Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan beszél ki a hátam mögött?

Jogosan beszél ki a hátam mögött?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt, anyós egyedül neveli őt és a kisebb testvérét. Mindketten tanulunk (másod és harmad évesek vagyunk ugyanazon az egyetemen), a kistestvér kiiskolás. Párom nem jön ki a szüleimmel (kölcsönösen nem akarjak látni egymást), így csak én szoktam menni hozzájuk, a nagy távolság miatt ilyenkor 2-3-4 napig ott vagyok. Jelenleg csak a saját ételem és az odautazásom tudom finanszírozni, eddig szoktam venni közös használatú dolgokat, ha láttam, hogy kevés van belőle, jelenleg ezt nem tudom megtenni. Nem dolgozom egyéb családi dolog miatt. Náluk én főzök páromra, aki speciális étrend miatt külön eszik a többiektől. Segítek a ház körüli dolgokban, ha megkérnek rá, a mosogatást, párom szobájának takarítását és a bevásárlást kérés nélkül megcsinálom. A húgira szinte egész nap én vigyázok, ezért sajnos magamra nem sok időm van, kettesben nem tudok lenni a párommal, a kislánnyal nem lehet megértetni, hogy ne zavarjon minket. Ha nem az van amit a kislány akar, akkor panaszkodik és mi (vagy én) vagyunk elmondva mindennek, hogy mit képzelünk magunkról.

Volt már olyan, hogy magamnak megvettem a szendvics hozzávalóit, majd anyós ezt megcsinálta a kislánynak és mikor párom számon kérte, annyit válaszolt, hogy így legalább én is adok a közösbe. Többször nem fizette ki, ha neki hoztam valamit a boltból ugyanezzel az indokkal. Többször hallottam, hogy megszólt az ismerősei előtt, hogy nem csinálok semmit, fekszek egész nap, viszem a pénzt.

Ti mit tanácsolnátok, hogy jobb legyen a kapcsolatunk? Valóban ennyire elviselhetetlen lennék?


2017. aug. 17. 15:02
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Párom lusta, azért nem megy el, kerestem neki munkát, ahonnan sajnos elutasították, mivel mire elintéztem vele a papirozast, addigra betelt a diákmunka. Másikat nem keresett. Én nem szeretném leírni az okokat ne haragudj.
2017. aug. 17. 20:01
 22/39 anonim ***** válasza:
95%
Olyan színtiszta árulkodó jelek vannak, hogy a párod milyen férj lesz... Lusta, dolgozni nem akar, amikor ott vagy veled csináltatja a kajáját, te takarítod a szobáját, te mosogatsz utána, te pesztrálod a szintén félrenevelt kishúgát... ez mind az ő dolga lenne. Pont így lenne a gyereketekkel is. Hidd el, az ilyen ember nem változik. Emellé még kapsz egy rosszindulatú anyóst, és még a családoddal is veszekedned kell miatta. Komolyan megér ez a pasi ennyi idegeskedést?
2017. aug. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
93%
Ez jo :) A parom lusta, de kerestem neki munkat, csak sajnos mar keson :D hat ez a lustasag nagy ur. Ha szeretned, hogy jobb legyen a kapcsolatotok a mostani parod anyukajaval, akkor a legjobb az lenne, ha keresnel egy uj baratnot a pasidnak, aki meg annyit sem csinal mint te. Meglatod, vissza fog sirni :D
2017. aug. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
92%

Te fogod eltartani a párodat az fix, ebből mindig az lesz, hogy majd, majd, majd, majd, elmegy 1-2 interjúra, majd, majd, majd.


Sajna hasonló típusban voltam, de nem azért mert lusta voltam, hanem egyszerűen nem jött össze nekem a munka, de mostanában csak egyre jobb lesz :)

2017. aug. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
80%
Ajjajj... itt nem az a legnagyobb baj, hogy anyós néha panaszkodik az ismerőseinek. Hanem az, hogy egy ilyen alakkal vagy együtt... lusta, ő nem hajlandó találkozni a te tahó szüleiddel, de elvárja, hogy te találkozz az ő tahó anyjával, nem véd meg... ez katasztrófa lesz a jövőben. Vna még annyi értelmes helyes kedves srác a világon, miért egy vadparaszt seggéd nyalod?
2017. aug. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
86%

Igazából talán tényleg dolgoznod kéne és különköltözni pároddal. Kíváncsi vagyok mi az az egyéb családi ok, ami miatt nem dolgozol, de el tudsz tölteni egyhuzamba akár 4 napot is anyósodnál?!

Ez a megvetted és a kisgyerek ette meg, meg teljesen nevetséges. Ha már azon megy a huzavona, hogy melyik dolog kié egy hűtőben, akkor az már régen rossz egy családon belül.

2017. aug. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
73%
Egyet értek a 10:53-sal. Még ennyit fűznék hozzá: mi az, hogy ennyi évesen BESÉRTŐDIK, ha nem mész el hozzá?
2017. aug. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Engem csak azóta zavar, ha megeszik amit én veszek magamnak, amióta probléma, hogy én eszek az "ő kajájukból" annak pótlására.
2017. aug. 18. 17:07
 29/39 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem keres penzt, az ki van szolgaltatva valakinek, mert ugye penz kell a megelheteshez. Vagy kik finansziroznak? Illetve olyan, h. csaladi okok miatt nem tudok dolgozni, inkabb kifogasnak tunik. Van nemi fantaziam, le is irom, pl. nincs allampolgarsagod, buntetett eloeletu vagy, megtiltotta a baratod, vallasi okokbol, betegseg miatt, pl. kleptomania. De ha gyerekre tudsz vigyazni, takaritani is tudsz, ill. bevasarolni, akkor dolgozni is tudsz. Vagy en hulye vagyok?
2017. aug. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Nem szeretném továbbra sem elmondani azt az okot, annyit elárulok, hogy nincs benne a felsorolásban. Körülbelül havi 5-10000 forint bevételem van házkörüli munkámból egy idős párnál, ismeretlenhez nem mernék menni takarítani, más ismerősnek nincs igénye erre.

Nem ez volt a kérdésem lényege, de remélem elégedett vagy a válaszommal a kérdéseidre.

2017. aug. 18. 23:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!