Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy értessem meg a feleségemm...

Hogy értessem meg a feleségemmel végre, hogy a szülei, bár rendes emberek, rossz hatással vannak a családunkra és a lányunkra?

Figyelt kérdés

Anyósomék iskolázatlanok, feleségem volt az első érettségizett. Velem már az elején is hűvösek voltak, mert én voltam a "diplomás városi", aki nem dolgozik normálisan (kapálás, fűnyírás, favágás). Esküvő után folyton hívogattak, hogy azonnal menjünk le nekik segíteni, mindegy volt, hogy volt-e dolgunk. Pár alkalom után nemet mondtam, legalább szólnának előtte. Apósom innentől kezdve haragudott rám, amit csak fokozott az, amikor egyszer kért tőlünk pénzt (nem kölcsön, hanem örökbe!), mi nem adtunk, és ő a szemünkre vetette, hogy ahelyett, hogy "flancos nyaralásokra szórjuk a pénzt, inkább a családnak segíthetnénk" (ez 20 év után is bennem van). Az a baj, hogy még legyintenék erre, ha az apósom szándékosan akarna minket kihasználni, de nem, csak megszokta, hogy a családban senki sem ellenkezik vele. A maguk módján nagylelkűek voltak, termésből, lekvárból, húsból mindig kaptunk, viszont szúrta a szemüket, hogy mi nyaralni járunk, meg szórakozni, és nem falun élünk földművesként. Amikor a feleségem levelezőn járt egyetemre, ő volt a rossz, mert elhanyagolja a szüleit, gyomorfekélyt is kapott, mire meglett a diplomája, és hiába küldtünk nekik pénzt, mindig mondták, hogy nekik nem a pénzünk kell, hanem hogy látogassuk őket többet.


A lányom az egyetlen lányunoka, ami meg is látszódott: apósom nem törődött vele, anyósomnak ő volt a kedvence, viszont nagyon rosszul viselte, hogy "hétvégi nagymama" lett, ellentétben a többi unokájával. Amikor kiskamasz lett és versenyszerűen táncolni kezdett, nagyszülők egyszer se mentek el megnézni fellépéseken és zsémbelődtek, hogy milyen drága és haszontalan hobbi. Én egész idáig nyeltem, mert a nejem imádja őket, de amit a lányom egyetemi felvételijénél műveltek, akkor besokalltam. Szerintük a nő helye otthon van, hogy "kinyaltuk a sggét, ezért ilyen életképtelen" (nem tud főzni és nem tudja használni a mosógépet). Lányom egész este sírt, én pedig megmondtam a feleségemnek, hogy kész, vége, válasszon, de én nem vagyok rájuk kíváncsi többet.


Azért nehéz ügy, mert tényleg nem rossz emberek, keményen dolgoztak, felneveltek három gyereket és elvesztettek egyet. A feleségem tudja, min mentek keresztül, ezért ragaszkodik hozzájuk, de egyre öregebbek és keserűbbek, és mindenkibe belekötnek.


2017. jún. 26. 09:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
Anyósnak,apósnak meg kell mondani,hogy még egy ilyen megjegyzés a lány közelében,és a életben már nem látják többet.Magyarázd meg a feleségednek,hogy azok az emberek károsak a lány önbizalmára,szóval választhat:vagy megszakítjátok velük a kapcsolatot,vagy minimálisan látogatjátok őket!
2017. jún. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
18%

Hát szerintem itt te vagy a hülye. Gondoltam írok hosszan, de tök felesleges. Akármennyire csűröd-csavarod, akkor is kijön, hogy anyósodék akármennyire begyepesedettek, te totál nem vagy normális és a hülye elveid miatt inkább szétvernéd a feleséged kapcsolatát velük, meg azt se engedted, hogy normális nagyszülő-unoka viszony alakuljon ki köztük meg a gyerek közt.


