Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom tartozik nekünk,...

Anyósom tartozik nekünk, hogyan lehetne ennek véget vetni veszekedés nélkül?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már lassan 1 éve elvárják, hogy kartonszámra vigyünk nekik cigit. Régebben még fizettek, de most már egy fillért sem, és még csak fel sem merül bennük. Apósom szerintem azt hiszi, hogy anyósom ad pénzt, de nem, és én már megelégeltem. Egyszerűen nem azért fogunk keresni, hogy nekik legyen mit elszívni....

Ráadásul én közfoglalkoztatásban 70 ezret keresek, a férjem 100 ezret, kocsit, házat tartunk fenn, és gyerektartást fizetünk. A férjem nem áll mellém. Azt mondja, ennyi jár nekik azért, amiért felnevelték.

Ti mit tennétek a helyemben?

Hogyan mondanátok szépen, hogy most már adjanak pénzt, ha visszük a cigit?


2017. júl. 21. 16:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
"Anyuka, x ft volt a cigi, legyen kedves most már kifizetni amivel tartozik."
2017. júl. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%

Néha-néha vehetsz Nekik ajándékba a cigit, de kartonszámra túlzás.

Ennyi jár nekik, amiért felnevelték? Miért? Nevelő- vagy örökbefogadó szülőkről van szó? Mert előbbi esetben kaptak érte pénzt, hogy felneveljék, utóbbi esetben viszont a saját örömükre vállalták a férjedet gyerekorrában. Ha viszont a vér szerinti gyerekük, elég szomorú, hogy vannak olyan szülők, akik nem érzik kötelességüknek, hogy felneveljék a gyereküket.

2017. júl. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Előző vagyok, kicsit elkanyarodtam a témától. Mondd meg, ha legközelebb mész, hogy adjanak pénzt a cigire, máskülönben nem veszel Nekik. :)
2017. júl. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem a cigi az, amit a büdös életben soha nem vennék senkinek. Én nem bagózok, mást sem bagóztatnék, a tulajdon anyámat sem. A párod legyen hálás másképp, de ne verje el a szülei cigijére a közös pénzeteket.
2017. júl. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha még kenyéret vinnétek nekik azt mondom ok... De cigit? Mondd meg a párodnak hogy a saját pénzén támogathatja a szüleit, a közösön nem!
2017. júl. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Felnevelték, ő meg veszi a koporsószögeket.....Én a helyedben megkérdezném, hogy ennyire utálja a szüleit?!
2017. júl. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%

Anyósodék előre odaadják a karton cigire a pénz és viszitek nekik.

És ahogy a férjed se érezze szarul magát, a karton cigi mellé visztek + egy dobozzal amit már ti fizettek.

Néha, néha az az egy doboz cigi benneteket sem vág földhöz és anyósék is kapnak valamit "ajándékba", így a férjed is lenyugodhat...


Ha nem adnák oda előre a karton cigire a pénzt, akkor bizony csak azt az egy-egy doboz ajándék cigit vigyétek oszt jó napot!

2017. júl. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

A cigi szerintem sem a halalkodas legjobb eszkoze. Ferjed is eleg hulye, mar ne haragudj, ha igy gondolja, hogy ezzel majd viszonozza a felneveleset.

Egyaltalan minek azt viszonozni? Meg ha eheznenrk, es kajara kellene a lenz, vagy ha esetleg valami haz koruli munkaban kellene segiteni stb...azt megertem. Na de a cigi...ez egy vicc!

Ne vigyetek nekik tobbet, es akkor nem fognak tartozni az araval.

Majd legkozelebb akkor visztek, ha elore odaadjak az arat!

2017. júl. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

Nem tartoznak semmivel, mert úgy vittétek nekik mint ajándékot, hiszen nem kértétek el érte akkor a pénzt.

Utólag már csak a vita lenne, hogy mikortól nem fizettek érte, mert ő ajándéknak nézte, úgyhogy nem érdemes kicsinyesnek lenni. Viszont csak olyan dolgot vigyetek a jövőben, amiért nem vártok pénzt.

2017. júl. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Kérik tőletek a cigit, vagy ti viszitek kérés nélkül, amikor látogatóba mentek, hogy "ne üres kézzel menjetek"?

Milyen sűrűn látogatjátok őket? ...mert egy karton cigi már 10ezer fölött van.

Mondhatnátok nekik, hogy hacsak nem nyertek a lottón, akkor jobb lenne, ha töltenék a cigit, mert akkor egy 1000Ft-os csomagból 2,5 doboz cigi jön ki, így egy doboz 400Ft.

2017. júl. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!