Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért kell még most is ezt...

Miért kell még most is ezt csinálni? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem lesz rövid a mondandóm, ezt előre leszögezem.

Még Szegeden az egyetemen összejöttem egy lánnyal most vagyunk együtt ~4 éve. Imádom a páromat ő tavaly végzett az egyetemen én már 2 éve. Az egyetlen probléma a drága szüleivel van. Páromnak régen volt egy komoly kapcsolata Gyulával(nevezzük azt a kis sz**t így a továbbiakban) egész középiskolában és az egyetem első évében utána véget ért Párom részéről. Elvégeztem az egyetemet aztán hazaköltöztem(egy külön lakrészbe mivel nagy a telek és az is van rajta) és munkába álltam mivel apa elintézte, hogy bejussak egy állásinterjúra. Sikerült is nagyon jó a munka egy mezőgazdasághoz köthető cégnél vagyok arányaiban jó fizetéssel. Aztán ide költözött barátnőm is és szereztem neki munkát egy vállalkozásnál. Viszont az ő szülei a Gyula kultusz hívői mert Gyula így, bezzeg a Gyula és akkor a Gyula, jó volt az Gyula. Volt olyan mikor lementünk hozzájuk egy nagyobb faluban laknak éppen nem város. Aztán olyan Gyula magasztalást kaptunk a reggeli "úri" kávénkhoz(levittem a kapszulás kávéfőzőt mert nem bírom meginni azt a kávét amit ők isznak), hogy közel volt azaz agyvérzés. Mert ugye tudjátok ti is, hogy a Gyuszika hentes és 180 ezret is megkeres egy hónapban, most vett új autót ami egy igazi fekete BMW(aha egy 525tds volt vagy 600.000), nyaralni is külföldre jár(persze Horvátba busszal), szülei is milyen jó emberek 1000 éve ismerik őket.... Nem igazán zavart, ez van ők a Gyusziba szerelmesek én meg a lányukba ő meg belém. Mikor lementünk múltkor megmutatni a kocsit amit vettünk egy Volkswagen Touareg(2012-es)-et persze szép is jó is viszont nem egy BMW hahahahaaa. Meg a Gyuszika 180 ezre ugye több mint az én rongyos fizetésem(havi 2x-3x annyi mint neki viszont akkor biztos kevesebb). Folyton én vagyok ócsárolva az a kis patkány meg sztárolva. Ezt miért csinálják? Azt értem, hogy ők a Gyuszit szeretnék a lányuknak azt egyáltalán nem , hogy miért. Szeretjük egymást párommal jobban is keresek annál a görcsnél nem iszok, nem cigizek. Nem értem miért kell marni. Múltkor is lent voltunk egy pokoli hetet és én meg ugye ki ültem az úri kávéval meg azzal az Ilaptop-pal(Hát igen az Asus ROG-ot is biztos az alma gyártja) a teraszra pózolni a falunak milyen csicska vagyok már, hogy beakarom fejezni azt a mocskos prezentációmat. Komolyan miért csinálják? Mit tegyek hogy befejezzék?



2016. júl. 10. 21:51
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
81%

Azt nem értem, hogy a párod miért nem állitja le őket?

Neki kéne, mert az ő szűlei.

2016. júl. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
67%

Erről miért szerencsétlen Gyula tehet? Mármint több éve járt a barátnőddel, nem tett vele semmi borzalmat, aztán szakítottak. Gyula jelenleg boldogan éli az életét nem foglalkozik veletek, neki semmi köze ehhez már. Nem túl szimpatikus az írásod amúgy sem, nem hinném, hogy a diploma, vagy a kocsi miatt jobb lennél nála...


A párodnak kéne leállítani a szüleit, nem neked. Szerintem alap, hogy egy kapcsolatban alapjáraton mindenki a saját szüleit teszi helyre, ha túl messzire mentek. Nehogy te veszekedj a párod szüleivel, ezt a konfliktust neki kéne felvállalni.

