Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megkérnétek anyóst erre?

Megkérnétek anyóst erre?

Figyelt kérdés
Ma született meg a kislányom. Felhivott, mondta ha haza megyünk akkor jön. Hozza a másik unokáját is. Én viszont anyósomat és apósomat szívesen fogadom ha úgy van, de egy 4 éves gyereket nem. Ki tudja miket hordozhat magában amire egy 3-4napos babának nincs szüksége. Különben is, ugyanolyan unokája, kicsit otthon lehet hagyni. ( ő a kedvenc unoka és szeret a mamájáék lenni azért jegyzem meg hogy van neki is anyukája)
2017. aug. 9. 16:30
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
25%
Azt megértem, hogy nem szeretnéd az első időkben, hogy sokan tolongjanak a baba körül, és tényleg lehet beteg a kisgyerek, amit elkaphat a baba. De hogy féltékeny vagy egy 4 évesre az nevetséges!
2017. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
65%
Lehet fáradt egy nő és egy kicist netezhet is bent a kórházban. Én pl nem a saját babámtól nem tudtam aludni, hanem a szobatársaim babájától, mert az egyik mindig sírt. Aztán mire ők megnyugodtak kezte az enyém. Az ágyam tök kényelmetlen volt a császáros hegem miatt alig birtam mozogni. Én még bent voltam a kórházban alig aludtam ezért amikor a babám aludt olvastam és igen neteztem. Mi mondjuk előre megbeszéltük mikorki jön babát látogatni és utána kértük egy darabig senki ne zavarjon mert össze kell kovácsolódnunk és x ragú családdá válni. Telefonon beszéltünk csak a nagyszülőkkel. Többieket 6 hetes kontrol után keztük fogadni. Nem hiányzott volna még egy 4 éves gyerek az első 6 hétben. A sajátjaim is sokat unatkoztak volna ha a férjem nem lett volna itthon azelső két hétben. Míg a kereslet kínálat ki nem alakult a tejtermelésben stb. Mondom itt az anyósnak és a 4 éves gyerek szüleinek kellene annyi eszüknek lennie, hogy nem viszik a párnapos babához.
2017. aug. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
75%
Bocsi, az OFF-ért, de 18-as, hangosan felröhögtem 😂
2017. aug. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
81%

Én szólnék. Mondjuk én az első hétben anyosekat se fogadtam, mert együtt hárman akartunk lenni.

Nem hiszem, h a kérdező már most féltékeny, egyszerűen csak nem akar egy plusz gyereket a nyakára , ami szülés után közvetlenül teljesen érthető. Anyósnak is lehetne ennyi esze, de ha nincs hat szólni kell.

2017. aug. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
En engednem siman. Ha aggodsz, akkor ne add a kezukbe a babucit. Kulonben nem is szokas par napos csemetet korbeadogatni, a 4 evesnek meg elmondod, hogy csak tavolrol nezheti, ha majd nagyobb lesz, akkor majd jatszhatnak egyutt. Kulonben egy ilyen latogatasnak nem szabad tobbnek lennie mint 1 ora.
2017. aug. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Nem olvastam vègig, de


1. Igenis, hogy nem hülyeség, h a gyerekek több/másféle betegséget hordozhatnak. Olyat is, amire esetleg a felnőtt lakosság már nagyrészt immunis. Pl bárányhimlő: nálunk hónapok óta fertőz, és főleg a gyerekek fogékonyak rá.

Szóval van alapja ennek a félelmednek, vagy ha nincs, akkor nálunk a teljes szülészet-újszülöttosztály, főorvosostól ùgy, ahogy van hülye, ugyanis gyerek még a privát, fizetett szobákba sem mehet be látogatni.

2. Azt is megértem, hogy elvárod, ha a ti újszülött gyereketeket megy látogatni, akkor nem kell odacipelni sem a kedvenc unokát, sem senkit.

Abszolút jogos kérés a részedről, várjon pár hetet, aztán viheti. Bár, így elolvasva a többi magyarázatodat, szerintem nem igazán a picire kíváncsi (mert akkor egyedül menne, hogy csak rá figyelhessen), rád biztosan nem, hanem elbolondíthatta a gyereket, h gyere, megnézzük a picit.....

És 3. Csak úgy a margóra: miért kell a pár napos picihez látogatókat engedni (igen, tudom, h apa is hazahozhat bármit, de pl ilyenkor sok apuka is kér szabadot)?

Nem tudnak a családtagok 1-2 hetet várni?

2017. aug. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!