Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom leépítettem a hülye...

Anyósom leépítettem a hülye tanácsaival, de most a férjem traktálja, aki hisz neki. Emiatt vesszünk össze? :- (

Figyelt kérdés
Végre nem áll minden nap az ajtóban és tömné a 4 hósom krémtúróval, de most meg a férjemnek sír, hogy én mit csinálok rosszul. Ő meg készpénznek vesz mindent, ma kioktatott, hogy azonnal kezdjek a gyereknek tejpépet adni és ne összevissza szoptassam, 4 óránként kell és ha akkor nem fogadja el így járt, meg kell várni újabb 4 órát, ha éhes éhes, majd megtanulja a rendszert. Neki próbálnék így kaját adni... :@ Épp nála volt a gyerek, sírt de nem akarta odaadni mert látta, hogy 2 órája szoptattam. Ezen nagyon kiakadtam, azóta hozzám se szólt. :-(

2016. jún. 28. 22:12
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is a férjeddel van problémád, nem anyóssal annak ellenére, hogy anyós tényleg tolakodó. ~30 éve simán ezt taníthatták anyósnak így, ő felnevelt ez alapján egy (vagy több) gyereket, mind egészséges, tehát hisz benne. A férjed a hunyó, mert neki kéne finoman leállítania az anyukáját, hogy ma már más idők járnak és nektek így kényelmes. El sem bírom képzelni, hogy 2 óráig nézzem ahogy üvölt a gyerek azért, hogy kijöjjön a 4 óra (főleg éjszaka). Miért egyszerűbb? Csak 4 hónapos, még bőven van idő napirendre szoktatni. Vagy kinek jó? Gyerek üvölt, szóval neki nem jó, én a plafonon lennék az idegtől szóval nekem sem lenne jó, ha én a plafonon vagyok az a férjemnek sem jó a szomszédok meg gyanítom nem szeretnék mindezt hallgatni (társasház).
2016. jún. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
87%
Hozz be egy bírót a mérkőzésbe: Kérdezzétek meg a vedőnőt, gyerekorvost. Majd az megmondja a tutit, és ugye a mama annak a mamájától tanult megkérdőjelezhető tudása azért csak nem áll egy orvos véleménye fölött.
2016. jún. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
90%

Jaj,a barátnőmnek is ilyen férje van,aki jobban tudja,hogy hogyan kell egy gyereket szoptatni,mint az anya.

Csak a barátnőm még egy idióta is mellé,mert "szót fogad" a férjének,legyen bármekkora baromság is,amit a férj kitalál!

A kedves férjed legyen otthon a gyermekkel és akkor úgy nevelheti,ahogy jónak látja vagy inkább,ahogy épp sikerül...de gyanítom kb.2 nap után sírva rohanna vissza dolgozni!

2016. jún. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
98%

A férjed meggyőzhetetlen, úgy látom. Mivel hétköznap te vagy vele, így abba nem szólhatnak bele. Sőt, a te melledből a férjed se tudja megetetni. Arra vigyázz, ne adjanak neki semmi hozzátáplálásos dolgot. Szerintem anyósoddal ritkítani kellene a találkozásokat, a férjed meg hátha jobb belátásra tér. Reméljük. Még egy ötlet: vidd el a gyerekorvoshoz a férjed (a miénk néha 8-ig is rendel) és ő mondja el a férjednek, hogy allergének, stb. Hátha neki hisz, ha már téged nem tisztel semennyire.


Ez a krémtúró a 4 hónaposnak a mániájuk! Annyi embertől hallom! Az enyém is ennyi idős, és anyósom krémtúróval, anyám meggyel etetné. 6 hónapos koráig nem kezdjük a hozzátáplálást. És érted, nem örülnek, hogy nahát, hogy fejlődik a tudomány, milyen csodálatos, hanem nekik igazuk van, mert bezzeg régen.


Meg ez az etetési idő is...miénk tápszeres, 4 óránként etetjük, amúgy magától nem kér enni, de szívesen fogadja. Ennél többet nem várhatunk, mert kiszárad, azt mondta a doki. Anyósom meg anyám meg, hogy mi tömjük bele az ételt, nem is sír érte. Nem tudsz jót tenni, esküszöm.


És azt sem hiszem el, hogy anyósod éheztette a férjedet ilyen módon, meg krémtúróval tömte. Miért nem tört le neki egy darabot a kockacukorból? Olcsóbb is, kényelmesebb is, és ugyanaz.

