sparból hozzon kenyeret pl. és egy köszönöm se volt cserébe, unoka se érdekelte őket, nem vigyáztak rá. Az lett a vége hogy megszakították a kapcsolatot a szülőkkel, mert nem bírták ezt hogy miattuk kellett szabadságot kérniük, nincs szabadidejük miattuk, mellé pedig még fújták is őket hogy miért ilyen autót vettek, ebbe nem tudnak beszállni, kényelmetlen. Vissza is adtak annyi pénzt amennyibe a ház volt (olcsó volt mert fel kellett újítaniuk, bevezetni sokmindent).
2016. jún. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
81%

21eves vagyok a parom 26.

10 honapja vagyunk egyutt. Egy honapja kaptunk egy hâzat ami a szuleime.

Nem lesz a mi nevunkon. Csak bekoltozunk. Segitenek az ujitasban is. A szerelokkel is joban van apu igy olcsobb van.

A szuleim mindig azt mondjak h orokseg nem lesz sok , inkabb akkor segitenek amikor kell.. ez most speciel kulfoldrol hazakoltozve , autibaleset utan kezdo meheszkent nagyon jol jon. Termeszetesen amit csak tudunk vissza adunk par ev alatt :)

2016. jún. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
11%

Ha ezt elfogadjátok, sikeresen tönkre is tették a közös jövőtöket.


Meg lettetek fosztva a fészekrakás összekötő erejétől. Ha te vagy a férfi, egy szöget se versz majd a falba, mert a párodé minden, ő azt hánytorgatja majd fel, hogy milyen lusta vagy. Fordított esetben talán jobb a helyzet, mert azért nőként lesz dolgod bőven a férjed tulajdonában is.


De a probléma ott folytatódik, hogy mivel nem ti teremtettétek meg, nem is tudjátok majd fenntartani.


És sorolhatnám.


Ismertem egy édesapát, aki mindezt simán megadhatta volna a fiának. De úgy vette meg a házat, hogy nem fizette ki az egészet, egy részét a fiának kellett állnia hitelből. A felújítást se csinálta meg helyettük. Időnként besegít ha nagyon kell anyagilag, de férfit akar neveleni a srácból és ezért a maga nagyon bölcs módján hagyja küzdeni. Nem mindenki érti meg, mennyire okos ember ez az édesapa.

2017. jan. 3. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Az ordogtol is elfogadnam ha adna egy hazat, nem hogy csaladtol.
2017. máj. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!