Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek az anyósommal?...

Mit tegyek az anyósommal? SEGÍTSETEK!

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: feleségemmel nagyon szeretjük egymást, van egy nyolc éves fiúnk. Jól megvagyunk. Anyósomékat meg szoktuk látogatni, eddig minden stimmelt, nem volt semmi gond. Azonban anyósnak megromlott a házassága apósommal. Anyós teljesen megváltozott, kötekszik, lelkileg terrorizálja apósomat, és a feleségem másik testvérét. Ez nem lett volna elég, az anyós elkezdte telefonon zaklatni a feleségemet, vagyis a saját lányát. Felhívja telefonon és olyan dolgokat mondd a feleségemnek, hogy szegénykém sír. Feleségem meg akarja szakítani a kapcsolatot az anyjával, mert lelkileg már kikészült. Nekem is fáj, amit az anyós művel, annak ellenére, hogy a feleségemmel nagyon jó viszonyban volt. Anyós áskálódása már odáig fajult, hogy a sógorom felesége beadta a válókeresetet. A feleségem azt mondta, hogy nem engedi, hogy az anyja elválasszon minket egymástól a kötekedő viselkedésével, ezért inkább megszakítja vele a kapcsolatot. Én nem tudom, mit tegyek? Szeretem a feleségemet és tiszteletben tartom az érzéseit, a véleményét. Tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy mit tegyek. Ha tartjuk a kapcsolatot továbbra is az anyóssal, hát annak nem lesz jó vége, már így is eléggé zaklatott idegállapotban van a feleségem miatta. Nagyon fáj neki, hogy az anyja így viselkedik. Ha megszakítjuk a kapcsolatot anyósommal, akkor nyugalom és béke lenne ismét. Nem veszekszünk a feleségemmel, csak annyi a gond, hogy lelkileg kikészült, sír, nehéz vigasztalni. Szóva mit tegyek az anyósommal???? Mit tegyünk??????

2016. nov. 17. 10:58
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Amikor látgatóban voltunk anyóséknál, az anyósom ócsárolni kezdte a sógorom feleségét, és azt mondta, hogy takarodjon a háztól a büdös pi@ba. Megkérdeztem, miért? Mi a baja a menyével? Erre azt mondta, hogy gyűlöli őt. Gondoltuk a feleségemmel, hogy kimegyünk az udvarra, egy kicsit levegőzni. Erre az anyósom azt mondta, hogy ne menjünk ki, mert kint van a szomszéd nő az udvarán. Erre megkérdeztük, hogy miért baj, ha kimegyünk? Minket nem zavar a szomszéd. Erre anyós azt mondta, hogy mert utálja, látni sem bírja a pofáját. Amikor kimentünk az udvarra, már nem volt ott a szomszéd. Apósom kiment kertészkedni, és láttuk rajta, hogy szomorú. Megkérdeztük mi a baj, mire apósom könnyes szemekkel azt mondta, hogy nem lehet bírni anyóssal, egyfolytában kötekszik, semmi sem jó neki. Majd ezt mondta a feleségemnek az apósom: Tudod mit mondott nekem anyád? Hogy menjek a vonat alá meghalni. Sajnos ezt az ocsmány mondatot már nekünk is mondta az anyós, amikor nem volt ott az após, csak úgy mondta, hogy nem bánnám, ha a vonat alá menne apád meghalni. Feleségemhez is vannak durva beszólásai, szóval egy ilyen anyóssal kapcsolatot fenntartani... nem tudom, érdemes-e. Feleségem súlyos beteg, volt már halálközeli élménye. Anyós pedig kimondottan élvezi, hogy a feleségemet is zaklatja lelkileg. Most őszintén! Milyen anya az, aki azt mondja a lányának, hogy megérdemli azt, hogy súlyos beteg? Ember az ilyen??????? Anya az ilyen??????????????
2016. nov. 18. 12:04
 12/21 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék hozzá, hogy az anyósom a feleségemmel és velem kimondottan jó kapcsolatban volt. Megvolt köztünk a szeretet, ami összekötött minket. De ez a szeretet hova a fenébe tűnt az anyós részéről???
2016. nov. 18. 12:12
 13/21 anonim ***** válasza:
66%
Vigyétek orvoshoz.
2016. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
24%
Igen, pszichiater lehet, h jo otlet.
2016. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Az akkor volna ó ötlet, ha kicsit is belátná, hogy nem normális a viselkedése - nem fogja.

Apóst mentsétek ki, bárhogy is, őt meg hagyjátok a sorsára - sajna ismerem ezt a viselkedést, és a hatását a családomból.

