Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Komolyan én vagyok a szemét,...

Komolyan én vagyok a szemét, hogy nem vállalom?

Figyelt kérdés
Párom nagymamája mellettünk lakik, nagyon jó a viszonyunk és mivel már nehezen jár én vásárolok be neki és segítek pl ablakot pucolni, vagy amit ő már nem tud megcsinálni. A minap elesett szegény és eltört a karja, miközben kapálta a kertjét. Apósom és a felesége(3 éve házasok) kitalálták, hogy mostantól gondozzam én a mamát, mert ők dolgoznak én meg henyélek itthon a 3 hós gyerekkel. Mivel a mama cukros külön étrendet igényel és a kertje sem kicsi. Arról nem is beszélve hogy párom 12 órákat dolgozik, van hogy hétvégén is alig van itthon, így minden házimunka és gyerekgondozás rám marad. Mikor közöltem ezt velük, mostoha anyós kinevetett, hogy a mai kismamák milyen lusták, bezzeg az ő idejében mosták a textilpelust is. Ti bevállaltátok volna?
2016. júl. 6. 11:50
1 2 3 4
 21/35 omba ***** válasza:
98%
#17, igazad van "mostoha anyós". Akkor nem ő szarja le az anyját, hanem a férje. Nem látok nagy különbséget, a kérdező így is sokat tett a néniért, azt kéne megköszönniük, nem pedig újabb terheket tenni rá.
2016. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
68%

nagyi ház elad, pénz oda nektek

hozzátok költözik és kész


és akkor mindenki jól jár, kivéve anyós

2016. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
87%
Én tutira nem vállalnám be. Nem a te vérszerinti rokonod, nem te fogsz örökölni sem utána. Amit eddig tettél, már az is több volt annál, mint ami elvárható.
2016. júl. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Én nem is azért segítettem mert elvárták, vagy megkértek rá, hanem mert szeretem a mamát. Viszont ezt a 24 órás felügyeletet nem tudnám vállalni, nekem most a lányom az első. Akinek van gyereke és nem a had sírjon majd abbahagyja elvet követi az tudja miről beszélek. Konkrétan este 9-kor úgy dőlök be az ágyba mint egy krumpliszsák.
2016. júl. 6. 14:56
 25/35 anonim ***** válasza:
89%

Nehogy bevállald! Mindenki a saját micsodájával verje a csalánt.

Amúgy meg ha velem történne ilyen, mindent elkövetnék, hogy ne legyek senkinek sem a terhére. Egy kéztöréssel meg lehet ugyanúgy mindet csinálni, csak az nem teszi meg, aki elvárja hogy körbeugrálják. Nekem is volt eltörve, mégis megoldottam mindent begipszelt kézzel is.

2016. júl. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
98%

Na, ha mostohaanyósod kinevetett, akkor megmondhatod neki, hogy a mostani középkorúak milyen lusták, hogy munka mellett nem tartanak felügyeletet egy idős néni mellett, aki eltörte a karját. Majd az arcára fagy a mosoly.

Nem vagy szemét, mindenki maga tudja, mennyit tud vállalni. (Amúgy anyum, emlékszem, fizetés nélküli szabadságon volt nagymamámmal, mielőtt meghalt, 9 hónapig ápolta, és sohase unatkozott mellette...)

2016. júl. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%

"Konkrétan este 9-kor úgy dőlök be az ágyba mint egy krumpliszsák."


Már bocs, de mi lesz ha majd dolgoznod is kell ezek mellett? Vagy 18 évig most akkor otthon agonizálsz, mert milyen rohadt nehéz egy gyerekkel? Ugyan már.

2016. júl. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
98%
Csak a tisztánlátás végett: Nekem 2 picim volt, mikor anyósom lebénult. Igaz nem 3 hós aki azért valljuk be, jó esetben még vígan szopikál éjjel-nappal, hanem 1, illetve 2 évesek voltak. Anyósnál laktunk, mert akkor vettünk házat, és a kicsik ne a felújítás piszkában, és zajában legyenek. Anyós egy szép vasárnap reggel feltette az ebédet főni, és valamiért bement a szobájába. Én a gyerekeket reggeliztettem, mikor csak egy puffanást hallottam anyóstól. Agyvérzést kapott, és a fél oldalára lebénult. Az agya is elborult kissé, mindenre 20-30 perces késéssel reagált. Tehát pl: kérdeztél valami, és már régen elfelejtetted, hogy mi volt a kérdésed, mire ő válaszolt. Volt, hogy nem voltak tiszta pillanatai. Etetni, pelenkázni, itatni, tornáztatni kellett, maszírozni minden nap. Én voltam otthon gyesen, bevállaltam. A 2 kicsi mellett is meg tudtam csinálni, nem lehetetlen, de embertelen volt. Ma már nem tenném. Persze ott volt még a férjem, és apósom is, de ők nagyon ritkán voltak otthon, állandóan dolgoztak. Ott volt a munkahelyük, a mi házunk felújításával is haladni kellett, és még a méregdrága orvosokra is kellett a pénz, tehát minden pluszmunkát bevállaltak. Ismétlem, ma már nem vállalnám. Kérdező: ha végül elvállalod a mamát, le a kalappal előtted, de hálát senkitől ne várj. Most csak 6 hétről szól a dolog. aztán ha a mama már nem lesz önellátó, akkor is rád marad, hiszen egyszer már megoldottad. Te csak tedd amit eddig, és segítsenek neked a párod, és az apja, és a mostohaanyja is. Így 3-an meg tudjátok csinálni. Sőt, ha a nagyinak még van gyereke, bizony szálljon be ő is a buliba.
2016. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Egy idős ember ellátása ezerszer inkább a gyereke(i) feladata, mint az unoka élettársáé.

Ez az alap, ehhez adnám hozzá, hogy csecsemővel van, hát akkor meg még annyire se.

2016. júl. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
97%
Persze, meg még más veteményesét csinálnám a saját kerti munkám helyett :D Hülyék ezek?! Gondolom azért befőznek majd a mama kertjéből az anyósodék, de gondozni nem gondozzák. Meg az anyjukpitsáját :D
2016. júl. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!