Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is megváltozott az...

Másnak is megváltozott az anyóssal való kapcsolata szülés után, esetleg terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok írását várom, akiknek negatív irányba változott..

2013. máj. 10. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!!

Előtte 10 évig világi nagy "barátnők" voltunk,nagyon jókat tudtunk beszélgetni,sütni-főzni együtt!Mindenki mondta irígylésre méltó anyós-menye kapcsolat!

Majd terhes lettem és kifordult magából...de ez olyan hosszú történet hogy naphosszat mesélhetném!

Mivel a férjem egyedüli gyereke így én késsőbb jöttem rá,hogy amikor terhes lettem szerintem ő akkor döbbent rá,hogy végleg "elveszítette" az egy szem fiát!Ráadásul apósom már akkor nem élt tehát anyósom egyedül van/volt és hát unalmába ránktelepedett!Ráadásul ő rá igaz hogy ahogy öregszik egyre butább,szenilissebb...


Azóta eltelt 3 év,már született másik babánk is,egy kicsit rendeződött a kapcsolat de SOHA nem lesz olyan mint régen.

2013. máj. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, de nem negatív irányba. Többet beszélünk, többet találkozunk, és "szigorúan" kéri az új infókat első leányunokájáról. Előtte is szerettük egymást, minden rendben volt, most kicsit úgy sejtem, hogy számára is egyértelművé vált, hogy a fiával nagyon komoly a kapcsolat, végleg tervezzük egymással. Mondjuk, azért 6,5 éve vagyunk együtt, szóval egyébként is sejthető volt, hogy nem egy éjszakára "szerződtünk". :)
2013. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megváltozott, nem is kicsit.

Mi nagyon jól kijöttünk anyósommal, még a terhességem alatt is, de tényleg. Sokan irigyeltek is.

Aztán megszületett a fiúnk és ahogy hazaértünk a kórházból, egyszerűen nem ismertem rá anyósomra.

Ott rúgtuk el a pöttyöst, hogy anyukám felhívott, hogy ha anyósom főz és nem végez, nem tud bejönni értünk a kórházba, akkor ő szívesen bejön a férjemmel értünk és segít hazapakolni. Fel is hívtam a férjemet, mielőtt jöttünk volna haza, hogy mit csinál az anyukája, be tud-e jönni, erre még főzött, így anyukám jött be. Ebből anyósom olyan cirkuszt csinált, hogy be sem jött a szobába, hogy megnézze az unokáját, közölte anyukámmal, hogy főzzön ő rám, hogy legyen tejem!

Meg aztán a fiam nagyon nehéz evő volt egy időszakban, én már teljesen kiborultam, hogy nem eszik rendesen, de mindenki mondta, hogy majd eszik, ha éhes lesz, meg ne rinyáljak ezen, aztán mikor már másnak is szembetűnő lett, hogy tényleg nem nagyon akar enni, akkor anyósom konkrétan közölte, hogy a gyerekem éhen fog elszáradni! Szó szerint.

Meg aztán szülés után annyira megváltozott a szervezetem, hogy folyton visszatérő hüvelyi fertőzéssel és gyulladással küszködtem, mire anyósom közölte, hogy miért nem fekszek be 2-3 hétre a kórházba, majd kiderítenék, hogy mi a gond! Mondtam is neki, hogy örülnél neki mi, ha 2-3 hétre megszabadulnál tőlem?

Pedig én soha semmi rosszat nem mondtam neki, hogy így kezdett viselkedni, de mikor ezeket eljátszotta, hát nem kellett csodálkozni, én sem különösebben voltam már kedves vele.

2013. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk furakicsit, mert sokkal többet érdeklődik a hogylétem felől, ami egyrészt érthető, mivel várandós vagyok, uakkor néha kicsit úgy érzem, esetleg csak azért számít, mert az ő unokája az én testemben növekszik. kíváncsi leszek, milyen lesz, ha megszületik a baba. de alapvetően nem aggódom, mert bár alkalmazkodó,mégis határozott személyiség vagyok, eddigmég senki se tudott rámtelepedni, beleértve a saját édesanyámat, akinek számos kísérlete volt erre vonatkozólag :)
2013. máj. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na ettől a témától én is eléggé félek. Bár még csak 5 hetes vagyok, még nem mondtuk el a szülőknek, de anyósom nagyon nyomulós fajta, tudom, hogy mindent meg akar majd szabni (mit egyek, mit csinálhatok, mit nem), ezzel nem is lenne gond, de a mi lakásunk teljes felújításon esik át, így most 1 hónapra odakölötzünk hozzájuk... szerintem eddig tartott a jó viszony..
2013. máj. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nemrég tettem fel egy hasonló kérdést én is! Nekem a szülésig semmi bajom nem volt az anyósommal, jól kijöttünk. Aztán a kórházban kezdődtek a gondok, amikor nem volt még tejem. Szerinte azért nem mert nem fejtem aktívan. Aztán később sem nagyon tudtam szoptatni, és szerinte azért volt mert nem is akartam. Nem értette hogy nincs tejem akármit is csináltam, csak azt hajtotta, hogy ő a páromat 1 éves koráig szoptatta. Azóta is nagyon okoskodó, mindig jobban tudja mikor mennyit kell ennie a lányomnak, mikor szomjas, mikor kell tisztába tenni, stb... Nagyon idegesítő mostmár. Párom már szólt neki hogy ne szóljon bele, mert én vagyok az anyja, majd én tudom, de hiába minden ugyanúgy van mint eddig. Most még egy közös nyaralás is vár rám vele :/
2013. máj. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
éHajjaj!Szinte mindegyik leírt esetnél magunkra ismertem:).Nekem is nagyon jó-irigylésre méltó-volt a viszonyom anyóssal,aztán ez a szülés óta valahogy megváltozott.Ő is,mint a többi anyós kötelezőnek érezte a nyomulást,az erőszakoskodást,azt,hogy ő irányítsa a dolgokat,az okoskodást,meg ilyenek...Mert nekem mindent úgy kellene csinálnom,ahogy ő tette,tenné.Olyan,mintha szándékosan akarna idegesíteni.Még nem volt konfliktus köztünk igazából,de mára már nem bírom elviselni:(
2013. máj. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!