Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ciki lenne a barátom szüleihez...

Ciki lenne a barátom szüleihez költözni?

Figyelt kérdés

Távkapcsolatban vagyok a barátommal, és már egyikőnk se bírja annyira ezt, így arra gondoltunk, hogy összeköltözünk. Ő egyetemre jár én most fogok elkezdeni dolgozni.

De amíg összegyűjtünk némi pénzt arra gondoltunk, hogy mi lenne ha oda költöznék egy időre + fizetnék a családi kasszába 40-50ezer ft-ot.

Ha fizetnék és úgy lennék ott illetve segítenék mindenben amiben csak lehet szerintetek nem lenne gáz odaköltözni?

Kicsit kellemetlenül érezném magam először, hogy csak úgy oda megyek ha pozitívan fogadják a dolgot még úgy is.



2017. máj. 7. 19:25
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
46%

Soha!

Átmenetileg se.

2017. máj. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
62%
soha! majd szépen egyutt elkoltoztok..de még, h a barátod szulei nyakára...kerulgetniuk kéne téged, egyelore még senkijuk sem vagy..szerintem igyis nagyon rendes, hogy hol nálatok, hol náluk - bandáztok.
2017. máj. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
87%
Én érettségi után felköltöztem a barátomhoz. Ekkor még az anyukájánál lakott. Az anyukája külön erősködött, hogy maradjunk ott a tervezettnél tovább, mert nem akar egyedül lenni. Na ennek az lett a vége, hogy amikor elmentünk albiba úgy éreztük, hogy végre szabadok vagyunk. Az az anyuka volt ő, aki a munkahelyi stresszt otthon veri le. Konkrétan úgy kiabált néha, hogy a kutya ijedtében bekakilt a szobába tőle... Mostani fejemmel nem mennék bele, azt mondanám, hogy max addig, amíg találunk albit. Eleinte amúgy semmi gond nem volt, egy 5 hónap elteltével jöttek ezek a dolgok... Addig álmaimban nem gondoltam volna, hogy ilyen lesz. Úgyhogy én azt mondanám, hogy ne, és nem azért mert ciki, hanem mert nem biztos, hogy jó lesz. Láthatod ebbe a topicba, általában nem jó ötlet. Attól, hogy most kedvesnek, meg aranyosnak látod őket, totál megfog változni a véleményed, amikor reggel ordibál az anyós, hogy takarodj ki a wcről, mert mindjárt bef.osik. :D Inkább várjatok.
2017. máj. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
76%
hatalmas vagy utolso, jot rohogtem:D:D Nekem ilyet mondana az anyos ,szerintem en fosnek be elobb a rohogestol:D
2017. máj. 8. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
53%

Nem. Jó nagy hülyeség volt ebbe a topikba kiírni ezt a kérdést, az itteni kommentelők döntő többsége a saját gyerekét is kirakná 18 éves kora után, ha nem fizeti a bérleti díjat meg a rá eső rezsit időre. :D


Láttam kiválóan működő példákat családon és ismerősi körön belül is. Ugyanakkor el tudok képzelni olyan szituációkat is, amikor nem működne. De ebben az esetben kizárólag ti tudjátok, hogy hosszabb távon működne-e a dolog. Ha ti úgy érzitek, akkor vágjatok bele, csak nyerhettek vele, legrosszabb esetben is tapasztalatot, mert még mindig el lehet később költözni. Ne az itteniek véleményére alapozz, akik szerint az anyóssal kizárólag rosszban lehet lenni, az egyetemista fiatal felnőtt kolonc és léhűtő, és albérletben kell tengődni 30+ éves korig, aztán vagy összejön az önerő vagy nem.


Közelről látom és a saját bőrömön tapasztalom a párom révén, milyen jó a nagy önállóság, amikor diákhitelből meg -munkából vegetálsz egyetemistaként, és utána 10-20 ezrenként rakod össze az önerődet...

2017. máj. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
67%

En nem kereszkednek be egy masik csaladhoz. Meg nem a csaladod, nem anyos, csak a pasid anyukaja. Megturt szemelynek ereznem magam akit odafogadtak mert a pasim megkerte oket ra, es egy jo szulo nem szivesen mond nemet, de baromi hulyen ereznem magan felnott dolgozo nokent a baratom szuleinek lakni.

Mi anno elmentunk alberletbe, mert onallo eletet akartunk nem masok nyakan kellemetlenkedni.

2017. máj. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
21%
*Szuleinel
2017. máj. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
54%
Bocsi meg mindig 16 vagyok, 1 ev alberlet utan koltoztunk sajat kis lakasba. Nyilvan hitelbol, de ezerszer inkabb fizetem a hitelemet magam, mint masokon eloskodjek. Azota mar sokkal nagyobb lakasban lakunk (9 eve volt), gyerekek is vannak, mindkettonknek szuperul fizeto allasa.
2017. máj. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
36%

Anyoshoz ?

Soha inkabb hid ala dobozba

2017. máj. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
59%

Amit meg erdemes atgondolni:


A pasid sulis, gondolom nincs jovedelme. Tehat az o eletet fizetik a szulei, mosopor, felvagott, wc papir, stb. (Ami termeszetes hisz tanul). De Te hogy leszel? Veszel sajat mosogatot, papirt, kenyeret? Vagy a pasidat is te latod majd el? Vagy csak magadat? Neked kulon hutopolcod lenne, pasid meg az egesz hutobol ehet? Ez apro butasagnak hangzik, de azert fontos kerdes egyuttlakasnal, hogy mit vesznek meg anyosek es mit Te. Mert a gyerekuknek jo hogy vesznek, tanulo fiucska kereset nelkul, de Te az odakoltozo kereso baratno vagy, magadrol kell majd gondoskodnod, bevasarolnod, fogpiszkalotol a suroloig mindent. Mert a 40e nem fedezi egy felnott total eletszuksegletet (kaja, pipere, takaritoszer, lakhatas, rezsi, stb.). Arrol nem is beszelve hogy mennyire hulyen jon ki az egesz...

2017. máj. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!