Nekem is falusi nagyanyám meg nagyapám volt 6 általánossal, mondtak ők is világéletükbe vad dolgokat, de anyám soha életébe nem gondolt arra, hogy csak emiatt eltiltson tőlük, meg pénzt adjon, ha vágynak a társaságunkra. Én meg imádtam ott nyaralni.

2017. jún. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
25%
Ezt ott rontottad el, hogy nem hagytad a lányod még kiskorában a nagyszülőknél pár napra "féltésből". Te hoztál egy döntést hogy "bunkó parasztokhoz" nem mehet a kislány. Kicsit túlféltetted, hisz a feleséged is ők nevelték nem?? Kiváncsi lennék mekkora az az iskolázatlanság amivel anyósodék bírnak. 8általános, szakközép, szakmunkás?
2017. jún. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
56%
Lehet abban valami amit az utolsó írt. Ha azt látták a nagyszülők, hogy a te lányod egy kis hímestojás amit nem mersz rájuk sem bízni akkor ők miért törték volna magukat, hogy ott legyenek a fellépésén?
2017. jún. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

"miért törték volna magukat, hogy ott legyenek a fellépésén"


Fogalmad sincs #14-es, az öreg paraszti mentalitáson, ahol a nő nem ember, és a lány nem gyermek. Nem amiatt nem mentek, mert ez nekik fáradtság. Amiatt nem mentek, mert a lányt semmibe vették és nem értékelték.


Az én apósom is ilyen volt. A nő nem volt ember, semmibe sem nézte. Az én névnapomra képes volt utazni és eljönni és megköszönteni. De a saját lánya névnapjára, vagy a lányom névnapjára már nem jött el soha...

2017. jún. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
57%
15# ha ilyen vejük van, hogy szarba se nézi őket, meg pénzt akar nekik dobálni, hogy ne keressék, a gyereket sose engedi hozzájuk stb. akkor lehet azért nem törték magukat, mert senki se szeret egy ilyen ember vendége lenni, még akkor se, ha ott van az unokája, akitől amúgy kb. el vannak tiltva.
2017. jún. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
64%
Az én apósomék se voltak soha a gyerekeim óvodai, iskolai szereplésein. 50 kilométerre laktak falun, állatokat tartottak, földjeik voltak, nyáron reggel 5-kor keltek, télen 6-kor, kényelmetlenül is érezték volna magukat városi környezetben. A srácok viszont imádtak ott lenni, pedig fatüzeléses kályha volt, az istállónak, ólnak pedig van szaga, de ott voltak az állatok kutyától kiskacsákon át a kisborjúig, pár évesen felülhettek a nagy traktorba, forgalom meg alig volt, úgyhogy nyugodtan biciklizhettek, focizhattak, anyósom meg istenieket sütött-főzött nekik a friss tojással, zöldséggel, hússal, gyümölccsel.Nem voltak hótiszták, lábon kihordták a bárányhimlőt az egyik nyáron, békalencsés patakban fürödtek és pecáztak, mosatlanul ették a fáról a cseresznyét, barackot, egyik télen szabályosan kékre fagytak, mire bementek, mert a derékig érő hóban játszottak, de egészségesek voltak és boldogok, akik felnővén értelmiségi létükre sem ijedtek meg a fizikai munkától, amikor építkeztek.😀 Ezt kéne felfognod, hogy mások a szempontok, az életforma falun és városon, de a "más" nem jobbat és rosszabbat jelent.
2017. jún. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
80%
#17 ez annyira idilli :) nagyszuleim szemben laknak velunk. Allatokat tartanak, ketjuk, foldjuk van. En is imadok kerteszkedni. Kaptunk toluk egy hazat ugyanitt az utcaban, hatalmas kerttel, 3 szobás. Dédi háza volt annó. A ferjemmel mi is szeretnenk majd csirkéket, meg hatul kertet gondozni. Egyebkent kozmetikai szalonom lesz, a hatso hazreszben. Kicsit üti egymast a kettő. Leveszem a feher ruhamat, kilépek a steril kornyezetbol, es felhuzom a gumicsizmat csirke eteteshez meg locsolashoz.. :D
2017. dec. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!