2016. nov. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
36%
Anyósod hány éves? Lehetséges, hogy időskori demencia jelei ezek, a szellemi leépülés nagyon súlyos személyiségváltozással járhat együtt. Hatvanas életévekben már elkezdődhet... Háziorvos tud róla? Meg kellene próbálni pszichiáterrel beszélni a dologról. Elvinni nehéz orvoshoz, mert neki nincs betegségtudata. Borzasztóan nehéz helyzet. Sajnos ilyesmire rá tudnak menni családi kapcsolatok , házasságok, minden. Annak, hogy a feleséged megszakitsa a kapcsolatot az anyjával, nincs értelme, mert ez a feleségednél sulyos - és indokolt - lekiismeretfurdalást okozhat. Szerintem az anyósod egyértelműen pszichiátriai beteg, esetleg valamilyen gyógyszer segithet, de sajnos nem biztos. Az ilyen mondatok, hogy azt mondja a férjének, hogy menj a vonat alá, pszichés betegségre utalnak. Mi volt a házasság megromlásának oka? Apósnak másik kapcsolata lett vagy ilyesmi? Vagy az anyós bedilizett és ettől? Szerintem próbáljátok meg a helyzet pontos leirásával egy pszichiáter tanácsát kikérni.
2016. nov. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem volt apósnak senkivel sem kapcsolata anyósomon kívül. Nem csalta meg. Mindketten nyugdíjasok, anyagilag jól élnek. Anyós csak annyit tud hajtogatni, hogy gyülöli ezt gyűlöli azt, és a kákán is a csomót keresi. Már abba beleköt, ha após azt mondja, ma nem fog esni az eső. Mire az anyós dühös lesz és apósomat okolja azért, hogy nem esik az eső. Ennek a megnyilvánulásnak az egész család szemtanuja és fültanuja volt. Sógornő azt mondta, hogy ne tudjuk meg, milyen patália van náluk, az egész utca hallja, hogy már megint veszekszik az anyós. Orvos nem ártana neki az biztos. De őt ismerve nem fog belemenni.
2016. nov. 19. 10:44
 18/21 anonim ***** válasza:
16-os vagyok. Sajnos ez demencia, paranoia, oktalan üldöztetésmánia, stb. Nemigen lehet rajta segiteni, a gyógyszerek szedálják, megbomlottak az agyi folyamatok, szerencsétlen anyósod nem is tehet róla, iszonyatos helyzet. (van saját családi tapasztalatom hasonlóról sajnos.... ) Beszéljetek egy pszichiáterrel, leirva a tüneteket, talán lesz valami épeszű javaslata... bár leginkább annyit szoktak mondani, hogyha a család nem tudja megoldani agondozását, akkor elfekvő... lekötözik, száját leragasztják, aztán... de ugyis tudod. Rettenetes helyzet. A dühkitörések szinte kezelhetetlenek, nyugodtnak kell vele maradni, nem veszekedni, nem ellentmondani, mert semmi értelme, legalább valami nyugtatót azért szerezzetek be, amit akár trükkösen be kéne neki adni.
2016. nov. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
68%
15-ösnek üzenem: nemcsak az betegség, ha valakinek lába törik. Őt ugye nem akarnád a sorsára hagyni. A pszichiátriai betegségek ezerszer nehezebben gyógyithatók, illetve a többségük egyáltalán nem gyógyitható... hogy a sorsára hagyni, hát ezen nagyon felháborodtam. Az az asszony felnevelte a gyerekeit, jó felesége volt a férjének, sőt, jó anyós is volt korábban, aztán a jóisten ráküldte ezt az istencsapását... Sajnos a magyar társadalomban az időskori pszichiátriai és agyi problémákról csak azoknak vannak ismeretei, akiknek a családtagjára ugyszintén ráverte ezt a sors... én szoktam emliteni naiv és tudatlan embereknek, hogy Széchenyi és Munkácsy is tébolydában végezte... pedig zsenik voltak, aztán mire megöregedtek, tönkrement a fejükben valami...érelmeszesedés, agyzsugorodás, stb.
2016. nov. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Orfeus ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet, de a kezdetektől. Nem nagyon csípték a jegyesemet, pedig tényleg tisztelettudó, szorgos alföldi lány. Muter nálunk olyan hogy beleszól mindenbe. A 21 éves hugom kapcsolatát is kb ő irányítja, iszonyat. Az ő részükről szintén volt ellenszenv, pedig jóképű tanult gyerek vagyok, ez nem vitás..


Szóval nálunk elég tré volt, és segítséget nem is várhattunk fiatal korunk ellenére. Amikor megszületett az első unoka akkor mindkét félről játszották a fejüket hogy milyen nagyszülők, aztán egymásra licitálgattak. Aztán jött mindenhonnan a szurkálódás, jegyesem nővére féltékenykedett mindenre, iszonyat amit művelt ő is...


Aztán így ketten maradtunk, a 2 babával, és elhajtottam mindenkit az anyukájába. Muternak megmondtam hogy akkor keressen ha nagyon kell valami, az unokát felejtse el. Azóta faterom jön néha látogatóba, de ő is muter helyett dolgozik 2 helyen, mert herevere van muternek. Vele semmi gond, de ennyi amit kap néha a nagyszülőkből a 2 baba. Most még nem fogják fel, de nekem sem volt, és teljes ember lettem.


Más a szitu, de a konklúzió ugyan az. Te vagy a férfi, neked kell rendet tenni. Nekem van családom, és megvédem őket akárkitől. Ha kell a saját szüleimtől is, hogy ne sérüljenek. Így nem bántanak senkit, azóta boldogabbak vagyunk. Nehéz, mert nincs kire bízni soha a gyerekeket hogy elmenjünk moziba, vagy akármi, de a nyugalom ennyit megér.

2016. dec. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!