Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak? Máshol is...

Mit csináljak? Máshol is ekkora probléma, hogy mi legyen az unokák rajzaival/alkotásaival?

Figyelt kérdés

A sógornőm gyerekei 5 és 7 évesek, egyik ovis, másik iskolás. Technikaórán rengeteg apróságot készítenek, valamint az ovis minden nap rajzol is. Hétvégente anyósomhoz gyakran elhozzák megmutatni, hogy mit készítettek azon a héten. A nagymama mindig megdicséri, hogy milyen szép, a gyerekek meg persze mindig odaakarják adni a művüket. Tudni kell anyósról, hogy nem szereti az ilyen házi készítésű dolgokat, azt hiszi, hogy van ízlése, de igazából csak giccsel van tele a házuk, olcsó porcelán meg műanyag vackok. Eleinte még elfogadta a gyerekek ajándékait (de kirakva nem láttam sehol), aztán különféle ürügyekkel visszautasította úgy, hogy ne sértődjenek meg a gyerekek. Utolsó két alkalommal azt találta ki, hogy adják nekem a gyerekek amit neki vittek. Mert "én még nem kaptam semmit". Természetesen elfogadtam (egy kis festett üveg mécsestartó volt, aranyos, meg rajzokat adott az ovis). Anyósom viccesen meg is jegyezte, hogy majd ha jönnek hozzánk jövő héten szülinapot köszönteni, akkor megnézik, hogy hol kaptak helyet a művek.

Bevallom, én nagyon érzékeny vagyok a környezetemre, meg van, hogy mit hogyan szeretek, szerintem mi illik oda. A mécsestartó tulajdonképpen még tetszett is, az egyik rajzot meg beleraktam egy keretbe és az előszobába tettem. Kicsit kiakadtam mikor megérkeztek a vendégek. A nagymama odakísérte hozzám a kisebbik gyereket, hogy adja át az ajándékát. Egy hatalmas kartonpapírra ragasztott papírgalacsinokból készített kép volt. Lehet, hogy gonosznak tartatok, de nem olyan amit szívesen látok a lakásomban hosszútávon. Elfogadtam és megköszöntem, mert nem akartam megbántani a gyereket. Számomra egyértelmű volt, hogy a nagymama ötlete volt ez is, továbbpasszolta nekem az ajándékot, kicsit zavarban volt a gyerek és félénken adta oda, látszott, hogy ráerőltették. Persze, szülinapi ajándék meg minden, de eddig nem volt rá példa, hogy nekem akármit adtak volna. Utána azt mondta a gyereknek, hogy keressenek együtt neki valami jó kis helyet, és végül odament az egyik festményemhez és beletűzte a keretbe kívülről. Legszívesebben ráordítottam volna, mert egy nagyon régi és számomra fontos festményről van szó (dédim készítette), ő meg beletuszkolta azt a kartonpapírt. Mondtam finoman a gyerekeknek, hogy köszönöm, hogy gondoltak rám, de mivel elég kicsi a lakásunk, ahogy ők is látják, több ajándék a jelenlegieken kívül már nem nagyon fog elférni.

Másnap felhívtam telefonon anyóst, mert annyira dühös voltam, hogy meg kellett kérdeznem, hogy ezt miért csinálja. Ha nem akarja a gyerekek alkotásait, akkor miért nem mondja meg, miért hárítja rám. Utána már azt hallottam vissza, hogy én milyen ember vagyok, hogy leszóltam a gyerekek jó szívvel adott ajándékait. Azt mondta a gyerekeknek, hogy többet ne hozzanak nekem semmit és megmutatni se hozzák hétvégente, mert én nem érdemlem meg. Hát a pofám leszakad. Szerencsére a család minden tagjának egyértelmű, hogy azért műbalhézik, mert nem meri visszautasítani a műveket, engem sem ez a része érdekel, hanem, hogy a gyerekek megbántva érzik magukat. Férjem is csak nevet rajta, sógornőm se szólt soha a gyerekeknek, hogy ne erőltessék az ajándékokat. Gondolom úgy van vele, hogy elfogadja az ember a rajzokat, aztán el lehet rakni, nem muszáj kipakolni mindent. Csak anyósom csinál ebből ügyet. Régen mindig mondogatta, hogy jaaajj azért nem rakta még ki a rajzokat mert akar venni egy paravánt és arra kirakni mindet, meg mágneseket a hűtőre, hogy fel tudja pakolni a hűtő ajtajára... De igazából a gyerekek észre sem vennék, csak örülnek az átadás pillanatában, hogy ajándékozhattak. Ha valaki, akkor én megértem anyóst olyan téren, hogy nem akarja, hogy a háza tele legyen ilyen dolgokkal, de elég gonosz húzásnak tartom, hogy engem besározva merte csak megmondani a gyerekeknek, hogy ne hozzanak több kreálmányt.

