Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Személyiségzavaros emberrel...

Személyiségzavaros emberrel hogyan lehet konfliktus mentesen kijönni? Hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Párom Édesanyja személyiségzavaros. Nem élünk együtt de amikor eljön mindig veszekedés van. Kidobálja a dolgaikat ami neki nem tetszik, beleszól mindenbe, állandóan pakolgat és beszólogat.Társas házban lakunk, itt idős emberek a szomszédok, késő este még kiabál, hangoskodik hiába megkérjük, hogy legyen csendesebben, még neki áll feljebb. Van nektek ilyen családtagotok, vagy ismerősötök?
2016. dec. 30. 17:21
1 2
 1/15 anonim válasza:
16%

Igen, sajnos nekem nagymamám szenved ebben a betegségben :/ Régebben ugyanezeket a dolgokat csinálta családon belül, ami nálatok is előfordul, viszont mi egy súlyosabb eset után kénytelenek voltunk elmegyógyintézetbe küldeni.. Ott elég sokáig kezelték, és az lett az eredménye, hogy teljesen megváltozott, a dühkitörései eltűntek ugyan, de olyanná vált, mint egy idegen.. Mondhatni kimosták az agyát míg távol volt..


Szóval nem tudom, hogy érdemes-e ilyen helyre küldeni ahelyett, hogy elviselné az ember a kilengéseit :/

2016. dec. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

A személyiségzavar egy pszichiátriai kórkép. Van erről diagnózisa?

Én ezt csak nehéz természetűnek mondanám.Sajnos nem könnyű kezelni, csak a türelem segít, ha nem akartok rendőrt hívni csendháborítás miatt.

2016. dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, van róla diagnózisa, de nem kezelteti magát sajnos és nem is akarja ez így egyre rosszabb lesz.
2016. dec. 30. 18:35
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Milyen gyakran van nálatok?
2016. dec. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kb havonta 3-4 napot, de egyre nehezebben lehet elviselni :(
2016. dec. 30. 18:39
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehetne az hogy nem hívjátok oda vagy hogy ne jöjjön el?Szerencsére nincs sem családomban sem az ismeretségi körömben ilyen személy de tudom miből állnak az ilyesmi fajta konfliktusok.És ebből leginkább úgy lehetne kijönni ha nem megy hozzátok vagy nem hívjátok magatokhoz.Más megoldás itt nincs ebben az esetben.
2016. dec. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, erre is gondoltunk már, hogy megmondjuk neki, hogy ne jöjjön, csak nem akarjuk magára sem hagyni. De ez sem megoldás, hogy teljesen kiborít minket. :/ Megbeszélni nem lehet vele semmit, mert úgy könyveli el, hogy mi bántjuk őt és belekötünk...
2016. dec. 30. 19:38
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Borderline-os vagyok. Ha epp egy olyan allapot fog el, akkor nem lehet mit tenni Velem se. Terapiara jarok, tudatosan probalom eltolni a "tiszta" allapotomat. Megallapitottak Nala a szemelyisegzavart? Mert a leirtak alapjan nem igazan tunik annak.
2016. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, még régebben megállapították nála de nem jár már kezelésre és nem is akar menni.
2016. dec. 30. 20:24
 10/15 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva szerintem sehogy. Hacsak nem törődtök bele, hogy azt csinál amit akar, mert nem tudjátok úgysem megbeszélni vele. Én nem hívnám több napra, inkább időnként meglátogatnám, segítenék neki. Nem vagytok kötelesek bármit elviselni, kérdés, hogy a párod mit gondol erről, hiszen az ő édesanyja.
2016. dec. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!