Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ciki lenne a barátom szüleihez...

Ciki lenne a barátom szüleihez költözni?

Figyelt kérdés

Távkapcsolatban vagyok a barátommal, és már egyikőnk se bírja annyira ezt, így arra gondoltunk, hogy összeköltözünk. Ő egyetemre jár én most fogok elkezdeni dolgozni.

De amíg összegyűjtünk némi pénzt arra gondoltunk, hogy mi lenne ha oda költöznék egy időre + fizetnék a családi kasszába 40-50ezer ft-ot.

Ha fizetnék és úgy lennék ott illetve segítenék mindenben amiben csak lehet szerintetek nem lenne gáz odaköltözni?

Kicsit kellemetlenül érezném magam először, hogy csak úgy oda megyek ha pozitívan fogadják a dolgot még úgy is.



2017. máj. 7. 19:25
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
70%

Mondjuk ha "anyosek" meg nem is tudjak, lehet nekik is lenne 1-2 szavuk.


Az "ugy dontottuk osszekoltozunk" meg az "odamegyek lakni a sulis fium anyjaekhoz" baromira nem ugyanaz.

2017. máj. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
88%
szüleivel beszélt mrá vagy csak kitaláltátok?
2017. máj. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
82%
a szülök mit szólnak?
2017. máj. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
47%
Ezt nekik kell maguktól felajánlaniuk, ha kérni kell őket, az már régen rossz. Kényszerhelyzetbe kerülhetnek, nem akarnák megbántani esetleg a gyereküket és belemennének lehetséges úgy is, hogy valójában nem is lenne hozzá kedvük. Nyilván ismerik a helyzeteteket, ha ezt ők ennek dacára nem ajánlották fel, annak nyilván oka van. Az más kérdés, hogy én sosem költöznék senki nyakára, csak vészhelyzet esetén, de nem vagyunk egyformák. Ezt letolni a torkukon nem, ciki, hanem pofátlanság, ha mindösszesen ennyi az ok, hogy jajj de hiányzik, akkor legyetek annyira felnőttek, hogy összegyűjtötök egy albérletre, eddig is csöveztél épp eleget ott nyaranta meg hétvégén. Munkád már van ott, vagy honnan tudod mennyi lesz a fizetésed és abból mennyit tudsz leadni? Ott keress munkát, ahol élsz, gyűjts a nyáron, akkor telik albérletre, ha leadod a havi 50-et anyóséknál nagy gyűjtés albira már nem lesz, bár nem tudom mi lesz a foglalkozásod, mi a szakmád. Rakd azt a havi 50-et félre, vagy ha otthon maradsz, gondolom tudsz ettől többet is, fél év alatt összejön bőven annyi pénz, hogy kaucióra, lakbérre teljen. Sosem kérnék ilyet a szüleimtől, nem hoznám őket ilyen helyzetbe, már az, hogy így ebben a formában eszetekbe jutott mutatja, milyen gyerekek vagytok még mindig. -Anyuapu, hiányzik Erzsi, ideköltözhet? A: -Nem kisfiam, nem akarunk egy kvázi idegent embert kerülgetni az otthonunkban, bár nagyon szeretjük, oldjátok máshogy meg. B: -Persze drágám, leülünk, megbeszéljük a részleteket, segíteni szeretnénk, a ti boldogságotok nekünk nagyon fontos! (Aztán este az ágyban, vagy pár hét együttélés után átkozzák a napot, mikor beleegyeztek, de nem akarnak konfliktust és elviselik fogösszeszorítva és reménykednek benne, hogy leléptek mihamarabb). Biztos van olyan helyzet, amikor egy többgenerációs, vagy nagyobb lakásban meg lehet oldani, ha nem is problémamentesen, de kevés csiszolódással az ideiglenes (vagy tartós -embere válogatja-) összeköltözést a szülőkkel, de ha ti ezt úgy képzeltétek el, hogy becuccolsz a párodhoz a kisszobába és reggelente stoppolod fél órára az egyelen 2 négyzetméteres fürdőt a panelban, akkor ne hozzátok abba a kellemetlen helyzetbe a szülőket, hogy bekínáljátok nekik ezt a csöppet sem vonzó lehetőséget.
2017. máj. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

#24 - mi az, hogy "csoveztel ott epp eleget nyaranta"? Azert mert a baratommal vagyok mar ott csovezek? Meg igy is kevesebbet vagyok ott mint az olyan emberek akik ugyan abban a varosban laknak.

A munka pedig meg van..tudom mennyi a fizetesem es mennyit tudnek adni.

Ergo ki emlitett olyat, hogy panel? Kerteshazrol beszelunk.. es nem 2evre gondoltuk ezt. Csak addigra mig egy kicsi penz osszejon. Ő is elakar koltozni onnan igy az, hogy kb 2-3 honapnal tovabb ott maradunk eleg kicsi az eselye.

Csak nem szeretnenk 0-rol indulni. Nekem van allando munkam, neki egyetemistakent lenne alkalmi... meg tudnank oldani az alberletet is ha nagyon muszaj lenne es a szuleire sem szorulnank ra, de azert ezt is felhoztuk hogy MI LENNE HA..

2017. máj. 8. 15:59
 26/34 anonim ***** válasza:
81%
Én sem állítottam hogy panel, írtam is, hogy "HA" az, akkor mi van, de csak egy opciót vázoltam. A csövezésen meg nem kell kiakadni, ez csak egy szójárás, semmi sértő nincsen benne. Továbbra is azt gondolom, hogy ha ilyen paraméterek mellett, hogy kényelmesen elférnétek, de ők mégsem ajánlották fel maguktól mindezt, akkor okuk van erre és nem túl korrekt dolog előállni evvel szerintem. Én biztosan nem akarnám hónapokig kerülgetni a fiam gyerkelány barátnőjét, akkor sem ha szeretem, mert lehet holtomiglan/holtodiglan, de az is lehet, hogy lesz még utána 5 akit megszokhatok, megszerethetek. Majd kerülgetem a nejét,ha nagyon muszáj és mondjuk idecuccolnak míg lakástfelújít vagy miegyéb, de én nem örülnék neki, ha a fene nagy önállóságot avval akarnák kezdeni, hogy összebútoroznak a mi tetőnk alatt. Vállalom, hogy nem egy földreszállt angyalé a felfogásom, de ez van. Nem kell megbántódni, nincsen ebben semmi személyes, nincsen nekem bajom veled, pláne ismeretlenül, csak leírtam a véleményem, hisz minél többet meghallgatsz, annál inkább szélesedik a spektrum, ami nyilvánvalóan hasznos lehet.
2017. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
69%
En nem mennek a tanulo pasim szuleihez, ha nem ajanlottak fel, akkor ne kerdezzetek ra, parasztsag lenne.
2017. máj. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
77%
Te örülnél ha a te nyakadra akarna költözni egy idegen? Ugye hogy nem... a havi 40 ezreddel meg nem lennének kisegítve, többe kerülnél.
2017. máj. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
74%

Ha 3 évet kibirtatok így, akkor már 2-3 hónap miatt érdemes kavarni? Nem értem a problémát. Maradtok, ahol vagytok, gyűjtötök 2-3 hónapig, aztán kivesztek egy albit. Csak nem ezen múlik a kapcsolat.

Vagy a munka miatt kell odaköltöznöd?

2017. máj. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Igen..a munka miatt is.
2017. máj. 8. 19:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!