Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom betegségével zsarolja...

Anyósom betegségével zsarolja az egész családot! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

15 éve ismerem, azóta ezt csinálja, hogy mindenféle fizikai tüneteket felnagyít, legyárt magának. Sajnáltatja magát és kivonja magát minden olyan munkából, ami számára kellemetlen. Takarítást már hosszú évek óta nem végez, mindent apósom csinál a ház körül. A gond az, hogy minket is zsarol. Ha valamiért ellentétes a véleményünk teljes hisztériáás rohamot kap, azonnal rosszul lesz, a papát ugráltatja, látványosan "haldoklik" Mondanom sem kell, ilyenkor mi vagyunk a gonosz szörnyetegek, akik "agresszívak" vele. (kiderült, hogy a kutyánk, akik ideiglenesen náluk vannak megőrzésre megbetegedett és ezt eltitkolták, nem szóltak, nem vitték orvoshoz. Ezen teljesen kiakadtam, letette a férjem az orvosi költségek árát az asztalra, de ez sem hatotta meg, hogy mi a gyerekek elől költjük a pénzt az állatra..milyen szar anya vagyok...

Most azzal zsarol, hogyha végleg lebetegszik, akkor az unokájára sem tud vigyázni többet a nyári szünetben, amikor dolgozunk. Márpedig, ha háborgatjuk (más a véleményünk, vagy konfliktusba keveredünk), akkor a háborgatott élet miatt fog megnyomorodni és már nem mehetnek hozzá a gyerekek is.

Nagyon el vagyok keseredve, mert a fiam imádja a nagyapját, nagyon szeret nála lenni (főleg ő foglalkozik vele természetesen).

Hagyjam magam zsarolni, vagy ne engedjem el többet? (így nem leszek zsarolható sem?)


2016. nov. 15. 14:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Voltam ugyanilyen helyzetben. Egyedul fogsz maradni, mert a tobbieket mar reges regen betorte. Az ilyen emberben eszmeletlen duh es makacssag van, mar-mar maga is elhiszi, amit mond. Ez nem hipohondria, mert ott abbol indul minden, h az egyen azt hiszi, beteg. Itt meg ezzel akar elerni valamit... Ha azonban ra vagy szorulva a gyerek miatt, akkor nem tehetsz mast, mint nyelni... A ferje sosem fog ellene fordulni. Es nagyon hamar te leszel a fo ellenseg. Az ilyen no semmitol nem riad vissza...
2016. nov. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem bíznám rá a gyerekemet semmi körülmények között.

Én azt gondolom, hogy semmilyen zsarolásnak nem szabad engedni, mert akkor sohasem lesz vége.

2016. nov. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!