Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom betegségével zsarolja...

Anyósom betegségével zsarolja az egész családot! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

15 éve ismerem, azóta ezt csinálja, hogy mindenféle fizikai tüneteket felnagyít, legyárt magának. Sajnáltatja magát és kivonja magát minden olyan munkából, ami számára kellemetlen. Takarítást már hosszú évek óta nem végez, mindent apósom csinál a ház körül. A gond az, hogy minket is zsarol. Ha valamiért ellentétes a véleményünk teljes hisztériáás rohamot kap, azonnal rosszul lesz, a papát ugráltatja, látványosan "haldoklik" Mondanom sem kell, ilyenkor mi vagyunk a gonosz szörnyetegek, akik "agresszívak" vele. (kiderült, hogy a kutyánk, akik ideiglenesen náluk vannak megőrzésre megbetegedett és ezt eltitkolták, nem szóltak, nem vitték orvoshoz. Ezen teljesen kiakadtam, letette a férjem az orvosi költségek árát az asztalra, de ez sem hatotta meg, hogy mi a gyerekek elől költjük a pénzt az állatra..milyen szar anya vagyok...

Most azzal zsarol, hogyha végleg lebetegszik, akkor az unokájára sem tud vigyázni többet a nyári szünetben, amikor dolgozunk. Márpedig, ha háborgatjuk (más a véleményünk, vagy konfliktusba keveredünk), akkor a háborgatott élet miatt fog megnyomorodni és már nem mehetnek hozzá a gyerekek is.

Nagyon el vagyok keseredve, mert a fiam imádja a nagyapját, nagyon szeret nála lenni (főleg ő foglalkozik vele természetesen).

Hagyjam magam zsarolni, vagy ne engedjem el többet? (így nem leszek zsarolható sem?)


2016. nov. 15. 14:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Annyi, hogy a papát teljesen manipulálja, inkább aláveti magát neki, mert fél a konfliktusoktól. Őt öngyilkossági fenyegetéssel tartja sakkban.

Azt hiszi, hogy ő a világ közepe, apósom meg sajnos gyenge, hogy irányítsa, nemet mondjon neki. :(( Már arra is gondoltam, hogy pszichopata..

2016. nov. 15. 14:25
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Apósodnak kéne a sarkára állnia elsősorban.
2016. nov. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%

ez sem hatotta meg, hogy mi a gyerekek elől költjük a pénzt az állatra


lepasszolod az állatokat, sajnálod rá a pénzt, és még anyós a szemét...

2016. nov. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Jól gondoltad. Hipohonder és depressiós.

Orvoshoz nem fog menni, de ha azt mondod, hogy menjen pszichiáterhez, meg fog sértődni, hogy nem elmebeteg, és Te vagy az.

Én nem vennék róla tudmást, de meghallgatnám.És csinálnám, ahogy én gondolom.

2016. nov. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

En tuti nem hagynam zsarolni magam, sot megmondanam a szemebe hogy hagyja abba a cirkuszt.


ha nem mehet hozza a gyerek akkor nem mehet. Az a baj hogy mindent el tud erni amit csak akar, ennek veget kell vetni.

2016. nov. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Pont tegnap hallottam erről egy pszichológiai előadást. Nem, nem szabad hagyni. Aki fenyegetőzik öngyilkossággal, az sosem, vagy sosem amiatt hajtja végre. Ha tényleg annyira rossz állapotban van, hogy képes rá, akkor annak nem az az oka, hogy épp nem ért egyet veled, ha meg nincs annyira rossz állapotban, akkor csak ugat.

A rossz szülő mintapéldája az anyósod. Haragszom az ilyenekért.

2016. nov. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásaitokat! Az a baj, hogy bennem is gyűlik a düh és az indulat, de mindenkiből ezt váltja ki...Arra gondoltam, hogy most karácsonykor nem mennénk le hozzájuk... illetve a férjemnek természetesen felajánlottam, hogy menjen le, hiszen az anyja, de én nem kívánok a "vendégszeretetével" élni..

A fiamat viszont nagyon sajnálom...:(( az én nagyim nem ilyen volt...

2016. nov. 15. 16:56
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Ne sajnald a fiadat, inkabb tartsd tavol a mamatol. Ugyanis vele pont ugyanezt fogja eljatszani, amikor majd nagyobb lesz es nem ugy ugral ahogy a mama elkepzeli. Ez egy vegytiszta erzelmi zsarolas, nem szabad neki engedni.
2016. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A legközelebbi balhé ami talán karácsony felé várható s provokálja magát a család előtt, hogy rosszul van te is kezd látványosan megijedni és sajnálni majd kapd a telefont s hívd a mentőket neki. Egyből elgondolkodhat mennyire is beteg s közöld de anyuka hát maga mondta beteg s rosszul van... mi csak aggódunk magáért.
2016. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"megijedni és sajnálni majd kapd a telefont s hívd a mentőket neki."


Nem kell megijedni sem szineszkedni. Egyszeruen higgadtan es nyugodtan azt kell mondani hogy ha a mama ennyire rosszul van akkor kihivom a mentoket. Es ha tovabbra is tolja fullba akkor tenyleg kihivni, majd amikor elvittek osszecsomagolni es hazamenni.


Ha esetleg ongyilkossaggal fenyegetozik akkor is AZONNAL hivni a mentoket, hiszen ez nem jatek, veszelyben az elete.


Meg kell tanitani a mamat hogy az elet kompromisszumok sorozata. Nem arrol van szo hogy az o vagyait vagy akaratat ne lehetne figyelembe venni, de olyan dontest kell talalni ami mindenkinek jo (valamennyire).

2016. nov. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!