Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek baj, ha sok...

Szerintetek baj, ha sok mident fizetnek nekem a barátom szülei és én nem tudom viszonozni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, még tanulok, nem sok pénzem van. Lassan 3 éve vagyunk együtt a barátommal és néha erre-arra meghívnak a szülei engem is, meg ha megyünk valahova akkor megveszik a belépőt nekem is, stb. Meg volt olyan is, amikor a nővére hívott el minket nyaralni, és én ott se tudtam semmit fizetni. Kényelmetlen nekem ez, olyan mintha ingyenélő lennék.

Veletek van ilyen?


2017. júl. 22. 15:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
49%
Van mikor csak udvariasságból kérdezik meg az embert de azzal nem számolnak hogy mindig el is fogadja. Szerintem ez vérciki. Dolgozz iskola mellett és akkor nem kell eltartatnod magad velük.
2017. júl. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%

Olyan életet élsz, amit nem engedhetsz meg magadnak. És ezt mások finanszírozzák.

Nekem meglehetősen fura.

De én mondjuk már középiskolás koromban vállaltam diákmunkát, mert élveztem, ha valamit megvehetek a saját pénzemen.

2017. júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%

Annyira mégsem lehet szar, ha elfogadod :D


Képmutatás a köbön! Én simán nem mentem velük nyaralni és társai.

2017. júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%

Nem csak a pasidat húzod le, hanem a szüleit is.

Persze van itt a gyíkon sok hozzád hasonló nő, akik szerint teljesen normális mások pénzén lébecolni.

2017. júl. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
18%

Hogy baj, azt nektek kell eldönteni.

Nekem túl kellemetlen lenne. Egyszer fordult elő, hogy a párom szülei meghívtak minket egy hétvégére, mikor már együtt éltünk ketten. De akkor is felajánlottuk, hogy fizetjük a részünket, és igyekszünk viszonozni.

De ezt csak így cikinek érezném.

2017. júl. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nincs itt semmi gond, majd ha lesz pénzed, viszonzod valamilyen szinten a kedvességüket. Ne érezd magad kellemetlenül, ez az ő döntésük, hogy elhívnak, kedvelnek. Inkább abból lenne szerintem konfliktus, ha folyton visszautasítanád őket.
2017. júl. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
71%
Én mikor nyaralni mentem páromékkal és a tesójaival nem volt még melóm igy anyumék segitettek be anyagilag hogy azért ne a másik családot terheljem,akkor 15 voltam.
2017. júl. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
85%

Én középkorú férfi vagyok, van 3 felnőtt gyermekem, és én is szívesen láttam vendégül a barátaikat, barátnőiket. És tényleg volt olyan is, akit szinte már családtagként kezeltünk. Természetesen a tanulóktól én sem vártam cserébe soha semmit.

Ez azt jelenti, hogy elfogadtak. Egyáltalán nem kell elzárkózni ez elől, mert a visszautasítással jobban megbántanád őket.

Azzal azt üzened, hogy semmi közöd hozzájuk és nem is akarsz velük semmilyen kapcsolatba lenni.

Ha ezt szívesen teszik, és anyagilag is megengedhetik maguknak, akkor nincs ezzel semmi probléma, főleg 3 éves kapcsolat után.

2017. júl. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Nem, nem lakok náluk, nem is ők tartanak el.

Dolgozom amúgy most is a nem hivatalos gyakorlati helyemen, de elég keveset adnak sajnos. Abból meg kifizetem anyámnak a telefonszámlámat meg még egy-két dolgot, aztán a maradékot meg inkább félreteszem, hogy évközben is legyen valamim, mert így utolsó évben nem biztos, hogy tudok menni dolgozni.

Olyanokra gondoltam, hogy pl. étterembe meghívnak minket a barátommal, vagy pizzát rendelnek maguknak és akkor már nekünk is egyet. Nemrég állatkertben voltunk oda is ők fizették mindenkinek a belépőjét. Tehát, csak akkor hívnak meg engem, ha a barátomat is. Valamikor viszont barátom fizeti magának meg nekem is ezeket (ő amúgy már dolgozik).

A nyaralás alatt nem tudom ki mire gondolt, de én csak arra, hogy minden évben egy napra lemegyünk így együtt Balatonra. Tavaly mentek kb egy hétre Horvátországba, na oda természetesen nem hívtak el minket.

De a kérdésben csak azt írtam, hogy tavaly a nővére (meg a barátja) hívott el minket. 5 nap volt a Balatonon valami önkormányzati kempingben, ahol ők a munkájukból kifolyólag ingyen kapnak szállást pár napra, meg napi 3 étkezést, és még plusz valahány személyt vihetnek, szóval az a lényeg, hogy azt nem kellett állni, viszont ezenkívül elég sok mindent ők álltak, mert a barátomnak se volt sok pénze, így max pár fagyira hívta meg őket, már nem emlékszem. Eredetileg a barátom szüleit hívták volna el, csak ők nem tudtak szabit kivenni, és már nem lehetett áttenni az időpontot.


Aki annyira ellenem van, az gondolom ettől úgysem változtatja meg a véleményét, nem is azért írtam, csak valakik kérdeztek, mondom akkor már leírom az egészet, hogy tisztább legyen.

Valahol akkor is kényelmetlen ez nekem, csak visszautasítani meg nem merem, mert félek, hogy akkor meg megbántom őket. Meg pl, ha az egész családjuk megy, a barátom is meg mindenki, én meg azt mondanám, hogy köszönöm, de én nem szeretnék, akkor már a barátom se menne, úgy meg elrontom nekik az egészet.

2017. júl. 23. 12:08
 20/22 anonim ***** válasza:
30%

"Dolgozom...Abból meg kifizetem anyámnak a telefonszámlámat meg még egy-két dolgot, aztán a maradékot meg inkább félreteszem"


Vagyis a te pénzed az kizárólag a te pénzed, a mások pénzén meg élősködsz már évek óta.

Így könnyű takarékoskodni, miközben eljátszod a "szegény lány" c. szappanoperát...

2017. júl. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!