Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Baj, ha nem akarom, hogy a...

Baj, ha nem akarom, hogy a párom családja az életünk része legyen?

Figyelt kérdés

Nem tudtam őket megkedvelni a négy év alatt, amióta együtt vagyunk. A párom számomra tökéletes, de a szülei csak kizsigerelik ahogy tudják. Addig jó csak a párom, amíg segítség kell. Sohase számíthatott rájuk. Ezt ő is tudja, csak nehezen fogadja el. Én viszont egyáltalán nem tudom elfogadni, nem akarom hogy részt vegyenek az életünkben. Hamarosan telik saját lakásra, egyszer meghívjuk őket, de utána nem akarom őket ott látni. Baj ha így gondolom? Értelmes, tanult nő vagyok, türelmesnek is tartom magamat, de ez az életem egyetlen pontja, amit nem bírnék kezelni.A saját családommal normális a kapcsolatunk, de nyilván ők is elfogadják, hogy saját életünk van saját döntésekkel, azt éljük. Én mindig azt az elvet vallottam, hogy olyan kapcsolatnál, ami lehúz, még az is sokkal jobb, ha nincs kapcsolat.

23l (a párom 32)



2017. júl. 5. 10:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
86%

Nem írtad, hogy mik azok a dolgok, amik zavarnak anyósodban, apósodban. Így nem lehet semmit mondani.

Az, hogyha a párodat kihasználják, de téged békén hagynak, nem ok arra, hogy ennyire ellenséges legyél velük. Ha konkrétan veled viselkedtek ellenségesen, bántottak igazságtalanul, akkor már inkább érthető lehet.

Az efféle teljes elzárkózást csak nagyon bunkó viselkedés esetén tartom megfelelő lépésnek.

Kicsit az az érzésem, mintha ki akarnád sajátítani a párodat.

2017. júl. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedved kérdezö! Én megértelek, az én párom családja sem szent,és ezzel ö is tisztában van. Tönkretették a gyerekkoràt,ezt ö maga mondta. Nem kedvelem öket, anyósom ha nálunk van mindenbe beleköt, fözni is ö akar helyettem a saját hàzamban, és nem azért, hogy segítsen, hanem mert szerinte én nem tudok fözni. Nyilván neki több tapasztalata van, de mások szeretik a föztömet. Mivel nekünk gyerekünk is van,kénytelen vagyok kicsit gyakrabban elviselni a látogatásokat mint te. A kizsigerelés is ismerös, ha làtogattak is el akarták kérni tölünk a benzin árát, de erröl már leállítottuk öket. Nem kedvelem, de kénytelen vagyok elfogadni. Ha szereted a párodat és hosszú távra tervezel vele, kénytelen leszel néha elviselni a családját, kivéve ha ö maga dönt úgy, hogy megszakítja velük a kapcsolatot. Egy ilyen helyzethez sok türelem kell, de minden kapcsolatért kell áldozatot hozni!
2017. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
96%

" ha nem beszélem meg vele, akkor pénzünk se lenne,mert mindig sírnak hogy adjon a párom."


És ő ad? Akár a hátad mögött is?

Ez nem úgy hangzik, mint ami varázsütésre megváltozik egy 32 éves embernél. Még összebútorozás meg közös lakás előtt beszélj vele, mert ha ez így van, nem az anyósék a baj, hanem a párod.

2017. júl. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"...ha nem beszélem meg vele, akkor pénzünk se lenne,mert mindig sírnak hogy adjon a párom. Ugyanúgy ahogy elvárt volt, hogy anyóst ő furikázza, vásároljon neki, holott nem szorul rá. Ha nem vagyok elég határozott, akkor a szülők lesznek azok...."


És ha névnapon, születésnapon és még néhány alkalomkor elmennek hozzátok a lakásotokba, akkor mi történik? Ettől még nem adtok nekik pénzt, nem furikázza nyakló nélkül a párod őket stb.

A hétköznapi problémákat rendezni kell és kiállni a saját álláspontotok mellett. Ettől függetlenül kölcsönösen vendégül láthatjátok egymást. Persze, ha egy ilyen ünneplésnél mindig felhánytorgatnák, hogy miért nem furikázza őket a párod, vagy miért nem adtok nekik pénzt, akkor érthetőbb lenne, ha nem akarod meghívni őket magatokhoz.

2017. júl. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%

"A páromat nagyon szeretem, de annyira senkit nem tudnék szeretni, hogy ilyen családot elviseljek." - akkor nem vagytok egymáshoz valók.

Csak akkor lehetsz velük ilyen elutasító, ha a párod (önszántából) fordít hátat nekik.

Hogy eshet ez a párodnak? Belegondoltál már ebbe?

2017. júl. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
67%
Én egyetértek a kérdezővel! A férjem családja elég gáz. Az apuka verte a családot, és a gyerekek is azért kellettek neki, hogy hasznot húzzon belőlük. Úgyhogy én már az elején megmondtam a férjemnek, hogy nem érdekel a családja, nem akarok velük találkozni. Ő teljesen megérti ezt, semmi probléma nincs ebből. Amúgy sem akarnak hozzánk jönni a szülei, annyit nem ér nekik egyik gyerekük sem, hogy meglátogassák. A férjem szokott elmenni hozzájuk, de én nem kísérem el. Egyszerűen nem értem, miért kellene nemszeretem emberekkel foglalkozni, velük időt tölteni. az élet úgyis annyira rövid, szerintem az a minimum, hogy kiszelektáljuk magunk körül az embereket és csak azokkal tartjuk a kapcsolatot, akikkel érdemes. Mindig olvasom itt a nyürrögést, hogy jaj ilyen meg olyan ez meg az a családtagom. Pedig annyira egyszerű, nem kell velük találkozni! A kérdező helyében megbeszélném a férjemmel, hogy a családja nem jön hozzánk, ő mehet hozzájuk, mondjuk havi 1-2 nap nem gond. De igenis vegye észre, ha csak ki akarják használni, és ne legyen hülye, ne engedje ezt.
2017. júl. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%
Majd azt a párod eldönti, hogy ő szeretné-e látni a közös otthonotokban őket vagy sem. Merthogy az az ő otthona is lesz, tehát azért van beleszólása. Ha neki ez a kapcsolat a szüleivel elfogadható, akkor abba neked nem kell belerondítanod. Nem neked kell eldönteni, hogy őneki mi a jó meg mi nem, nagyfiú már eldönti maga is.
2017. júl. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
84%
Ha közös lakás lesz akkor ketten döntötök ki mehet hozzátok. Ha a párod lakása lesz akkor tűrnöd kell.
2017. júl. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
87%

Nem baj, de te nem dönthetsz erről egyedül. A párod felnőtt ember, nem parancsolhatsz neki.

Az már más, hogy a közösen megkeresett pénzeteket nekik adja, amiatt teljesen megértem a kiakadásod. De egy kapcsolatban az a normális, ha a döntések közösek.

Én sem szeretem az anyósom, de eszembe se jutna, hogy ne jöjjön, mikor tudom, hogy a párom örül a jó viszonynak. Te nem írtad le a párod véleményét, pedig nem mindegy. A kérdésed alapján ő szívesen látná őket.

2017. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
A párodtól kérdezd meg, hogy baj-e, ne tőlünk. Ha egyetért, akkor megtehetitek, ha nem ért egyet, akkor bizony tűrnöd kell, bármennyire sérti is azt a hatalmas egódat. :)
2017. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!