Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak? Máshol is...

Mit csináljak? Máshol is ekkora probléma, hogy mi legyen az unokák rajzaival/alkotásaival?

Figyelt kérdés

A sógornőm gyerekei 5 és 7 évesek, egyik ovis, másik iskolás. Technikaórán rengeteg apróságot készítenek, valamint az ovis minden nap rajzol is. Hétvégente anyósomhoz gyakran elhozzák megmutatni, hogy mit készítettek azon a héten. A nagymama mindig megdicséri, hogy milyen szép, a gyerekek meg persze mindig odaakarják adni a művüket. Tudni kell anyósról, hogy nem szereti az ilyen házi készítésű dolgokat, azt hiszi, hogy van ízlése, de igazából csak giccsel van tele a házuk, olcsó porcelán meg műanyag vackok. Eleinte még elfogadta a gyerekek ajándékait (de kirakva nem láttam sehol), aztán különféle ürügyekkel visszautasította úgy, hogy ne sértődjenek meg a gyerekek. Utolsó két alkalommal azt találta ki, hogy adják nekem a gyerekek amit neki vittek. Mert "én még nem kaptam semmit". Természetesen elfogadtam (egy kis festett üveg mécsestartó volt, aranyos, meg rajzokat adott az ovis). Anyósom viccesen meg is jegyezte, hogy majd ha jönnek hozzánk jövő héten szülinapot köszönteni, akkor megnézik, hogy hol kaptak helyet a művek.

Bevallom, én nagyon érzékeny vagyok a környezetemre, meg van, hogy mit hogyan szeretek, szerintem mi illik oda. A mécsestartó tulajdonképpen még tetszett is, az egyik rajzot meg beleraktam egy keretbe és az előszobába tettem. Kicsit kiakadtam mikor megérkeztek a vendégek. A nagymama odakísérte hozzám a kisebbik gyereket, hogy adja át az ajándékát. Egy hatalmas kartonpapírra ragasztott papírgalacsinokból készített kép volt. Lehet, hogy gonosznak tartatok, de nem olyan amit szívesen látok a lakásomban hosszútávon. Elfogadtam és megköszöntem, mert nem akartam megbántani a gyereket. Számomra egyértelmű volt, hogy a nagymama ötlete volt ez is, továbbpasszolta nekem az ajándékot, kicsit zavarban volt a gyerek és félénken adta oda, látszott, hogy ráerőltették. Persze, szülinapi ajándék meg minden, de eddig nem volt rá példa, hogy nekem akármit adtak volna. Utána azt mondta a gyereknek, hogy keressenek együtt neki valami jó kis helyet, és végül odament az egyik festményemhez és beletűzte a keretbe kívülről. Legszívesebben ráordítottam volna, mert egy nagyon régi és számomra fontos festményről van szó (dédim készítette), ő meg beletuszkolta azt a kartonpapírt. Mondtam finoman a gyerekeknek, hogy köszönöm, hogy gondoltak rám, de mivel elég kicsi a lakásunk, ahogy ők is látják, több ajándék a jelenlegieken kívül már nem nagyon fog elférni.

Másnap felhívtam telefonon anyóst, mert annyira dühös voltam, hogy meg kellett kérdeznem, hogy ezt miért csinálja. Ha nem akarja a gyerekek alkotásait, akkor miért nem mondja meg, miért hárítja rám. Utána már azt hallottam vissza, hogy én milyen ember vagyok, hogy leszóltam a gyerekek jó szívvel adott ajándékait. Azt mondta a gyerekeknek, hogy többet ne hozzanak nekem semmit és megmutatni se hozzák hétvégente, mert én nem érdemlem meg. Hát a pofám leszakad. Szerencsére a család minden tagjának egyértelmű, hogy azért műbalhézik, mert nem meri visszautasítani a műveket, engem sem ez a része érdekel, hanem, hogy a gyerekek megbántva érzik magukat. Férjem is csak nevet rajta, sógornőm se szólt soha a gyerekeknek, hogy ne erőltessék az ajándékokat. Gondolom úgy van vele, hogy elfogadja az ember a rajzokat, aztán el lehet rakni, nem muszáj kipakolni mindent. Csak anyósom csinál ebből ügyet. Régen mindig mondogatta, hogy jaaajj azért nem rakta még ki a rajzokat mert akar venni egy paravánt és arra kirakni mindet, meg mágneseket a hűtőre, hogy fel tudja pakolni a hűtő ajtajára... De igazából a gyerekek észre sem vennék, csak örülnek az átadás pillanatában, hogy ajándékozhattak. Ha valaki, akkor én megértem anyóst olyan téren, hogy nem akarja, hogy a háza tele legyen ilyen dolgokkal, de elég gonosz húzásnak tartom, hogy engem besározva merte csak megmondani a gyerekeknek, hogy ne hozzanak több kreálmányt.

Mit gondoltok? Mit mondjak a gyerekeknek, hogy ne érezzék magukat megbántva anyósom hülyesége miatt?



