Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akiknek jó a kapcsolata az...

Gumikaralábé kérdése:

Akiknek jó a kapcsolata az anyóssal/apóssal: miért alakult így? Tettél érte, vagy csak simán jófejek?

Figyelt kérdés

2017. máj. 18. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Egyrészt jó arcok ők is, másrészt pl. az apósommal nagyon hasonló személyiségek vagyunk, az érdeklődési körünk is nagyban egyezik, anyóssal pedig a világlátásunk nagyon hasonló.


A párom megvívta a maga kis harcát apummal a kislányáért :D, de ők is jó viszonyban vannak, anyum imádja, apum is kedveli és elfogadta.


Sosem volt még szerencsém rossz anyósjelölthöz / apósjelölthöz, így számomra idegen az a szituáció, de nagyon szívás lehet.


2017. máj. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Sztem írtam ahhoz a kérdéshez is, de ide is írok, mert anyósommal a kapcsolatom olyan udvarias... se nem kifejezetten jó, de rossz sem. (após nincs, mert meghalt, mikor párom 15 éves volt)


Amit én tettem az én oldalamról:

- alapvetően konfliktuskerülő természet vagyok, és nem megyek bele parttalan vitákba makacs emberekkel

még akkor sem, ha hülyeségnek tartom a másik dolgait

- mindenkihez nyitott szívvel állok első találkozásnál

- villámhárító vagyok a párom és őközte, mert a párom hevesebb személyiség, jobban odamond, én meg diplomatikusabb vagyok, és meghallgatom. Ezt meg értékeli.

- érdeklődő vagyok, udvarias


Ő részéről:

- nem sokat mondtak nekem erről, mert nem is igazán érdekel, de párom exe elvileg nehezebb természet volt, anyósom meg hajlamos helikopter lenni... még most is az, de sztem értékeli, hogy én nem vagyok egy konfliktuskereső, veszekedős alkat, ezért látszik, hogy néhány helyzetben ő is visszafogja magát vagy finomabban fogalmaz, mert tudja, hogy félig-meddig az ex azért ex, mert elege lett az ő dolgaiból (más kérdés, hogy más téren meg a páromnak lett belőle elege), és emiatt romlott anyósom és a fia között a kapcsolat, mert a furkálódások konfliktust okoztak... és akármennyire helikopter típus, azért belátta, hogy a fiának gondot okozott ő is a dolgaival


Plusz azért vannak közös beszédtémáink. Mindketten szeretünk olvasni, színházba járni.

2017. máj. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Ez intelligencia kérdése, mindkét részről. Ők is és én is elfogadó, és szeretetteljes módon közelítettünk a másik felé. Senki nem akarja lenyomni a másikat, senki nem hisztériázik, nem akar uralkodni, és ki vannak jelölve a határok.


Ennyin múlik az egész. És tapasztalatom szerint -mások életéből látom- az is szükségeltetik, hogy egyik fél se unatkozzék, és ne akarjon állandóan a másikkal foglalkozni, megfelelni, a másik dolgain vagy szavain pörögni.


Intelligencia nélkül nem fog menni.

2017. máj. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Nekem jo a kapcsolatom anyossal (apossal is), segit nekunk, lehet vele ertelmesen beszelgetni, intelligens, meg 6000km-re laknak tolunk :) (de ettol fuggetlenul joban vagyunk)


33f

2017. máj. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Nyilván ez kölcsönös dolog.

Tudni kell elfogadni őket olyannak amilyen, és nekik is nyitottnak kell lenni az elfogadásra. Ha ez nincs meg, a kapcsolat sem lesz rózsás. Én megpróbáltam elfogadni és megérteni őket, kisebb nagyobb sikerrel és ők sem voltak ellenszenvesek velem. Közös beszédtémáink vannak, meg persze alkalmak amin össze ül a család,és mi is viszonozzuk a meghívást.

A problémák akkor kezdődnek, ha a két család összeköltözik.

Mi egy hetet laktunk náluk muszájból, de maga volt a pokol. Én akkor rengeteget nyeltem le tőlük, nyilván tudni kell orvosolni a helyzetet, és nem felkapni a vizet. Az öregek alkalmazkodó képessége már nem a régi, főleg ha a saját házukról van szó, és az évek alatt rögződött szokásaikról, illik betartani az ő szabályaikat, akármennyire nehéz is.

2017. máj. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha az anyós és a meny is intelligens, akkor jól kijönnek egymással. Intoleráns, tiszteletlen, önfejű, kompromisszumra képtelen, anyós / meny fóbiás emberek persze, hogy veszekednek.
2017. máj. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Felneveltek nekem valakit, akit annyira meg tudtam szeretni, hogy a felesége akartam lenni. Ennél többet nem tehettek volna értem. Tehát eleve onnan indul a történet, hogy szeretem őket, hálás vagyok nekik a páromért. És akkor innen kezdve túl nagy baj már nem lehet. :)
2017. máj. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát engem először nagyon nem akart elfogadni az anyós, kóstolgatott is, de ignoráltam a támadó jellegű dolgait, másrészt látta, hogy mindenki kedvel, és hogy lehet velem röhögni, stb.

Tiszteletteljesen viselkedtem vele és tisztelem is, mert férj nélkül (baleset történt) egyedül maradt két gyerekkel, félig kész házzal és mégis sikerült két csodálatos embert felnevelnie...Vannak hülyeségei, de kinek nincsenek?


Természetesen volt barátnőm, aki szerint ez gyávaság, meg meghunyászkodás, mert szerinte vissza kellett volna szólnom a legkisebb megjegyzésre is...:D Ez hülyeség szerintem, akkor ma kb. ott tartanánk, hogy gyomorgörccsel járnék látogatóba és menne a gyűlölködés. Kell ez a fenének. És lám most jól elvagyunk, elfogadott, mindig a kedvencemet főzi, kedvemben akar járni, jókat dumálunk. Oké, mondjuk azt hozzátenném, hogy szerencsém is van vele, anyumat soha nem akarta elfogadni az anyósa, pedig édesanyám egy angyal. :/

2017. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ők a férjem szülei, akiket szeret és tisztel, ők pedig szeretik és a legjobbat akarják neki. Ez az alapállás. Sose vártam, hogy engem ugyanúgy szeressenek, mintha a gyerekük lennék, megadtam a tiszteletet, udvarias és érdeklődő voltam. Apósom becsült és szeretett, nagyon jókat beszélgettünk, anyósom valszeg sose tartott elég jónak a fiához (olyan nő nem született a földre, egyik menyével se volt maradéktalanul elégedett), de volt annyira intelligens, hogy nem mutatta ki látványosan, és végülis az volt a fontos neki, hogy a fia boldog velem. Meghaltak már mind a ketten, és őszintén elsirattam őket.:(
2017. máj. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
21 éve lakom az anyósommal. Nincs semmi titok, van annyi intelligenciánk, hogy ne legyen probléma.
2017. máj. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!