Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Öregek otthona, vagy valami...

Öregek otthona, vagy valami más megoldás?

Figyelt kérdés

Anyósom pánikbeteg, vagy depressziós, vagy valami hasonló. Nem vagyok orvos, és két éve ismerem, alig találkoztunk eddig, szóval nem tudom, mi lehet a pontos baja.

Azt tudom, hogy alig mozdul ki otthonról, pánikol tömegben, dolgozni így nem tud, nehezen közlekedik, és fél egyedül otthon, és egyre kevésbé tudja magát ellátni, pl. nem tud begyújtani. És még csak 57 éves, tehát ez olyan gond, ami inkább fejben van, mert nála idősebb, betegebb rokonaim vannak, akik remekül tudnak magukról gondoskodni. Nála inkább azt mondanám, hogy nem akar.

Elég rossz körülmények között élnek, após agresszív, alkoholista, évek óta nem dolgozik, az ő rokkantnyugdíjából élnek, ha azt életnek lehet nevezni. Ha pénzt kapnak a gyerekektől, azt az öreg elissza, ha ételt vagy ruhát kap, azt eladja, így az ilyen irányú segítséget megszüntettük.


Van rá esély, hogy mentális betegségre hivatkozva bekerüljön valami öregek otthonába, vagy bármi hasonlóba?

Esetleg létezhet olyan befogadóotthon, mint ahol a kisgyerekes anyák tudnak meghúzódni?

Ilyen emberrel egyáltalán mit lehet kezdeni? Az önsorsrontás tipikus példája, aki saját magán nem tud segíteni, de mindig várja, hogy majd valaki megmenti.

Nem tudom, hogy mit lehetne lépni.


Ha így folytatják, pár év, és vagy megfagynak télen, vagy utcára kerülnek. (Egyik gyerekük se akarja őket befogadni, férjemmel együtt négy gyerek van.)



2017. jan. 9. 12:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%

ha ilyen betegsége van, nem veszik be csak úgy

meg ki fizetné? van beugró (pár milla) meg havi min. 100e.

alkoholistát biztos nem vesznek be.

2017. jan. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%

57 évesen tuti nem veszik be.

Nagymamám 87 évesen került be ilyen helyre. Cserébe ugye kell fizetni ami a nyugdíja. 100 ezer forint. Ha nincs még nyugdíja annak kell fizetnie aki beadja oda.

Szomorú de nagyon sok ilyen él egyedül. Aztán jön egy nagy hideg és meghalnak.

2017. jan. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%

Anélkül, hogy gondnokság alá lennének vetetve, nem dönthettek a sorsuk felől.

Ez a lényeg és a legfontosabb!

Viszont, ha ők is mennének szívesen, akkor el lehet adni a házukat és annak az árából lehet nekik öregotthont finanszírozni.

2017. jan. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%

Kedves 2-es!

57 évesen, sőt 18 évesen is beveszik a megfelelő helyre, ha mentálisan beteg.

A gondnokának kell intézni.

2017. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
59%

Kerdezo, azert erdekes, hogy te mar eldontotted, hogy anyos nem akar tuzet rakni, nem akar magan segiteni, onsorsronto, mastol varja el a segitseget.

Azt nem tudod, hogy mi baja, csak talalgatsz. Negy gyerekekuk van. Nem kell, hogy befogadjak, hogy penzt adjanak, hanem intezkedjenek. Ennyit mar csak megtehetnek.

2017. jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
48%
Igen. De nem öregek otthonába.
2017. jan. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%

Van egy beteg asszony, akinek van NÉGY(!!!) gyereke és megoldatlan a sorsa???

Döbbenetes!

Az apósról most ne beszéljünk, bár úgy tűnik akármilyen alkoholista, mégis az egyetlen, aki az asszonyt jól-rosszul ellátja, pl. begyújt.

2017. jan. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Házuk nincs, egy kis egyszobás lyukat bérelnek nem jó környéken.

Másrészt azt még egyelőre én látom, hogy mit csinál és mit nem, aki ide válaszol, az pedig nem, hacsak nincs varászgömbje. :P

Annak is oka van, ha négy gyerek tojik a fejükre.


Önsorsrontáson kívül te minek hívod azt, ha valaki munka nélkül tengődik 57 évig, meg esetleg alkalmi munkákból, szül egy csomó gyereket a semmire, és nem meri elhagyni a verekedős urát, mert nem tud etetni ennyit gyereket?

Hidd el, hogy pont az a típus az anyóspajtás, aki saját magának köszönheti azt, ahol most tart. Akkor is, ha az ember sajnálja.

2017. jan. 9. 13:11
 9/27 A kérdező kommentje:

7: Nem fejtem ki bővebben, maradjunk annyiban, hogy egy percig nem csodálkoznék azon sem, ha egyik gyerek se nézne feléjük soha az életben, amennyi bántás jutott nekik az életben.

Én nem tudom őket leítélni.


Az se csoda, ha az még kérdés és téma, hogy az anyjukkal mi legyen, az apjuk azt se bánnák, ha az ide télen megfagyna valami árokparton.


Nem tudom, ki írta: rettentően gondoskodik róla, tényleg... Azért vannak most fél lábbal az utcán, mert italra mindig van pénz, a rezsivel meg állandóan csúsznak.

2017. jan. 9. 13:16
 10/27 anonim ***** válasza:
65%

Gondolom ha a gyerekeket normálisan nevelték volna akkor normálisan gondoskodnának a szülőkről is.

Anyám is ilyen. És íteljetek el nyugodtan de nem is támogatom. Ő választotta azt az életet.

2017. jan. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!