Mit gondoltok? Mit mondjak a gyerekeknek, hogy ne érezzék magukat megbántva anyósom hülyesége miatt?



2017. febr. 7. 10:38
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
11%
Saját unokahúgodat akartam írni.
2017. febr. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
62%

Most, hogy már megtörtént a besározás, kompenzálhatsz a gyerekeknél más téren:

Elismered véleményüket, vicceiket, ötleteiket stb...

Ezek is egyfajta ajándékok feléd.

Ami anyóst illeti tudja jól, hogy bűnös ezért neked nála nem lehet igazad, úgyhogy a férjed állítsa már le anyukát.

Különben mosolyszünet.

2017. febr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
11:12 írtam, hogy kiraktam a munkáikat.
2017. febr. 7. 11:19
 14/38 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem anyóssal együtt ezt csak ti fújátok fel. A szülők is megtudják nekik indokolni, hogy nektek passzolják le, akkor nehogy már ti ne tudjátok a gyereknek elmondani, hogy nem teszitek ki. Rohadtul túlfújjátok ezt.
2017. febr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
54%
Erősen felfújod és kiszínezed a történetet, holott csak annyi a lényeg, hogy te nem akarod a gyerekek kreálmányait, a többi mese habbal. Nem haltál volna bele, ha elfogadod, és azzal a mozdulattal el is teszed egy szekrénybe, ha már a dédi amatőr festményével nem harmonizál.:-) Egyébként meg én se értem, miért nem a szülőkkel beszéled meg a problémát. Hozzáteszem, a sógornő helyében én biztos nem mentem volna bele, hogy az anyóssal való játszmázásotokba az én gyerekeimet is bevonjátok, meccseljétek le egymás között, ha kínotok van.
2017. febr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
95%
Van egy kis eklektikus sarok a könyvespolcom mellett. A gyerekek ajándékait ide állítom ki. Van amelyik be van keretezve is. Közösen ülök le a gyerekekkel meggusztálni (zsűrizni) a legfrisebb festményt. Ha úgy döntünk közösen, hogy az újabb a jobb, akkor a régebbit kiszereljük a keretből, betesszük a kincses dobozba, és az új alkotás lóg innentől a falon. A figurális dolgok meg az alatta lévő komód tetején vannak. Soha semmi probléma nem volt még ebből. Volt olyan is, hogy maga az alkotó mondta, hogy ne cseréljük ki a képet, mert ami most van a keretben, az jobban tetszik. És akkor az új alkotás került a kincses dobozba. A gyerekek nagyon is kritikusak és őszinték. És ha egy kis felületet biztosítasz számukra, akkor ahhoz alkalmazkodnak, és eszükben nincsen belakni az egész lakást és a régi képek keretébe dugdosni az saját festményeiket. Persze a lehetőségeket előre kell tisztázni velük, és nagy öröm és büszkeség számukra, hogy bekeretezve a falon ki van állítva az alkotásuk.
2017. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
78%

Látom, pár embernek komoly gondjai vannak a szövegértéssel... itt anyóspajti az, aki indokolatlanul felfújja a dolgot, a kérdező próbált ehhez "idomulni".

Kérdező, a gyerekeknek (bármit is gondol anyós) nem fontos, hogy hova kerülnek a rajzok, sőt, két látogatás között valószínűleg el is felejtik, hogy mit hoztak utoljára, nemhogy még keressék is nálad vagy a nagyinál.

Igen, anyós baromira túlspilázza ezt a dolgot, hát kedves egészségére... hogy mit mondj a gyerekeknek, azt szerintem az anyjuktól érdemes megkérdezni.

Mindenesetre ne menj bele a hülyeségbe, ha legközelebb hoznak vmit (ha hoznak), tedd le a pultra, és mondd meg, hogy majd keresel neki helyet, vagy egyszerűen tedd be egy üres dossziéba, mondd meg, hogy itt jó helye lesz, és kész.

2017. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
88%
Én még nem is hallottam olyan szokásról, hogy kiteszik a gyerekrajzokat a falra. Eltenni szokták. Egy kisebb bőröndben elfér minden, amit az ember 18 éves koráig alkot... Tőlem el van téve minden.
2017. febr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
93%

Itt csak a gyerekeket sajnalom, ok lelkesen alkotgatnak, a rokonok meg egymasra probaljak tukmalni....szulok a nagyira (feltehetoleg), nagyi a sogornore (kerdezo), sogorno vissza nagyira.

Bakker mondjatok meg csori gyerekeknek hogy a nagyi haza tul szep, nagynenie mar tele van, hagyjak az oviban-suliban amit csinalnak, ott az ovonenik majd kiteszik.

Szep csalad, te jo eg....

2017. febr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
40%
# 17/18 Inkább neked van szövegértelmezési problémát. Egyik sem akarja kitenni, és egyszerűbb egymásra kenni. Mind a ketten ugyan olyan hibásak ebben a történetben.
2017. febr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!