2016. jún. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
90%
Apa vagyok, négy gyerekkel.Szeretni kell őket nem "tervezni", meg ráerőszakolni valami képzelt rendet... micsoda hülyeség már???
2016. jún. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
98%

Szólj a férjednek, hogy csak azoknak jó a 4 óránkénti szoptatás, akik felnőtt korukig az anyjuk csecsén érzik jól magukat, mint ő.

Kérd meg, hogy a maradandó fogaival rágja el végre a köldökzsinórját és viselkedjen apaként és féjként, és ne anyuci kicsifiaként.

Ha ezt dúrvának találod, akkor mondd szebben, de beszélj vele, mert ez csak rosszabb lesz.

Engem anyósod máglyán égetett volna el, mert volt, hogy 10 percenként szoptattam a kislányomat. Nem lett hasfájós, szépen hozzátáplálódott és már 3 éves egészséges gyerek.

2016. jún. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Az éhes gyerek mellől nem lépnék le, meg 1-2 óra sírás után még a végén telefonos segítséggel megetetné tápszerrel ( anyós szerint azt is kéne adnom), hogy mégis éhes volt.

Az jó ötlet, hogy az ő kajáját korlátozzam, valamit majd kitalálok :-)

Ma újra elmondtam neki, ő még mindig a rendszerességgel jön. Ki is mentünk délután együtt úgy sétálni, hogy keveset evett a kicsi előtte, hamar elkezdett ordítani, mondom szerinte még 1.5 órát tologassam sírva? Hazajöttünk. :-)

A férjem biztos nem bírná hosszú távon idegekkel, hogy sír a gyerek. Eleinte hallgattam az anyósomra ( még én se olvastam részletesen utána a szoptatásnak, nemhogy a férjemmel megbeszéljük), emlékszem, hogy 2,5 óra után inkább még ringatta a babám, hogy nem telt le 3 óra, még nem éhes...

Utólag szerintem nem is hasfájós volt, hanem szopni akart. :-(

Az orvos és a védőnő 3 órát mond és hogy közötte adjak vizet. Legalább az se 4 óra meg krémtúró.

Anyós a védőnőt lehülyézte, az orvosra talán hallgatna.

A férjem eddig letojta hogyan szoptatom, remélem megunja, hogy anyós szócsőnek használja, azt se tudja mi az a tejpép, de etessem meg vele, attól majd kibír 4 órát és van benne anyag, hogy ne éhezzen. Anyós megtanította a szövegre.

Gondolom a férjemnek az hiányzik hogy kettesben nem megyünk sehová, úgy tervezte, hogy majd anyósra rábízzuk és megyünk, ő meg cumisüvegből ad neki valamit, gondolom nem a lefejt tejem adná, hanem kóstoltatna valamit.

Szóval anyós épp az ellen dolgozik, hogy a közeljövőben rábízzam a gyereket.

2016. jún. 29. 19:30
 28/40 anonim válasza:
100%
Krémtúrót??? Az összes tejtermék közül a legnagyobb allergizálót? Ezt nem tudják?
2016. jún. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem valaki ilyesmit mondana, hogy négyóránként kell etetni, és ha akkor nem eszik, akkor majd a következőnél, mert rendszeresség meg tökömtudja, tutira az szaladna ki a számon, hogy nem kutya ez, hanem embergyerek. Az anyósod sajnos tudatlan, de ez még a kisebbik gond. A nagyobb gond az, hogy a férjed is, de a legnagyobb meg mégiscsak az, hogy tudatlanságuk ellenére mégis ők akarják jobban tudni. Ez a legrosszabb kombináció. Oltsd le őket.
2016. jún. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 Joza válasza:
94%
Figyelj. A férjemnek hasonló a mentalitása. A gyermeket kitartóan dajkáltam anyósoméknál (átesett a kis féléves a holtponton, kókadozott, játrszani már természetesen nem lehett volna lerakni). A férjem szerint ha a gyerek álmos, majd alszik, ha nem alszik, le kell b@ni valahová, hogy nézelődjön, mert így nem lehet élni, a gyerek van értünk, nem fordítva, egyébként is a második világháborúban mit képzelek, hogy aludtak a csecsemők. Nna. Azt javaslom, hogy figyeld meg a gyremeked vislekedését és vezesd éhség, álmosság jelei. A megfigyelések alapján kirajzolódik egy rendszer. A kajaidő nem akkor van, amikor beüt az óra, hanem azt minősítjük hivatalosan kajaidőnek, amikor a gyermek megéhezik. Annyiban igaza van, hogy kell a rendszer, figyled ki, hogy mikor éhes valójában, jóllakik-e, és a baba bioritmusára ráfoghatod, hogy rendszer, amit "alkalmazni" kell.
2016. jún. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!