Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom megtilthatja ezt?...

Anyósom megtilthatja ezt? Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

A párom születésnapja 1hónap múlva lesz és én lázas agyalásba kezdtem mit is adjak neki. Régóta beszélgettünk hogy valami extrém dolgot kipróbálnánk. Arra gondoltam hogy májusban júniusban jó lesz az idő és meglepem egy tandemugrással mert mi ezt izgalmasnak találjuk. Párom testvérével épp erről beszélgettünk aki szintén jó ötletnek tartotta, amikor anyósom meghallotta és kerek perec kijelentette hogy szó sem lehet róla. Az ő fia nem megy ilyenre mert valami baja lesz.


26 N



2017. febr. 20. 07:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem vagytok házasok, akkor nem az anyósod! Ha nem vele éltek, akkor nem tilthatja meg. De ilyen ajándéknak én sem örülnék.
2017. febr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%

Megtiltni nincs joga, de azért valamennyire érthetö, ha nem túl lelkes az ötleted miatt.


Mellesleg nem anyósod, csak a barátod anyja.

2017. febr. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Nos, ha a párod nagykorú, az anyja semmit nem tilthat meg neki. Én szemelyszerint agyverzest kapnék már az ugrás gondolatatol is, de ha a párod szeretné, akkor ez egy felejthetetlen ajándék
2017. febr. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
A "párod" 12 éves, hogy az anyja még úgy érzi, mindenbe beleszólhat? Miért nem felnőtt emberekkel kezdtek kapcsolatot? :D
2017. febr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 aztaleborult válasza:
73%
Én is anya vagyok úgyhogy megértem anyósod reakcióját. De felnőttek vagytok azt tesztek amit akartok. Nem szólhat bele, max elmondhatja a véleményét.
2017. febr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Feltételezem, hogy párod felnőtt ember, és cselekvőképességet kizáró gondnokság alatt sem áll, ilyen esetben jogilag nem tilthat meg neki semmit.

Az persze más kérdés, ha párod önként aláveti magát az édesanyja kérésének.

2017. febr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

Persze, hogy normális. Egy szülő sem örül, ha a gyereke (és ez vonatkozik a felnőtt gyerekre is) valami extrém, vagy veszélyes dologra készül.

Ettől függetlenül veheted ezt a párodnak, ha tudod, hogy tényleg erre vágyik.

2017. febr. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Felnőtt embernek nem tilthat meg semmit az anyja, max kifejezheti az aggodalmát. Mert véleménye mindenkinek van, különösen arról, amiről nincsenek ismeretei. Ez a normális, ahol a normálison az értendő, ami a leggyakoribb reakció.

Jelen esetben pl. az ugrás veszélyességéről, halálozási, rokkanási arányairól, ami könnyen lehet, hogy jobb, mint az egyszerű közlekedésé.


Ha ő izgalmasnak találná az ugrást az előzetes beszélgetéseitek szerint, akkor van értelme.

Én ezt nem nagyon tartom extrémnek (az inkább, mikor valaki élete kockáztatásával csinál valamit, aminek semmi értelme a dicsekvésen kívül - mint pl. kajakkal le a Niagarán), meg nem is hozna lázba, de ki azért nem hagynám. :)

2017. febr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%
Nem tilthatja meg, de kár feszíteni vele a húrt.
2017. febr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
77%

Tandem ugrásról beszélünk. Ergo egy gyakorlott ugróval, oktatóval ugrik az aki befizetett, tehát a veszély minimalizált.

Másfelől a kedves mamának nem kellene ilyen vészmadárnak lennie mert ennyi erővel ne menj sehova autoval mert baleseted lesz. A tömegközlekedés se jó mert főleg nagyvárosokban beüt a "Végső állomás" valós változata.

Én baromira félnék egy ilyentől de pont azért mert egyszer élek tutira elmennék és ha lehet videot készítenék az ugrásrol. :D

2017. febr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!