2016. júl. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
8%
Én a helyedben amennyire csak tudnám mellőzném az anyóssal, apóssal való találkozást. Idővel aztán az is lehet, hogy majd téged is elfogadnak, esetleg meg is kedvelnek, de ahhoz neked is tenned kell. Próbálj valami közös témát találni a lány szüleivel. Biztos, hogy a párodnak is jól fog esni, ha látja rajtad, hogy igyekszel.
2016. júl. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
21%
Én megmondanám nekik hogy " Gyula mit tett a lányukért és én mit tettem?" Fejezzék be ezt a sértő hozzá állast különben soha nem jösz hozzájuk. Nem irsz a baratnődről, ő mit mond ilyenkor??
2016. júl. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem jobban jartal volna ha a sajat kategoriadban keressel baratnot akinek a szuleivel jobban megerted magad. Most meg minden ok koztettek de majd kesobb a problemaknal lehet hogy ellened hangoljak a lanyukat a kedves anyosek. Nem irsz a baratnodrol, ol ilyenkor mit mond. Nekem egne a pofam ha a baromat egy senkivel hasonlitanak ossze es foleg azt a ferfit aki segitett munkat talalni, akivel elek, aki a kozos egzisztenciankat alapozza. Ha anyosek ezt nem latjak at es Gyula kultuszaban nem latjak a fatol az erdot akkor en szepen lassan megfontolnam hogy megeri -e egy ilyen csaladdal rokonsagba kerulni. Hidd el, a baratnodet ok neveltek, ok alakitottak, nagyon sok jegyet magan visel a lany amit a szuleitol kapott. Megfontolnam hogyan tovabb mert "kutyabol nem lesz szalonna".
2016. júl. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 acelsziv ***** válasza:
29%

Nos... Lehet, hogy - fene tudja hogy. Talán úgy ahogy a munkádat kaptad? - elvégeztél egy egyetemet.

Lehet, hogy apád beprotezsált valami trágyajogásznak.

Lehet, hogy keresel havi fél millát.

De, hogy emberileg ugyanaz vagy aminek ezt a Gyulát nevezed az holtbiztos. És elképzelhető, hogy ezt a párod szülei is látják és nem szívesen látják a lányukat egy beképzelt macskajancsi mellett, akinek még annyira se futotta, hogy magától munkát kapjon, mert apuci kellett ehhez is.

Szánalmas vagy.

2016. júl. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen abban igazatok van, hogy nem a "Gyulával" van bajom hanem párom szüleivel. Egyszerűen van bennem az ember iránt egy erős ellenérzés, ugye a leírtak miatt. Az baj párommal kapcsolatban, hogy mindig terelte a témát. Mikor viszont leültünk megbeszélni elmondta, hogy nem akar szüleivel vitázni. Én meg annyiban hagytam, hogy majd elmúlik(nem egészen úgy alakult).

2016. júl. 11. 00:45
 18/36 A kérdező kommentje:
#16 Én nem látok semmi szánalmasat abban, hogy végig tanultam az egész egyetemet és nem az évfolyam végén szipogtam. Abban sem amennyi munkát bele fektettem és bele fektetek a tanulásba. Apámnak vannak kapcsolatai ilyen körökben ez tény. És? Szerintem nem ő dolgozik helyettem, nem ő pakol helyettem egy projektbe több száz órát. Figyelj nem ismersz egy szöveg alapján pedig ne is ítélj meg!
2016. júl. 11. 00:53
 19/36 anonim ***** válasza:
32%
Mintha egy éretken kamasz hisztizne. Gyula hentes, neked meg az állásod is apu szerezte...
2016. júl. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
82%

Farokméregetés kimaxolva, kinek jobb az állása, kocsija, nője. Ne hisztizz mint egy nő, hanem mondd meg nekik a véleményed, mint egy férfi.

A terjedelmes szövegből kiderül, hogy minden ellenére mégis tartasz Gyulustól mint riválistól, hogy majd nem felelsz majd meg a párodnak annyira, mint ő anno, ezért is hasonlítod össze a dolgaitokat.

Szerintem ideje megkomolyodni.

2016. júl. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!