Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós meg a facebook?

Anyós meg a facebook?

Figyelt kérdés

Férjemmel három éve vagyunk házasok és öt éve élünk együtt. Anyós sosem bírt, konkrét konfliktus kettőnk között sosem volt, de rokonoktól visszahallottam, hogy nem tart megfelelő partnernek a fiához. Az esküvőnkön nem is gratulált, oda se jött táncolni velem...

A lényeg az, hogy a férjem egyik régi szerelmével tartja a kapcsolatot, rendszeresen összejárnak és kibeszélnek engem. Ezzel nem is foglalkoztam eddig, de elkezdte az illető lány képeit lájkolgatni, sőt, mivel a csaj kézműves apróságokst készít, ezeket megosztja. Mivel én a lájkokat is és a megosztásokat is látom, töröltem anyóst az ismerőseim közül. Ezt jó pár héttel később vette észre, és a következő találkozásunkkor kérdőre vont és közölte, hogy az ő családjában a kicsinyes viselkedés nem szokás, és bizonyítottam, hogy tényleg nem a fiához való vagyok.

Megköszöntem neki, hogy ebből ezt megállapította, mondtam, hogy gondolom akkor az nem számít, hogy a fia boldog mellettem, és szinte tökéletes házasságban él. Megmondom őszintén, úgy érzem, hogy eldönthetrm, hogy mit akarok nézegetni az üzenőfalon, az exek munkáit és képeit tuti nem, anyós által.


2017. jún. 25. 17:53
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
12%
Bocs, félreolvastam, nem anyós, hanem az ex, de ez akkor is lényegtelen.
2017. jún. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Az anyósom a téma, őt nem saraztam, csak anyós által imádott ex barátnőt aki igénytelen volt.
2017. jún. 26. 10:28
 33/43 anonim ***** válasza:
29%

Már bocsánat, de akkor a férjed is igénytelen mert ő is elmosogathatott volna.

Egyébként látszik, hogy a férjed tanult az esetből és egy jó szorgos házicselédet választott, nem probléma az intellektuális szintkülönbség, lényeg, hogy mindig el van mosogatva.

Sajnállak Kérdező, nagyon valószínű, hogy nem élitek le együtt az életeteket.

2017. jún. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
41%
És az milyen intellektuális szint, kedves utolsó, hogy az anyós, miután jól kibeszélte a fia feleségét másokkal, odamegy és lazán elfogadja az ingyen kezelést a kérdezőtől ( kozmetikus vagy masszőr lehet a szóhasználat alapján).
2017. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
25%
Pontosan, nem az ex volt rossz, mert nem tudott háztartást vezetni. Gondolom fiatal volt, a férjednek ugyan annyira kötelessége volt elmosogatni, mint neki. Ahogy írták előttem, most a férjed tanult az esetből, cseléd típust vett el. Nem leszel jó se így , se úgy, főleg mert magad alatt vágod a fát. EGy pasi sem szereti, ha a semmin féltékenykednek. A jólelkű, nyugodt, de talpraesett nőket szeretik. Azzal van a gond, hogy tök mindegy ex nem ex, nincs jogod beleszólnod az Anyósod kivel van jóba, kivel barátkozik. Betegesen féltékeny Vagy, ami ugye nem létezik csak önbizalom hiány. Szóval Te kevesebbnek érzed magad az exnél, saját magad Vagy büszke arra, hogy mosogatni jól tudsz, ebből az jön le kb. ennyi volt az életcélod, hogy férjed legyen és jó házi asszony legyél, férfi meg keresse meg a pénzt. Ezzel alapban semmi baj, de Te magad hoztad fel, hogy az ex diplomás (mondjuk ki nem az manapság , aki nem akar , nem nagy kunszt), tehát tudat-alatt mégis kevesebbnek érzed Magad nála. A csajnak van önálló élete, vállalkozása, csinál önállóan dolgokat, tanult. Pont azért fröcsögsz rá, mert tudat alatt kevesebbnek érzed magad és Te nem tudod elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák, egyforma életcélokkal, hiába hangoztatod az ellenkezőjét. Tudata alatt félsz, hogy ha az anyós kedveli, akkor a férjed is fogja újra, mondjuk abból nem következik az, hogy az ex is visszamenne Hozzá. A nők nem visszafelé szoktak nézni legtöbb esetben, pasik inkább. Ha magad kevésnek tartod és kevesebbnek érzed, és csak arra tartod magad, hogy jól takaríts akkor ezt is fogod visszakapni a környezetedtől. Ezt sugárzod ki erre Vagy jó, ezt kapod. HA magadon nem változtatsz, sajnos rossz vége lesz és majd az anyót hibáztatod, hogy közétek állt, pedig Te Vagy a felelős, csak könnyebb hárítani. Amúgy a barátnőm is volt ilyen szituba, eleinte fura volt neki a férje ex feleségével az anyósa jóban van, elszoktak menni kávázni stb. Pedig örült, hogy a fiával a házasság szét ment, mert úgy nem működtek, de amúgy jóban maradtak. A barátnőmnek beszéltünk,hogy ebben nincs semmi, megszokta, rájött ő is, de mondjuk ő nem hisztizett csak nekünk barátnőknek mondta. Az anyósa amúgy neki is olyan mintha második anyja lenne, mára már persze nem zavarja hogy a férje exével is néha találkoznak.. (Nem magyarok, ott azért nem ilyen vaskalaposak, mint itt nálunk).
2017. jún. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

