Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apomos megjegyezte, hogy...

Apomos megjegyezte, hogy milyen gyakran készítek egy fajta ételt a sajat otthonunkban. Jogosan válaszoltam ezt vissza?

Figyelt kérdés
A ferjemmel ketten élünk, gyerekünk meg nincs. Igaz, hogy gyakran készítek egy adott ételt, mas mellett, de csak azert, mert nagyon szeretjük es egészséges. Ha náluk vagyunk, gyakran kérdezi, hogy mit eszünk, ettunk, mit foztem, es mivel gyakran keszitem, mas mellett!! Szoktuk mondani, hogy az készült. Valamelyik nap meg is jegyezte, ez nekem rosszul esett, ugyanis a hangsúly, amivel mondta, nem tetszett. Erre azt mondtam neki, hogy amig mi ezt ohajtjuk, tovabbra is gyakran fogom ezt készíteni. Alapjában véve jo a viszony, ezert sem akarom megbántani, de szinte kinevezett, hogy én mast nem tudok főzni, persze ezt nem mondta, de ez jott le. Jol tettem, hogy ezt mondtam neki?

2016. szept. 6. 12:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
80%

Amennyire nincs köze hozzá, neked annyira nem kell ezen megsértődni. Ha nekem ilyesmit mond valaki, körülbelül olyasmit válaszolok, hogy ha innentől életem végéig azt kellene ennem, akkor sem lenne semmi bajom ezzel. Aztán utána meg tényleg azt gondol, amit akar. Ha te nem vagy ellenséges, nem szólsz vissza, poénra veszed, akkor valószínűleg az apósod is ehhez fog idomulni, és nem fog piszkálni semmivel. Úgy érzem, picit túlérzékeny vagy, ez abból jött le, hogy mennyire megmagyaráztad a helyzetet, és próbáltad védeni magad.

Amúgy áruld már el, mi az? Szerintem mindenkit érdekel. Tojásos nokedli, igaz? :)

2016. szept. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
79%

Hát nincs ebben semmi.

Engem nem lehetne ilyennel felidegesíteni, megbántani. Biztosan mondanám, hogy akár minden nap megenném, annyira szeretem. Vagy mondanám, hogy azért csinálom ilyen gyakran, mert a fia mindig ezt kéri.

2016. szept. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
68%

Egyszer-kétszer-ötször én is normálisan válaszolnék, mint az itt válaszadók. De egy idõ utan felcsattannék, hogy elég legyen..Marhára tud engem is idegesíteni, ha valamit csak szajkóznak, mert nem értenek egyet.

Elvileg jól, de a hangsúlytól függ és hogy mennyire sértõdékeny ember.

2016. szept. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
59%
Én megértelek, leendő anyósom is ilyen, naponta megkérdezte, hogy na mit főztünk/főztem. De ilyen számon kérően, nem érdeklődve. Egy idő után azt feleltük neki, hogy kínaiból rendeltünk, meg hogy szendvicset. Most már nem kérdezi. Nem szabad kimutatni, hogy idegesít, mert annál jobban fog csipkelődni.
2016. szept. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
59%

Ha olyan hangsúllyal mondta, hogy szinte kinevetett, hogy mást nem tudsz főzni, akkor megértem, hogy bosszantott.

Legközelebb, ha kérdezi, visszakérdeznék, hogy mi köze hozzá? Én sem kérdezgetem, hogy őneki mit főz a felesége.


Férjed egyébként ezt végighallgatta? És nem szólt semmit?

Én megéreztem volna, ha bántó a hangsúly és feleségem HELYETT (!) rendet raktam volna apám fejében (szerencsére a mi családunkban ilyen megjegyzés elképzelhetetlen lenne).

2016. szept. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
50%
Mondd meg neki, hogy én legalább egy ételt jól el tudok készíteni, míg a maga fia egyet sem.
2016. szept. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
31%

Azt esztek amit akartok.

Èn ilyenkor azt szoktam mèrlegelni, hogy a saját apámnak/anyámnak is igy válaszoltam volna? Hisz a párod szülei, szerinem hasonló tiszteletet èrdemelnek.

2016. szept. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
61%
Én megértem a kérdezőt, mert az én anyósom is állandó jelleggel szinte számon kér, hogy mit főztem, mit ettünk, másnap mit fogok stb. De olyan helyeken és szituációban teszi ezt, hogy még csak témába se vág, tehát célzottan, direktbe. Az elején engem se érdekelt, de mára baromira idegesít. Pl. Mikor férjemmel az eljegyzésünket ünnepeltük anno, meghívtuk a szüleinket és testvéreinket egy étterembe ebédre, ott voltunk kb 10-en, és fél óra után bekérdezte, h mit főztem tegnap. Vsgy szülinapi összejövetelen stb. Már arra is gondoltam, hogy nem tud mit kérdezni, csak ezt, amennyire butácska...
2016. szept. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
40%
#18: nem vág a témába, de erről eszembe jutott egy volt barátnőm nagymamája, aki szintén csak evésről tudott beszélni, illetve kajával kínált. Családi összejövetel volt náluk, a mama meg 3 percenként megszólalt: "fogyasszatok!", ha nem ezt, akkor meg "szedjél még!" Amikor már kellően idegesített, elkezdtem számolni. 18-nál jártam, amikor eldöntöttem, hogy ha elér 20-ig, akkor megmondom neki, hogy ha nem hagyja abba, nem érdekel, mit gondolnak, de felállok és elhúzok innen.
2016. szept. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem neki kell megenni, akkor semmi köze hozzá. Ez nekem nagyon felemeli a vérnyomásomat, mikor valaki belejártatja az ugatását a más életébe. Főleg iylen szinten. Attól, hogy az ő élete egy nagy nullaát ér, még nem kell a másét kritizálni.
2016. szept. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!