Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csak szerintem sürgős a költözés?

Csak szerintem sürgős a költözés?

Figyelt kérdés

Néhány éve vagyunk házasok a férjemmel.

Az anyósom-féle házban maradtunk az esküvőnk után, elsősorban a munkahelyünk közelsége miatt.

Az első szobában lakik anyósom és az édesanyja, a másodikban mi a férjemmel, a harmadikban a férjem öccse a feleségével, aki épp a napokban mondta el, hogy kisbabájuk lesz...


Nézelődtem a neten hirdetéseket, de a férjem szerint fölösleges pénzkidobás, neki minden vágya az épitkezés, arra viszont még nincs pénz...


De egyre kényelmetlenebb a helyzet: ahányan vagyunk, annyiféle a napirendünk, ill. én is szeretnék már lassan gyermeket vállalni, saját háztartást vezetni, ahol van saját konyhám és fürdőszobám is...


Ötletek, vélemények?


N/28



2016. júl. 18. 00:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%

Sokáig nem lesz így jó.

Ha sógorék nem mozdulnak, akkor nektek jobb lenne.

2016. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Én megmondom őszintén sokkal jobban örülnék, ha épitkezés helyett inkább vennénk egy házat, és kedvünk szerint kicsinositanánk.


Számomra egy hatalmas, végeláthatatlan és rengeteg pénzt felemésztő vállalkozásnak tűnik egy épitkezés, a semmiből felhúzni egy házat. Vagy azért mégsem ennyire vészes?


Ráadásul a férjem mindenáron szintes házhoz ragaszkodik, alul garázzsal és tárolóhelyiségekkel, felül pedig a laktérben saját fürdőszobás hálószoba gardróbbal, több erkély, stb...


Most böngésztük a hirdetéseket, de egyik sem nyerte el közös tetszésünket...


A férjem persze inkább a telkek felé kacsingat, ki is nézett egyet, de a település legvégén, csendes utca néhány házzal. De messze van mindentől, nincs aszfaltos út, csak zúzott kő....


A költözést azért gondolom most még aktuálisabbnak, mert igy a sógoromék a mi szobánkat meg tudnák csinálni gyerekszobának.


Hogyan tovább?

2016. júl. 18. 20:33
 13/22 anonim ***** válasza:
91%

"Ráadásul a férjem mindenáron szintes házhoz ragaszkodik..."


Már nem azért, de inkább azt nézze, amire van pénz.

Lehet álmodozni, persze. De azért reálisan is kéne látni a világot lassan.

2016. júl. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%
Jól gondolod, itt az ideje váltani.
2016. júl. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
88%

"Ráadásul a férjem mindenáron szintes házhoz ragaszkodik, alul garázzsal és tárolóhelyiségekkel, felül pedig a laktérben saját fürdőszobás hálószoba gardróbbal, több erkély, stb..."


Vagy tudat alatt maradna inkább az anyukájával egy fedél alatt, és kitalált egy olyan projektet, amire még hosszú évekig - esetleg évtizedekig - kell spórolni.


Érdemes lenne tudni, hogy szerinted az eddig félretett pénz és a keresetetek alapján, reálisan nézve mennyi idő, amíg egy ilyen, a férjed által megálmodott házra összegyűlik a pénz.

2016. júl. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

Ha már pár éve házasok vagytok, és mindig ott éltetek anyóssal, szóval nem kellett albérletre költeni, akkor gondolom van már félretett pénzetek. Gondoljátok végig reálisan, hogy mire lenne elég.

És a jövőre is gondolni kell. Megvehettek egy két szintes óriási házat is. De azt fent is kell tartani. Rengeteg idősebb embert tudok, akik anno megvették a nagy házat, de egyszerűen nincs kihasználva és csak szopnak vele, mert sokba van a fenttartása. Én inkább egy kisebb házat vennék. Nyilván vegyétek figyelembe, hogy szeretnének -e gyereket stb. és ennek függvényében vegyetek házat,hogy hány szobára lesz szükségetek. Gondoljátok át. és keresstétek a hirdetéseket, intézzétek a dolgot. ha sógorodéknak ez megfelel,hogy házasként a mama nyakán élnek és még oda is szülnek, hát akkor hajrá. ő életük. nektek azért legyen egy kicsit több igényetek, menjetek mostmár külön.

ha a párod nagyon halogatja, az nem jelent jót...

2016. júl. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
64%
Itt így még egy jót szexelni sem tudok, semmi spontaniítás, csak a szobátokban, csendben stb. :) :) :) Komolyra fordítva, bár ez is fontos, én megőrülnék nőként, igaz jóval idősebb is vagyok, ha nekem így kellene házaséletet élni, bújkálva, csendbe, minta kamaszok. Megértelek, amúgy, nyilván saját háztartást szeretnél, önállóságot, ez így normális. Kicsit tényleg úgy néz ki,hogy a férjed kifogást keres, így kényelmessebb neki. Neje is ott van, anyuci is ott van. Venni is lehet kétszintes házat. Pénzben is így jobban járnátok, gondolom utána úgy is gyereket szeretnétek ha a ház meg van, hát az is pénz. Valahogy próbáld ész érvekkel rábírni.
2016. júl. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
71%
Le a kalappal előtted, én egy percig sem bírnék úgy élni, mint te. Szeretem a szüleimet, de az utolsó hónapok borzasztóak voltak, pedig én csak 21 voltam, mikor összeköltöztünk a férjemmel. A házkeresés többnyire nem két napig tart, nekünk kb fél év volt, mire találtunk egy jót. Utána még fél-egy év a felújítás/átalakítás az állapottól függően, szóval ha veszitek sem két pillanat alatt tudtok költözni. Szerintem mindenképp beszélj a férjeddel arról, hogy ez a helyzet kezd már neked rossz lenni.
2016. júl. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
73%

"Miquel nevű felhasználó válasza:


Jól gondolod, itt az ideje váltani."


Igen!

Férjet is

2016. júl. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
talán illő lenne nektek is meg öcsikééknek is máshol családot alapítani, nem anyuci nyakán
2016. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!