Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyós-após csak élő lehet?...

Az anyós-após csak élő lehet? Vagy kellett-e, hogy éljen a házasság ideje alatt?

Figyelt kérdés

Vagy a házastárs még a házasságkötés-esküvő előtt régen meghalt szüleiről is lehet-e anyós-apósként beszélni?


Vagy inkább csak mint a férjem-feleségem anyja-apjaként.



#árva házastárs #házastárs rég meghalt szülei
2017. márc. 16. 04:39
1 2
 1/15 piroska és a farkas ***** válasza:
82%
Ha ismerted, anyós, após. Ha nem ismerted akkor férjem/ feleségem édesanyja/ édesapja. Szerintem.
2017. márc. 16. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy lennék vele, mint az előttem szóló. De szerintem nincs rá konkrét szabály.
2017. márc. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Szintén. Nekem van egy anyósom és van a férjem édesapja, akit nem ismertem soha.
2017. márc. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Nekem él a férjem édesapja, de 13 éves kora óta nem látta, így én se ismerem, eszembe se jutna apósomnak hívni. Az anyukáját anyósomnak hívom.
2017. márc. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem attól, hogy nem él, még a párod szülője. Tehát anyósod, és apósod. De ez csak egy vélemény a sok közül.
2017. márc. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy nem ismered vagy meghalt még az anyósod/apósod. Az más, hogy te nem annak hívod, a tény nem változik.
2017. márc. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 piroska és a farkas ***** válasza:
96%
6- os, a tény az valóban tény, de itt az volt a kérdés, h hogyan beszélünk róluk. Én pl csak az egyik nagymamámat ismertem, a másik régeben halt meg, minthogy én születtem. Az egyik a nagymamám, a másik anyukám anyukája, holott ő is a nagymamám, de mivel sajnos nem tölthette be ezt a szerepet, nem is jön a számra, h így hívjam,ha szóba kerül.
2017. márc. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Nagyon érdekes a nagymama fölvetése. Mert nekem hiába haltak meg úgy, hogy nem emlékszem rájuk, de mégis papának, nagymamának hívom őket, mert amikor mutatták a fényképeiket, mindig úgy mondták nekem, hogy ,, látod, ő a papa", vagy ,,nézd csak meg a nagymamát".

2017. márc. 16. 14:07
 9/15 piroska és a farkas ***** válasza:
96%
Nálam talán hozzájárul, h anyukám csak 19 éves volt amikor ez történt, az édesanyja még nem volt nagymamakorú, ezért ha beszélt róla, úgy emlegette, h " anyukám", és nem.úgy, h " a nagymamátok".
2017. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ismertem a férjem édesapját,de ha beszélek róla,úgy hivatkozom rá,hogy a néhai apósom.
2017. márc. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!