Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért "divat" az anyósnál/após...

Miért "divat" az anyósnál/apósnál élni?

Figyelt kérdés

Elég sok kérdést olvastam ezen az oldalon, amiben a nők arról panaszkodnak, hogy az anyósuk/apósuk milyen kibírhatalan. Közben vele laknak.

Számomra ez érthetetlen. Hogyan van valakinek annyi bőr a képén, hogy a másik nyakára költözik, esetleg ilyen körülmények közt szül gyereket.

Mi is esküvő elött állunk és nagyon kedvelem a leendő apósomat (a párom anyukája sajnos már nem él), de sosem költöznék vele össze.

Csak szerintem egészségtelenek ezek a helyzetek? Mi az oka ezeknek a kérdéseknek?


21L


2016. jún. 19. 00:34
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Az én anyukám eleve arra vágyik,hogy ha összeköltözök a párommal külfömdön,akkor jön utánunk és velübk él,amíg ő is talpra neem áll. Én szivesen támogatom anyukánat,mert tudom,hogy ő is ezt tenné. Még azt is felhozta,hogy hozzá is költözhetünk,vaggyis ideköütöztethetem a barátomat ,ha esetleg Magyarországon maradunk. És így jóval könnyyebben tudnánk boldogulnk az elején. Tudnánk félretenni egy háza. Ő simán belemmenne,még örülne is bemi,hogy nem egyedül lenne ,pedig egy pici panellajásról lennne szó.

Szétoszlana a rezsi hármónkra. Ez is egy opció lennne. Csal sajnos annyumnak a természete,vlrmérséklete finoman fogalmazva furcsa. Így a barátomnak esze ágába nem lenne vele együtt élni

2016. jún. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 omba ***** válasza:
100%

Az tök jó, hogy 21 évesen, esküvő előtt már világos, hogy nem költöztök senkihez.

Ennek az az oka, hogy kaptatok valami lakást, házat, ilyesmit.

Ezt meg a fiatal házasok többsége nem kapja.

Ezért "divat" valamelyik szülőhöz költözni.


Szerintem örülj a sorsodnak, és ne fikázd a kevésbé szerencséseket!

2016. jún. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Kedves 30-as, biztos hogy nem másznék 70 évesen a gyerekeim nyakába, hogy nekik kelljen kitörölni még a seggemet is. Mindig mondtam nekik, hogy ha olyan állapotban leszek, nyugodtan rakjanak be egy otthonba (az én pénzemből), mert nem vagyok annyira önző, hogy megkeserítsem az ő életüket. Mint mondtam, a gyermekemet bármeddig támogatom, amíg bajban van, de ha nem lett volna képes egy olyan iskolát elvégezni, amivel megáll a saját lábán, akkor bocsi, de így járt. Nem azért szültem gyereket, hogy még 30 éves korában is a szaros gatyáit mossam. Van akinek ebből áll az egész élete, de nekem nem ez az életcélom, és szerencsére a gyerekeimet is így neveltem, eszük ágában sem lenne ránk akaszkodni.
2016. jún. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

#33, a te eseted arról gondolkodtat el nagyon, hogy miként alakulhat az ki, hogy valaki jobban bízzon a saját pénzében, mint a saját gyerekében?


Azt értem, hogy terhére nem akarsz lenni senkinek, de erős hit kell ahhoz, hogy azt gondold, a pénz épp oly erős tényező a világban, mint a gyerek-szülő kapcsolat.

Jön valami komolyabb válság, aztán te törölgetheted a szaros fenekedet a pénzeddel...

2016. jún. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
56%
Nézd, a hülye is látja, hogy a pénz a minden. Aki nem tartalékol, az így jár. Szegénységben nőttem fel, tudom mi az, 6-an laktunk együtt 2 kicsi szobában, egymás fürdővízét használtuk, egymás ruháit hordtuk, még a wc lehúzáson is spórolni kellett, s emellett az anyám, amíg élt, egy percet sem volt hajlandó dolgozni, otthon tespedt és várta a csodát, reménykedett a lottóban, a jóistenben, bármiben, de tenni nem akart. Úgyhogy hidd el, hogy egy válság nem vág földhöz, de ha mégis elveszíteném mindenem, nyilván lenne aki segít rajtam, és ugyanúgy én is segítséget nyújtok, de ha azt látom, hogy valaki csak lusta, a kényelmesebb megoldást választja, azt elítélem.
2016. jún. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 omba ***** válasza:

#35, elég sokan nőttünk így fel.

A nagyapámnak meg volt, a saját erejéből olyan 8-10 milliárdnyi vagyona (mai értéken), 1949-ben kb 2 nap alatt nullázták le - szerintem ő se gondolt erre előre.

2016. jún. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!