Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Baba bejelentése gonosz anyósnak?

Baba bejelentése gonosz anyósnak?

Figyelt kérdés

Férjemmel öt éve élünk együtt, a házasságkötés három éve volt. Sajnos több nőgyógyászati műtétem volt, már lemondtunk a babáról is :( aztán megtörtént a csoda! Pozitív lett a tesztem, egyből veszélyeztetett terhesnek nyilvánítottak. Férjem anyja többször is kijelentette, hogy mivel nem lehet gyerekünk, váljunk el, adjam meg a fiának a lehetőséget, hogy apa legyen. Természetesen szeretjük egymást, és úgy voltunk vele, hogy ha nem lehet babánk, attól mi még szeretjük és nem hagyjuk el egymást.

Anyósom a kapcsolatunk elejétől nem kedvelt, célozgatott, beszólt, egyszerűen nem bírt elviselni, az okát csak sejtem : más társadalmi rétegből származom. Vidéki egyszerű munkás szülők gyermeke vagyok, de a fővárosba mentem tanulni, küzdöttem, hogy elérjek valamit az életben.

Most, hogy babát várok, félek anyóssal közölni, mivel ő már bele élte magát, hogy semmi sem fog minket összekötni "csak" a házasság. Ami őszerinte bármikor véget érhet. Hogyan fogalmazzam meg, és közöljük a hírt. Nyilván úgy, hogy elé állunk de már látom magam előtt a reakcióját. Ki fog akadni.


2017. jún. 26. 21:35
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne elmondanod? Mondja el a fia,mikor átmegy hozzá. Gondolom ő nem évi kétszer látogatja. Vagy majd elmondja valamelyik rokon. Én nem is gondolkodnék ezen a helyedben.
2017. jún. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nekem nem az anyósom, csak após felesége ilyen. Párom felhívta apóst, ő meg tőle tudta meg. Sokat bántott minket, áskálódott ellenem. Filmbe illő történeteket tudnék írni. Nem tiltottuk el őket a lányunktól, de nem látogatjuk őket a születése óta immáron másfél éve. Ezen besértődöt mert babázni akart és nem köszön nekünk családi összejövetelen se. Évek óta most érzem azt, hogy totál nyugodt vagyok és azok az emberek vesznek körül akiket szeretek.
2017. jún. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Hm...nyilván nem tartanám vele eleve a kapcsolatot. A párod helyében sem. Éljen csak egyedül, aztán gonoszkodjon azzal akivel akar! Én nem mondanám el neki, semmi köze hozzá. A férjedet nem értem.
2017. jún. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
74%

Én valami poénnal/beszólással jelenteném be. Pl Na Mama magának hátulra nekem meg előre nő a púp.

Vagy ha ott esztek: Legközelebb a túl sok só helyett inkább vegyen babaruhát.

Ez talán már kicsit durva: Remélem hogy a Józsit (neked: párod neve) csak örökbe fogadták mert ha 9 hónap múlva azt látom hogy magára ütött a gyerek, én is magára ütök.


Ha ígyis-úgyis kiakad akkor már alaposan készítsd ki, ne hiába jöjjön a mentő

2017. jún. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
71%
Karácsonykor se látogatnám, szülinapján sem. Minek? Majd h megszületett a baba, elmondjáfok
2017. jún. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

A többiekkel vagyok, szerintem túl sok az az évi 2 látogatás, én sose mennék, nem minden a vér. Én az egyik legközelebbi felmenőmmel sem álltam szóba, amikor megbocsáthatatlant tett, a lelkivilágomnak csak jót tett ez.


Nem igazán érdekelne, megtudja-e vagy kitől, de ha a férjed kommunikál vele, akkor ő mondja el, én inkább nem idegesíteném magam, főleg a fejlődő kicsivel a hasamban.

2017. jún. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
72%
Gratulálok a babához :) Most, hogy végre sikerült, ne rontsd el az örömödet a banyával. A férjed anyja, az ő dolga közölni vele. Lehet, hogy most majd jópofizni fog a banya, de te már láttad az igazi arcát, nem lesz könnyű dolga, de a gyereknek mégiscsak nagymamája (nem tudom, a többi unokával milyen, ha velük rendes, akkor lehet, h megéri tartani vele a kapcsolatot valamennyire legalábbis).
2017. jún. 27. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
14%
Gratulálok a babához! Viszont én úgy érzem, hogy benned is van egy kis gőg, hogy szerinted (nem anyósod véleménye) "egyszerű származású" vagy, de küzdöttél, és emiatt azt várnád el anyósodtól, hogy behódoljon neked. Hányszor döngölted oda neki, hogy te aztán vagy valaki? Ő az idősebb, neked kellene hozzá alkalmazkodni. Felnőtt ember vagy, de gyerekes. Csak karácsonykor és szülinapkor mégy oda? Ez nem bunkóság? És csodálkozol, hogy semmi a kapcsolatotok? Mi az, hogy félsz elmondani bárkinek is bármit felnőttként? És ha elkezd újongani örömében az unoka miatt a gonosz anyós? Közelebb fogod engedni magadhoz? Tiltani fogod az unokától?
2017. jún. 27. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 Bence_ ***** válasza:
100%
Jól el vagytok a férjeddel, örültök a gyerekne? Figyeljetek magatokra. Ferjed felhívja és elmlndja. Ennyi.
2017. jún. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Mivel veszélyeztetett terhes vagy én várnék a baba bejelentéssel pár hónapot. Ha úgysem bírod az anyóst akkor ne találkozz vele. Ilyenkor nyugalom kell a kismamának és persze a baba a legfontosabb.

A többiek előttem már leírták, hogy ne találkozz az anyóssal.

2017. jún. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!