Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lenézhet engem és a családom...

Lenézhet engem és a családom az anyósom az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, bocsánat, csak az átláthatóság kedvéért részletezem.


A barátommal fél éve vagyunk együtt és már az összeköltözést tervezzük ebben az évben. Tudni kell,hogy én kis vidéki megyeszékhelyről származom és jelenleg is ott élek ők pedig pestiek. Volt pár olyan megjegyzése anyósomnak,ami alapján mintha nem tetszenék neki,talán mert lenéz.


Az egyik ilyen volt,amikor egy beszélgetés során azt ecsetelte,hogy ő mennyi helyen nyaralt már és,hogy milyen élményekben volt része,miket látott stb. Kérdezte,hogy én hol nyaraltam eddig én meg mondtam,hogy csak két országban, anyukám pedig még sosem volt külföldön (szegények vagyunk). Mikor ezt mondtam neki teljesen lefagyott és nem hitte el. Kérdezte,hogy az hogy lehet? Közben meg nevetett. Mondtam,hogy nem tehette meg ezidáig és nem is csináltatott útlevelet emiatt. Ez neki nagyon furcsa ismételgette.


A másik az volt amikor arról beszélt,hogy a kertjükben mennyi minden terem és milyen jó ízűek (ő is és a fia is kertes házban lakott mindig). Megjegyeztem utána,hogy nagyszerű dolog a kertes ház,szerettem volna én is mindig ilyet, de sajnos nem tudok sokat a kertészkedésről,mert panelban lakom. Erre megkérdezi,hogy az hogyan lehet. Nem értettem a kérdést. Mondtam,hogy én mindig panelban éltem. Kiderült,hogy ő azt hitte,hogy ahol lakom az egy falu lehet, vagyis szerintem mivel vidéki vagyok besorolt egy vidéki falusi lány közé, holott megyeszékhelyen lakom. Nem tudta,hogy a városom megyeszékhely. Ez érdekes számomra,mert az a hobbija egyébként,hogy főiskolákat végez és van vagy 4 diplomája,mert szeret tanulni csak valószínűleg nem földrajz szakon végzett.


Kicsit tartok tőle,hogyha összeköltözöm a párommal akkor majd milyen lesz a viszonyom vele,mert ott lakik tőle nem messze és amikor elmegyünk hozzájuk akkor is mindig arról beszél,hogy ő mennyi helyen nyaralt már és milyen sok mindent átélt és milyen jó Budapesten lakni.



2016. júl. 10. 15:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kedves előző!


Pestiként írtam ezt. Emberekkel dolgozom és tapasztalatból beszéltem. A vidéki emberekkel soha nem volt semmi gond.

2016. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%
Kedves 10-es, nem igazán érdekel, mit kérsz ki magadnak. Azzal egyetértek, hogy a fővárosban, arányaiban legalább annyi ostoba (vagy hülye, ha úgy tetszik:-)) ember van, mint azon kívül, sajnos, ezt súlyosbítja az egyébként teljesen indokolatlan pesti öntudat, vagy inkább kivagyiság. Úgy vélem, inkább utóbbi utal súlyos önbizalomhiányra.:-)
2016. júl. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Anyósjelölted nagyképű és hiú asszony, erről te nem tehetsz. El kell fogadnod őt ilyennek.


Megjegyzem, mi sem voltunk nyaralni az utóbbi 10 évben egyszer sem, pedig még pénzünk is akadna rá. De idős szüleink gondozásra szorulnak... emiatt nem tudunk menni sehova. Én is megtapasztaltam a kollégáim körében a lenézést, hogy "már megint nem voltatok sehol"?


Nem szabad ezekkel törődni. A párod szeret, jól megvagytok, és ha megteremtitek a feltételeket, majd elmentek nyaralni. Talán még anyukádat is meg tudjátok ajándékozni egyszer egy tengerparti nyaralással, és akkor nagyon büszke lesz rád az anyukád.

2016. júl. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Beképzelt bunju emberek mindenhol vannak, de tény hogy mivel legtöbben Bp-en laknak a legtöbbet ott találhatók. Pécsett végeztem egyszer, egyszer pedig Gyöngyösön.

Valahányszor Budapestre ertunk vonattal vagy busszal (ami azert 2 hetente történt jo par hosszu éven keresztul)

Volt valami szuper megjegyzés pl a kedvencem -ez örökké megmarad- Pécsről érkeztünk vonattal -szepen megneztuk a szemetlerakokat a deli elott -legalábbis akkor meg ugy volt-es az egyik csaj felkiált oh vegre Magyarországon vagyunk



Hat belole olyan anyós lesz mint a tiedbol



Nem kell vele foglalkozni, attol meg lehet normális kapcsolatod vele, csak tanult meg ezt elengedni a füled mellett esetleg hívd meg magstokhoz mutasd meg neki a varost

2016. júl. 12. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nyomi egy alak... a sok utazásból neki ennyi maradt, hogy savazhat valakit, akinek erre nem futotta?

Ezért tán kár volt utazgatni.

2016. júl. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyós suttyó, ennyi. De nem ez a lényeg.

A barátod mit reagál erre?

Nem kell, hogy ott összevesszen vele de pl. amikor eljöttök mondja-e hogy elnézést az anyám hülyeségeiért vagy semmit mert ez így neki is természetes. Ha utóbbi akkor tényleg gondok lehetnek a kapcsolatban.

2016. júl. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

kicsit off, a pesti-vidéki témához: mikor felköltöztem egy kisebb vidéki városból, nem értették, h mi nem tartottunk disznót otthon, csak egy benti macskánk volt. "Otthon" (mármint vidéken) meg azt nem hiszik el, h nem a westendbe járok minden nap, nem zabálok állandóan mekdonáccban és még sosem vertek meg/raboltak ki ebben a csúnya nagyvárosban.


Erről ennyit.

2016. júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

off


Mi még a környékre se mentünk el sehova családdal, na én mit kezdjek magammal?

2017. jún. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!