Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Fizetni valakinek, hogy részt...

Fizetni valakinek, hogy részt vegyen egy vadidegen temetésén?

Figyelt kérdés

Nem tudtam melyik kategóriába kellett volna írnom. Ez állt a legközelebb a kérdésemhez, szóval:

A feleségem apja meghalt, és rajta kívül mindenki utálta, de tényleg. Rajtunk kívül 100% hogy semelyik más rokon vagy "barát" nem jön el, ami miatt félek a párom összetörik. Mennyire lenne jogszerű, erkölcsös távolabbi ismerősöknek, vadidegeneknek fizetni, hogy vegyenek részt rajta, mint "apuci régi ismerőse"?



2016. aug. 9. 03:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%
én inkább azt gondolom, jobb, ha egy temetésen csak az van ott, aki szerette az eltávozót
2016. aug. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
63%

Felesleges.

Egyrészt nyilván a feleséged is tudja, hogy mindenki más utálta.

Másrészt ha ő szereti, akkor nem az lesz neki a lényeg az elbúcsúzáskor, hogy hányan lesznek ott, hanem, hogy búcsút vegyen tőle.

Így talán még meghittebb lesz, hogy kevesen lesztek.

Egyébként meg attól, hogy nem szerették még elmehetnek a temetésére. Illendőségből. Sokan tartják az ilyen szokásokat, hogy egy családból egy fő mindenképpen elmegy, képviseli a családot, függetlenül attól, hogy milyen volt a viszony.

2016. aug. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%

Én nem tennék ilyet és eszembe sem jutna ez az ötlet kérdező!

Valamint az idősebb korosztály még ha alig ismerték az elhunytat, vagy ha régről ismerték de az elmúlt 10-15 évben még csak nem is tartották a kapcsolatot, akkor is elmegy, mert (rosszul hangzik kicsit, de ez az igazság) kiváncsi, nézelődik, azt nézi ki ment el, ki nem, hogy néz ki a lánya, veje, unokája stb. Biztosan van legalább 25 emberből, 5 ilyen ember aki csak ezért megy el, na meg unatkozik....

Szerintem a feleséged apukájának a temetésén is lesznek olyan emberek, akikről azt sem tudjátok kik, vagy hogy éppen honnan ismerték az elhunytat, az is lehet, hogy vagy 30 éve voltak anno munkatársak, mégis megjelennek. Ha meg nem megy senki, legalább egy nyugodt, őszinte, szűk családi szertartás lesz.

Felesleges ezek kattogni, hogy vajon hányan lesznek, és személy szerint engem pont nem érdekelne, és nem ez lenne jelen esetben a legfontosabb. Szerintem a feleségedet sem fogja érdekelni..

2016. aug. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 omba ***** válasza:
85%
Engem nagyon nem érdekelt, hányan, és kik voltak az anyám temetésén. Sokan voltak, de ha senki sem lett volna, attól nem lett volna rosszabb.
2016. aug. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
61%
Ki nem xarja le, hogy hányan vannak egy temetésen?! Engem az se zavarna ha az enyémre senki sem jönne el.
2016. aug. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%
Van temetésnél olyan lehetőség, hogy zárt körű. Tehát az elhunytat csak a szűk családi kör búcsúztatja, senki más. Ha annyira utálta mindenki, szerintem ez megfontolandó opció lenne, és akkor nem kéne azon sem aggódnod, hogy hányan jönnek el a temetésre, mert csak a ti szűk családi körötök lesz ott, senki más.
2016. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%
Úgy érzem, hogy a feleséged azt szeretné, ha az apósod temetésén sokan lennének. A fizetett gyászolók gondolata egy marhaság. Ehelyett inkább próbáld meg értesiteni apósod egykori kollégáit, ismerősi körét, a szomszédokat, lakótársakat, tegyél ki gyászjelentést oda, ahol lakott, stb. Össze fognak jönni néhányan.
2016. aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
81%

Azért még azt se zár ki, hogy mégis elmennek, hiába utálták. A halál érzelgőssé teszi az embereket, meg hát akármilyen is az utálat, akkor már okafogyott.

Teljesen közkeletű dolog, és én is átéltem, hogy a távolabbi rokonságot csak temetéseken láttam.

2016. aug. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2016. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
38%

Öööööö... attól függ. Mikor és hol lesz és mennyi? :-D

(vicces ötletre vicces válasz)

2016. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!