Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan beszél ki a hátam mögött?

Jogosan beszél ki a hátam mögött?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt, anyós egyedül neveli őt és a kisebb testvérét. Mindketten tanulunk (másod és harmad évesek vagyunk ugyanazon az egyetemen), a kistestvér kiiskolás. Párom nem jön ki a szüleimmel (kölcsönösen nem akarjak látni egymást), így csak én szoktam menni hozzájuk, a nagy távolság miatt ilyenkor 2-3-4 napig ott vagyok. Jelenleg csak a saját ételem és az odautazásom tudom finanszírozni, eddig szoktam venni közös használatú dolgokat, ha láttam, hogy kevés van belőle, jelenleg ezt nem tudom megtenni. Nem dolgozom egyéb családi dolog miatt. Náluk én főzök páromra, aki speciális étrend miatt külön eszik a többiektől. Segítek a ház körüli dolgokban, ha megkérnek rá, a mosogatást, párom szobájának takarítását és a bevásárlást kérés nélkül megcsinálom. A húgira szinte egész nap én vigyázok, ezért sajnos magamra nem sok időm van, kettesben nem tudok lenni a párommal, a kislánnyal nem lehet megértetni, hogy ne zavarjon minket. Ha nem az van amit a kislány akar, akkor panaszkodik és mi (vagy én) vagyunk elmondva mindennek, hogy mit képzelünk magunkról.

Volt már olyan, hogy magamnak megvettem a szendvics hozzávalóit, majd anyós ezt megcsinálta a kislánynak és mikor párom számon kérte, annyit válaszolt, hogy így legalább én is adok a közösbe. Többször nem fizette ki, ha neki hoztam valamit a boltból ugyanezzel az indokkal. Többször hallottam, hogy megszólt az ismerősei előtt, hogy nem csinálok semmit, fekszek egész nap, viszem a pénzt.

Ti mit tanácsolnátok, hogy jobb legyen a kapcsolatunk? Valóban ennyire elviselhetetlen lennék?


2017. aug. 17. 15:02
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
Azért abban megegyezhetünk, hogy alig van pénzed, szóval hiába írogatod itt, hogy te vásárolsz magadnak kaját, és ők megeszik, te csak azért eszel az övékből, azért ne akard már elhitetni senkivel, hogy a rendszeres több napi ott tartózkodásaid alatt te mindent magadnak finanszírozol. Mikor valaki egy fizetésből tart el három embert, meg fent a háztartást, akkor igenis sok az plusz kaja, meg rezsi költség is, amit rendszeresen csinálsz. Más az, mikor valakinek a barátja, barátnője pár órákra átmegy, mint mikor odaül napokra, reggeli, ebéd, vacsora, meg azon kívül, meg ott fürdik, ott húzza le a budit napjában 10x, sőt még külön főzőcskézik is, eleve egy idegent kell kerülgetni még beszélgetni, meg viselkedni se lehet úgy, mint normális esetben stb. Mégis miért várod el, hogy örüljenek neked? Persze, van olyan család is, ahol nem gond, meg örülnek, de van, ahol meg nem és teljességel érthető. Normális ember nem megy oda, ahol nem örülnek neki, nem még erőszakosan csakazért is betelepszik, hogy márpedig mi így tudunk találkozni és fogadjon el mindenki, meg milyen gonoszok, hogy nem örülnek nekem.
2017. aug. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Az étkezésem magam fizetem (mindent!), viszek magammal otthonról és veszek is! Amit ott fogyasztok pluszban az egyedül csapvíz, amit iszok és valóban a wc-lehúzásból származó víz és az amíg töltöm a telefonom.

Még a gyerek vigyázás is többe kerülne, ha nem én vigyáznék rá, érdekes, de valahogy akkor még marasztalva is vagyok, ha a családból senki nem ér rá foglalkozni a gyerekkel. Ha akkor szívesen kerülget, akkor kerülgethetne máskor is.

A főzőcskéhez annyit fűznék, hogy nem magamnak főzök, ha én nem csinálnám meg, akkor valószínűleg anyósra maradna.

2017. aug. 19. 14:38
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
Jó, nekem tök mindegy, akkor csűrjed-csavarjad, ahogy tetszik, de a helyzet az, hogy az ő háza, az ő háztartása, egyáltalán nem lenne köteles tűrni, hogy te ott héderezzél náluk rendszeresen semmilyen formában, ő mégis tűri, de neked ez se elég, vágjon is már jóképet hozzá, mert csak. El lehet költözni a lusta hapsiddal együtt, vagy lehet menni hozzátok, ha nem tetszik, nem tudom mit nem fogsz fel ezen. Jaaa, hogy az nem jó, meg izémizé nem jön össze. Akkor meg tűrjed, hogy nem örülnek neked, meg kibeszélnek, a hiba a te készülékedben van, mert te tolakodsz be mások otthonába.
2017. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Akkor ne legyek jó neki akkor se, ha futkozok a boltba, vigyázok a gyerekre es csinalom amire megkér.

Ugyanazt kapom mintha elmennék, enném ami megtetszik, nem csinálnék semmit egész nap, amikor meg a gyerekre kellene vigyázni, akkor elmennék a városba.

2017. aug. 19. 15:00
 35/39 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek, te úgy látod, hogy te milyen jó vagy, hogy ezt megcsinálod neki. Ő meg úgy látja, hogy ha már állandóan odabäsz a jó isten, akkor legyen legalább valami hasznod is. Ettől nem fog jobban szeretni, hanem úgy lesz vele, hogy legalább nem vagy teljes mértékben haszontalan, de akkor is jobb lenne, ha ott se lennél. Nyilván nélküled is mindig megoldják a dolgokat és megoldották addig is, míg azt se tudták ki vagy. És ne mondd, hogy állandóan te vigyázol rá, nélküled minden összeomlana, mert akkor rögtön kibújik a szög a zsákból, hogy akkor aztán tényleg folyton ottülsz a nyakukon nem csak nyáron és csak időnként egy kicsit.
2017. aug. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Ne vagyok ott állandóan és szívesen segítek, csak nagyon rosszul esik, hogy ezek után ezt kapom. A saját szüleimmel sem tudok megbékélni, hogy nem fogadják el a párom és nem tudom mi lenne, ha még tovább tartana a nyár.
2017. aug. 20. 00:11
 37/39 A kérdező kommentje:

Fejlemény!

Leültem beszélgetni vele, a beszélgetés közben olyan dolgok derültek ki, amikre álmomban sem gondoltam volna. A "pici fia" úgy állított be, mintha csak akkor csinálnám meg a dolgokat amikor ő otthon van és látja, egyébként a "munkát" ő végzi el, én pedig nem csinálok semmit. A konfliktus ebből adódott. Igaza volt annak, aki azt mondta, hogy szálljak ki ebből a családból, csak épp az ok változott meg.

2017. aug. 24. 21:12
 38/39 anonim ***** válasza:
Lapátra tetted?
2017. aug. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
Ezek után nem volt más választásom.
2017. aug. 25. 00:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!