Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Komolyan én vagyok a szemét,...

Komolyan én vagyok a szemét, hogy nem vállalom?

Figyelt kérdés
Párom nagymamája mellettünk lakik, nagyon jó a viszonyunk és mivel már nehezen jár én vásárolok be neki és segítek pl ablakot pucolni, vagy amit ő már nem tud megcsinálni. A minap elesett szegény és eltört a karja, miközben kapálta a kertjét. Apósom és a felesége(3 éve házasok) kitalálták, hogy mostantól gondozzam én a mamát, mert ők dolgoznak én meg henyélek itthon a 3 hós gyerekkel. Mivel a mama cukros külön étrendet igényel és a kertje sem kicsi. Arról nem is beszélve hogy párom 12 órákat dolgozik, van hogy hétvégén is alig van itthon, így minden házimunka és gyerekgondozás rám marad. Mikor közöltem ezt velük, mostoha anyós kinevetett, hogy a mai kismamák milyen lusták, bezzeg az ő idejében mosták a textilpelust is. Ti bevállaltátok volna?
2016. júl. 6. 11:50
1 2 3 4
 1/35 omba ***** válasza:
96%

nem.

Egy három hónapos baba sok törődést igényel, amúgy meg az ő anyja.

2016. júl. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%
Biztosan nem , az hogy segíteni kell neki esetleg főzni még belefér meg az is amiket eddig segítettél.Mivel ott a pici , rá is sok figyelem kell és ugye írtad a házi munkát is. Te sem vagy robot , amikor ők nem dolgoznak menjenek és segítsenek neki. Illetve fel is fogadhatnak valakit aki heti 1-2 nap műveli a kertet :)
2016. júl. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagy szemét.


Én vállalnám az ő ápolását, de a kertet és a főzést nem. Lehet rendelni cukrosoknak is ebédet. Gondolom max 6 hétig lesz gipszben a keze.

Persze hétvégén segítsen a többi családtag is.

2016. júl. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
97%

Nem, mert 3 hónapos gyerek rengeteg figyelmet igényel, magára hagyod 10 percet, és ott a baj, rád kötve egésznap meg nem lehet.


Ha csak főzni járnál át, azt mondom, hogy az az 1 óra nem vág oda, de konkrétan az ápolójuknak akarnak.


Nem, ne hagyd kihasználni magad, ajanld fel a többieknek, hogy kihivattok mindig egy ilyet, aki ránéz, főz neki, egy kertész is rendbe rakja az egészet, vagy berakjátok idősek otthonába.


Az a baj, hogyha látják, hogy 1x tudtak csicskáztatni, akkor folyamatosan ez fog menni, és te leszel a gonosz menyecske, aki soha senkinek nem segít.


Atestem rajta, és pár nőismerősöm is.

2016. júl. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
48%
3-as vagyok: én úgy értelmezem, hogy ez csak átmeneti állapot. Ha tartós, akkor nem vállalnám, keresnénk más megoldást.
2016. júl. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem elsősorban a gyerekei feladata, hogy gondoskodjanak róla. Nem a tiéd. Főleg, hogy nem is a te mamád.

Nyilván szívesen segít az ember egy ideig, ha jóban vannak, de azért az nem ugyanaz, mintha mindent neked kéne csinálni. Ezt nem várhatják el.

Ha anyós annyira strapabíró, akkor lássa el ő a nagyit, munka előtt, után. Vagy vegyék magukhoz.

Ha a nagyi már úgysem tud mit kezdeni a házzal, kerttel, akkor felesleges fenntartani. Vagy ők költözzenek hozzá.

De mindegy, hogy hogyan oldják meg, ez akkor sem elsősorban a te feladatot, nem neked kell megoldani.

2016. júl. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
92%
Csak főzni, meg néha takarítani átmennek, de azért ne várják már el, hogy ingyen cseléd legyél! Keressenek mást is, aki például a kertet rendezi.
2016. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
93%

Egy módon. Ha írunk a nagymamával egy tartási szerződést, vagyis segítitek, gondozzátok, szükség esetén nálatok is lakik, cserébe minden ingó- és ingatlanvagyont rád hagy. Nem rátok, hanem rád! Elvégre te gondozod, nem a férjed, és sok mindent hozhat még az élet.


Aztán meglátod, hogy félre állt volna a szájuk. Mert a nagyinak a háza az kéne majd nekik, ha vele történik valami, de gondozni azt nem hajlandóak!


A bezzeg az ő idejében anyóspajtás meg húzzon bőrt a fogára, mert akkor bezzeg nem passzolta le senki az anyósát egy kvázi idegenre, hanem gondozták, akár munka helyett is, ha egész napos felügyeletre szorult. De ehhez meg ő lusta.

2016. júl. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
7%
Párod nagymamája. Gondoskodhatsz róla nyugodtan. Automata mosógép van, ugye. Bevásárolsz neki is. Nem akkora gond a diéta. Így a te párod is látja, hogy nagylelkű vagy. Nem kell áttolni másra a feladatot amit te kaptál az élettől. És nem a házáért, meg az ingóságáért, hanem azért, mert te is vagy olyan erős, mint a régi menyecskék. Pont. Az élet hosszú és valamikor te is törékeny csontú öregasszony leszel. A mostani jóságodnak akikor lesz meg a hozadéka. 6 hét az egész. Hidd el, nem olyan nehéz, mint gondolod. Ölellek szeretettel.
2016. júl. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is kb. ennyi idős a gyerekem és én nem vállalnám. A miénk átalussza a nappalok egy részét még, de mindig máshol aludjon? Vagy nem értem, átmegyek, kitakarítom a lakást és közben a gyereket néha megetetem és csörgetem neki a csörgőt?


Te nem lusta vagy, hanem normálisan gondolkodsz. Ha van egy üres órád, ki tiltja meg, hogy egy könyvet olvass ahelyett, hogy ápolnád a férjed nagymamáját? Vagy ha belegondolsz, mi van, ha fél éves korában kapsz egy otthonról végezhető munkaajánlatot (GYED mellé), akkor meg rád fogják, hogy de hát, elvállaltad a nagyit...Meddig maradna a te feladatod? 20 évig? 10? Na nem.

2016. júl. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!