2017. febr. 7. 10:38
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
87%
Valamiért a gyerekek nem szokták azt gondolni, hogy ki kell tenni a müveiket, ezt a hülye felnöttek eröltetik rájuk, nekik fontos, mert felnőttként így szokás. Nem kellett volna anyósnak ekkora parádét csinálni. A kérdezőnek pedig nem kellett volna "belemennie a játékba" és kirakni a falra a kincseket. Pár perc alatt rajzolnak egy firkát, rengeteg papír összejön így, a saját gyerekemét se valószínű, hogy kitenném a falra, nemhogy a rokongyerekekét.
2017. febr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
54%

Semmit. Azt kell mondani, hogy anyóshoz kell vinni, mert itt nálad nem férnek már el. Ott pedig szívesen fogadják :) Az anyós örülne neki, alig várja, hogy tele legyen vele a lakás, ezt kell mondani.


Egyértelmű, hogy műbalhé az egész anyósod részéről.


Tovább megyek: én ott helyben, amikor beletűzdelik az általam imádott képbe ami nem oda való, nem tűrtem volna, kivettem volna és azt mondtam volna, hogy az anyósnál elfér oda kell vinni, ide másik kép helyére nem lehet tenni, nincs hely :)

2017. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
93%

Nem, én őszintén sosem éreztem problemának. És eszembe sem jutna olyasmi, hogy visszautasítsak egy gyereket. De az sem, hogy kirakjam akárhova. Megdícsérem, megköszönöm, aztán eltűntetem valahova.


Az neki fontos, mert ő alkotta, és szerettel hozta. Dehogy mondanám, hogy ne hozzon többet.

2017. febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
17%

7 eve gyakorizok de meg egy ilyen lelketlen irast mint 23 meg nem olvastam itt egyik temakorben sem.

Mondom ezt ugy, hogy magam sem vagyok egy kiragasztos fajta. De ez iras alulrol surolt minden erzelmi intelligenciat nelkulozo barminemu hatarvonalat...

2017. febr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
89%

"De igazából a gyerekek észre sem vennék, csak örülnek az átadás pillanatában, hogy ajándékozhattak"


Ezt te magad írtad. Akkor inkább örülj nekim hogy ezt az örömet te okozod nekik. Mit kell az anyóssal foglalkozni, meg rákenni mindent, holott te ugyanazt csinálod, mint ő? Azt ne mondd nekem, hogy annyira kicsi a lakásod, hogy egy kis tárolódoboz nem fér el a szekrény hátuljában, a padláson, vagy akárhol, ahol te is tudod tárolni őket.

2017. febr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
78%
20: Akkor neked van szövegértelmezési problémád. Mindketten azt érzik, hogy kifogás kell arra, hogy miért ne tegyék ki. Nos, én még az ötlettel sem találkoztam, hogy valaha bárkiben felmerült volna, hogy ki kéne tenni: mindenki, akit ismerek, egyenesen a fiókba szánja anélkül, hogy más variáción gondolkodna. ÉRTED??!
2017. febr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
94%

Gyerekem van, unokáim vannak, ennek ellenére SEMMI nincs a falon, hűtőszekrényben.

Van a könyvespolcon 3 névre szóló iratrendező - a 3 unokának - benne úgynevezett műanyag "bugyik" és amikor hoznak valami rajzot a gyerekek, akkor oda vannak befűzve.

Így a műanyagborítással védve vannak, rendezett,lapozható.

Egy műanyag lefűzős tasakban egymásnak háttal 2 rajz is elfér, a látvány olyan mint egy könyv, a gyerek örül, a megjelenés kulturált.

Egy iratrendezőben több száz rajz elfér, ki fog tartani 18 éves korukig.

Nem kell nagy feneket keríteni a dolognak, ha kidobáltam volna a rajzokat, a gyerekek azzal sem foglalkoznának.

2017. febr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
6%
23 es 27 ugyanaz a taplo vagy ket tahosagi elso helyezettunk is van a temakorben?
2017. febr. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
50%
23 és 24 ugyanazt írta, csak teljesen más stílusban és igazuk van. Nem kell visszautasítani a gyerek ajándékait, meg kell dicsérni és utána vagy a fiók mélyére kell tenni, vagy kidobni. A kisebb gyerekek azt is szívesen odaadják ajándékba, amit az utcán séta közben találnak, a szemetet is és nem azért, hogy kirakjuk a falra, a rajzaikkal ugyanez a helyzet. Aranyosak, önzetlenek és egyáltalán nem várják el, hogy bárki megőrizze a kis rajzaikat, csak szeretnek ajándékozni.
2017. febr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk se volt kint sose semmi, mindenkinek volt saját mappája, abba gyűlt és ennyi. Tárgyakat max 1 napig tettük ki amikor átadásra került, aztán doboz->garázs->kuka. Egy-egy nagyon személyes, szép dolog maradt meg max. Sose volt ebből reklamáció, a gyerek úgyis elfelejti, csinál másikat.
2017. febr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!