Uhhristen 35-ös válaszoló te aztán szép nagy képzelőerővel rendelkezel. Képzeld, nekem is jól menő vállalkozásom van : kozmetikus és sminktetováló vagyok. Az ex kitörölheti a diplomájával, ugyanis sehova nem kell a "tudása", ezért készít égethető gyurmából kupcstartókat, amiből éppen megél. Nem tudom hol írtam le azt, hogy én beszólok bárkinek is, azért mert szórja a lájkokat. Pont azért szóba sem hoztam, mert milyen jogon is vonnám kérdőre, egyébként? Tudom jól, hol a helyem, tudom hogyan működik a világ, de az igényesség és a környezetem rendben tartása nem korhoz kötött... Egy 24-25 éves nőnek nincs rá igénye? Ugyan kérlek :) nekem legalább van. A környezetemre, ahol élek, a szalonomban, ahol dolgozom , illetve segítek a vendégeimnek, hogy ápoltak legyenek. Akár arctisztításról, akár szemöldökformázásról legyen szó.

Nem lett számonkérve az anyós, csak szimplán töröltem. Legalább észrevette, hogy nem tetszik ez a húzása. Nyíltan hiába is mentem volna oda, maximum azt reagálta volna, amit így is tudok :semmi közöm hozzá. És tényleg így is van. De neki meg nincs joga megszabni, hogy kik szerepeljenek az ismerőseim listáján. Egyébként az én szalonomat, a munkáimat soha nem osztotta meg, pedig a férjem kezeli az oldalt. Mondjuk én nem is szorulok az ő lájkjaira, mivel más megyéből is járnak hozzám. Szerintem ez többet ér az ex diplomájánál. A sarazás meg arra irányul, hogy hogy hiába diplomázott le, mint írta is valaki, nem nagy kunszt, attól ő még igénytelen és trehány volt, Én három évig jártam a kozmikus suliba, plusz egy évig a sminktetoválós képzésre.

Nyilván az már másik rovat lenne, hogy a férjem anno ki volt szolgálva, és tényleg én vezetem a háztartást, picit irigylem az ide irogató hölgyeket akiknek segítőkész, függönyvasaló, csíkmentesen felmosó, portörlő férjük van. Sajnos az anyós erre sem tanította meg a fiát. Az ágyazásra és porszívózásra is én tanítottam meg, de legalább ezeket észreveszi, megcsinálja.

2017. jún. 26. 14:37
 37/43 anonim ***** válasza:
27%

Nem lett számonkérve az anyós, csak szimplán töröltem.


Mert ennyi eszed van. Semmi más nem derül ki az írásodból, csak a mérhetetlen ostobaság. Senkit nem érdekel, te főzöl vagy mosol-e, vagy mit csinált az ex. Semmi köze az egészhez, mit csinálsz munka gyanánt, és mit az ex.

Itt arról van szó, hogy te, a nagyságos kisasszony meg akarod mondani, ki, kivel beszélhet, kinek mi tetszhet. Ne haragudj, de nekik volt életük előtted (meg lesz utánad is, amihez szerintem egyre jobban közeledsz...), ezt el kellene felejteniük? Megszakítani a kapcsolatot mindenkivel, aki neked nem tetszik? Az én férjem az exével egy helyen dolgozik, most akkor harcoljam ki, hogy mondjon fel?

2017. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
82%

Na jólvan, ez már engem is felbasz...

"Itt arról van szó, hogy te, a nagyságos kisasszony meg akarod mondani, ki, kivel beszélhet, kinek mi tetszhet" - nem, nem erről van szó, min. 3-szor leírta már szerencsétlen, hogy baromira tisztában van azzal, hogy semmi köze hozzá, és nem is ez a gondja.

Igen, szrul kezelte, szerencsés esetben az ember felülemelkedik ezen, de ha egyszer nem megy, és bántja a dolog, és naponta látja, akkor ez van, meg kell oldani, h ne lássa. Mostmár azt is tudja, hogy van követés leállítása funkció. Pont. Mit kell még csesztetni...?

2017. jún. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
71%

Fura gondolkodásü emberek vannak itt.

Az okés, hogy anyós bevallottan utálja a kérdezőt, az is rendben van, hogy boldog- boldogtalannak elmondja ezt. Ha azonban a kérdező törli a facebook ismeretségüket, akkor ő már primitív.

Szerintem meg marha jól tetted!

A tisztelet mindig kétoldalú. Ő nem adta meg, neked sem kell.

2017. jún. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó kettő válaszolónak, hogy értik a lényeget :)

Felőlem tartsa a kapcsolatot azzal, akivel szeretné, szíve joga. De engem ne szidjon olyan dolog miatt (diploma), ami mondjuk önhibámon kívül történt. Mindig is szerettem a szépségápolást, kislány koromban mindig az volt az álmom, hogy lesz egy saját szalonom. És lám.. Kitanultam a szakmát, folyamatosan képzésekre járok, amik nem olcsók, 100ezres tételek olykor, de kitermelem magamnak, mert szeretnek a vendégeim és a munkámat is. Kell ennél több? Nem tartom magam primitív nőnek, azért főleg nem lehet minősíteni, amiért töröltem egy személyt a listámból. Na és?

2017. jún. 26. 19:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!