Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Igazam volt vagy jogosan...

Igazam volt vagy jogosan sértődött meg rám anyósom?

Figyelt kérdés

Új kapcsolatban va,n most vannak együtt kb 1 éve a fickóval.

Múlthéten átjöttek hozzánk és mondja a lányomnak hogy köszönj szépen a papának.

Félre hívtam anyósom mondtam neki, hogy ne haragudjon de ne mondja ezt a gyereknek hogy papa mert ő nem az. Van neki 2 papája, az új párjához meg gyakorlatilag ilyen szempontból semmi köze. Most találkoztak másodjára, még csak olyan kapcsolat sincs köztük ami ezt kivánná.

Anyósom meg megsértődött, hogy mièrt ne lehetne őt is papának hívni.

Én se hívom a szomszéd nénit mamának csak mert nagyon jóban vagyunk.



2017. júl. 5. 13:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
98%

Hasonló szitu volt nálunk, mikor anyám azt akarta, hogy minden csávóját hívjuk apunak. Na kösz, nem. Van apám, ennyi.


Viszont Tatinak hívtuk a nagymamám férjét, és csak tízenévesen derült ki, hogy ő csak a férje, nem vérszerinti Tatánk. Nem is nevelte anyánkat, később jöttek össze. DE! Mi imádtuk, nekünk ő volt a Tati. Most nálunk lakik, mert a Mami már meghalt, ő meg nem tudja már magát ellátni. Nem minden a vér. De ezt nem lehet kierőszakolni.

2017. júl. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
95%

Igazad van kérdezõ!


Az egyik válaszolónak, nem vagyunk mi majmok,hogy utánozzuk a külföldieket a szülõk megszólitásában.


Hadd maradjunk már ebben a megszólitásban: anyu,apu, anya,apa,nagymama,nagypapa stb.

2017. júl. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
11%

#10, azért is igazad van, mert nem akarod félrevezetni a gyerekedet.

Az összes izének, aki szerint a "mama" a nagyanyát jelenti, figyelmébe ajánlom azt a régi megfigyelést, hogy a kisbabák első szavai közé tartozik.


Szóval a buta agresszív, vidéki nagyanyák nyelvrontása az, hogy rögtön magukra vennék.

2017. júl. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
27%
Magyarországi német vagyok anyai ágról. Nekem mamám van és papám. Apám meg néha viccesen Fódi(vater becézése). Akkor én most átvettem a külföldiektől?
2017. júl. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
96%

Igazad van. Más lenne a helyzet, ha nem lenne vérszerinti papa, és ezzel a férfival már a kicsi születése előtt is együtt lettek volna, legalábbis szerintem.

Egyébként mekkora tahóság kell ahhoz, hogy valaki vegye a bátorságot és beleugasson abba, hogy más hogy hívja a felmenőit? Vicc.

2017. júl. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
2%

"A négyes nagy hülyeséget írt. Anya, apa, a szülők. Mama, papa, nagymama, nagypapa a nagyszülők."

Ti írtok nagy hülyeséget. Magyarul a szülők apa, anya és ezek becézései. A nagyszülők nagyapa és nagyanya, valamint ezek becézései. A mama és papa a legtöbb országban a szülőket jelenti. Hülye szokás Magyarországon keverni a dolgokat, hibássan átvenni. Legalább jól vennék át, amit ávesznek. Ez több idegen eredetű szóra is igaz. Szóval nem én írtam hülyeséget, hanem a magyar átlag tudja rosszul. Gondolom nem hiszitek, hogy minden más nép hülye és a magyar a helikopter. Az ország színvonala nem ezt támasztja alá.

2017. júl. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem mondd meg anyósodnak, az új fickónak és lányodnak is, hogy lányod Pista bácsinak fogja szólítani őt (ill. természetesen az ő keresztnevén).

Miért nem lehet papának hívni? Mert nem az. Mert nem nagyapja a kislányodnak. Ilyen egyszerű.

És ez egy induló kapcsolat, csöppet sem biztos, hogy fél év múlva is még együtt lesznek.

Ha a férfi normális, akkor ő fogja csitítani anyósodat.

Nekem egyébként az ő helyében zavaró is lenne, hogy nagypapának tekintenek.

2017. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Hülyeség papának hívni azt, aki nem az. Anyukámnak is lett új párja és több, mint 7 éve együtt élnek, mégis a kislányom Pista bácsinak (helyettesítsd az aktualis névvel) fogja hívni. Szereti már most a babát, de nekem nem volt nevelőapám és egy háztartásban sem éltünk
2017. júl. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 kovpet ***** válasza:
40%

Régebben a mama és a papa tényleg csak a szülőket jelentette:


József Attila


Mama


Már egy hete csak a mamára

gondolok mindíg, meg-megállva.

Nyikorgó kosárral ölében,

ment a padlásra, ment serényen.


Én még őszinte ember voltam,

ordítottam, toporzékoltam.

Hagyja a dagadt ruhát másra.

Engem vigyen föl a padlásra.


Csak ment és teregetett némán,

nem szidott, nem is nézett énrám

s a ruhák fényesen, suhogva,

keringtek, szálltak a magosba.


Nem nyafognék, de most már késő,

most látom, milyen óriás ő -

szürke haja lebben az égen,

kékítőt old az ég vizében.



De a nyelv nem egy halott dolog, változik. Manapság (már az én gyerekkoromban is így volt, 30+ éve) már inkább a nagyszülőkre használják.


Ugyan így, az "anya" és "apa" is használatos az ember saját szülőjére, holott az az "anyám" és "apám" lenne, önmagában az, hogy "anya" és "apa" csak azt jelenti, hogy egy nő/férfi, akinek van gyermeke.


De ez ilyen, így változik a nyelv.

2017. júl. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nálunk volt egy ismerős néni, akit világ életemben Kati mamának hívtam. Gyerekkoromtól kezdve így volt megmondva, hogy neki ez a neve. Sosem okozott identitászavart, hogy ő miért "mama", nem is kötöttem össze, ez volt a neve és kész. Ugyanígy lehet az új pasit is következetesen Lali papának hívni pl, akkor a gyerek szemében ez lesz a neve, és nem fog úgy töprengeni rajta, mint most te.

(Ettől függetlenül értem, amit mondasz, és jogos, de hidd el, egy két éves gyereknek nem lesz ettől identitászavara...)

2017. júl. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!