Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? Már elegem van mi...

Mit tegyek? Már elegem van mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Párom anyja mindenbe beleakar szólni.mondok példát.a kislányunknak vettünk hintát és bele is tettük elkezdett visítani nem tetszett neki erre anyós elkezdi hogy ne vegyük ki szokja csak.erre mondtam hogy nem szenvedtetem ha neki nem jó ki is vettem.és elkezdte mondani hogy ő pedig kényszerítené a hintára.annyit mondtam hogy azt mond amit akar nem kell hogy mindenről ugyan az legyen a véleményünk.és ezután jött az hogy én csak egy 23 éves kis takony vagyok mit képzelek magamról hogy így beszélek.

meg volt olyan hogy mondta hogy nem sajátítaná ki a lányom.én meg erre hogy nem is engedném.az vele a baj komolyan hogy mindent rám akar erőltetni mármint ha valamit nem úgy csinálok ahogy mondja akkot már felelőtlen meg takony vagyok..természetesen a párom ki áll mellettem de nekem ez így nehéz.egy udvarba élünk de külön házba.



2017. ápr. 25. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

A gyerek nevelésével kapcsolatos minden döntés a szülők joga (kivéve amiben amiben jogszabály írja elő a dolgokat, pl.: kötelező védőoltások).

Ebbe senkinek sincs beleszólása, még a nagyszülőnek se.


Gyakorlatban azonban (ha ezt az anyósod magától nem látja be és a párod sem tudja leállítani) nehéz érvényesíteni.


Az a kérdés, hogy a párod MENNYIRE áll melletted? Kész-e akár az anyjával való teljes összeveszést is bevállalni értetek?

2017. ápr. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"meg takony vagyok"


Honnan veszi a merészséget, hogy ilyen alpári stílusban beszél veled? Ráadásul a gyereked előtt. Ez kiskorú veszélyeztetése, hiszen alkalmas arra, hogy a gyereked előtt lejárasson, hogy a tekintélyedet lerombolja.

Költözzetek el onnan minél előbb.

Megváltoztatni nem tudod.


Nem érdemes, hogy a férjed és az anyja között feszültség legyen. Most még kiáll melletted, de az anyja nyúzza a hátad mögött. Ő az anyja, te a felesége. Nem tud dönteni, de nem is kell döntenie.


Előbb utóbb besokall. A végén a férjek meg szokták elégelni és kiszállnak a buliból. Őt is lerázza, téged is leráz. Egy idő múlva később jár haza, mert elege lesz az örökös feszültségből.


Legyél nagyvonalúbb, engedd el a füled mellett, ha lehet. A gyereket vidd játszótérre, minél kevesebb időt tölts együtt anyósoddal.


Aztán költözzetek el onnan.

2017. ápr. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
állandóan csesztet hogy miért nem adom a kislányt bölcsibe.holott már vagy 100 szor elmondtam neki hogy szeptembertől veszik be.én meg szeptembertőld tudok dolgozni pont ez végett.a párom 100 százalékban mellettem áll ki mát sokszor össze is veszett az anyjával hogy hagyjon már engem élni.kémkedik utánam anyós hogy kiviszem e a gyereket az udvarra meg leskelődik az ablakon hogy mit csinálunk a lakásba...
2017. ápr. 25. 01:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szível téged. Milyen volt a kapcsolatod vele mielőtt még csak jártatok és nem volt gyerek, már akkor is ilyen volt ?
2017. ápr. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Adj neki "feladatot" :D hívogasd a telefonját, van saját mobilja ? Csörgesd meg párx, ne szólj bele, nyomd ki. Ezt tedd meg napjában többször, akár este is, vagy éjszaka. Foglalkozzon egy kicsit mással, az ismeretlen telefonálóval, vagy titkos hódolóval :D
2017. ápr. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Először is a Te Gyereked! Te DÖNTESZ! Hagyd rá: persze mama, aztán csináld amit te akarsz! Hinta? Persze mama, aztán vedd ki és hagyd faképnél! Szó nélkül! És mosolyogly! Bunkó leszel? Szerinte igen, de akkor is az lesz amit te akarsz! A férjed viszont nem akar ketté szakadni, még akkor se ha téged véd! Erre viszont nincs mit mondania! Én azt szoktam mondani, hogy az én anyósom nem sárkány! A sárkányok félnek tőle! Én meg lesz*rom!
2017. ápr. 25. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Én eltiltanám a gyerektől. Hetente egyszer áthívnám ebédelni és annyi. Ha továbbra se fogná be a száját akkor közölném vele hogy soha többet nem láthatja az unokáját. Ha az én anyósom mondaná rám hogy egy taknyos vagyok abban a pillanatban elzavartam volna.


Lehet én vagyok túl kemény és agresszív de nem tűrném el senkitől ezt a viselkedést amit ő tanúsít.

2017. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk mikor megtudta h tamás lesz a fiunk elkezdte h szép de hivjuk az apja után péternek mert neki az tetszik én meg megmondtam neki h az neki tetszik de a mi gyerekünk akkor is tamás lesz,megsértődött de szarok rá,nem érdekelt utána ugyis kucsorgott h a gyereket láthassa majd
2017. ápr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor te is kikérheted magadnak, hogy ő hogy mer veled így beszélni? Nem vagytok olyan viszonyban, hogy ócsároljon.

Meg kell vele értetned vagy szépen, vagy csúnyán, hogy a gyerek a te lányod, ha nem akarod a hintába tenni, akkor nem lesz benne. Ha nem ugyanaz az elképzelésetek valamiről, akkor is a tiéd számít, mert a te gyerekedről van szó. Nyilván elmondhatja a véleményét, de ne erőltesse már másra. Sőt, kérdés nélkül el se mondja inkább minden alkalommal. Ez sok.

Én elköltöznék, és ritkítanám a találkozást vele.

2017. ápr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!