Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom az őrületbe kerget...

Az anyósom az őrületbe kerget az okoskodásával. Mit tegyek, hogy leállítsam?

Figyelt kérdés
13 hetes kismama vagyok. Az anyósom egy végtelenül önző nő, az első heteket pokollá tette a hisztijével, de mostanra megnyugodott, és úgy tűnik, örül a gyereknek. Legalábbis azért, mert vásárolgathat neki. Engem kicsit ez is idegesít, vélhetően a hormonok miatt, de így belém vágja az ideget, hogy nem leszek jó anya, mert én még nem készülök ennyire a gyerekre, de szerintem még ráér. Viszont nem csak kéretlen ajándékokkal, kéretlen tanácsokkal is sűrűn ellát. Veri a mellét, hogy ő két gyereket felnevelt, hogy ő mindent jobban tud. Mikor nőgyógyászt kerestem, megpróbált minden ismerőséhez benyomni, ahhoz is elment, akit magamnak kinéztem, és addig nem hagyott békén, míg le nem mondtam róla. Most éppen a baba neme miatt rágja a fülemet. A párommal nem szeretnénk tudni, fiunk lesz-e vagy lányunk, de ő ragszkodik hozzá. Még azt is mondta, hogy eljön velünk az ultrahangos vizsgálatra, és majd ő megkérdezi az orvost. A helyzet az, hogy a párom egy nagy nyuszi az anyukájával szemben, többször is kértem hogy szóljon rá, de helyette inkább velem veszik össze. Nem tudom, mit tegyek. Én csak addig vagyok elfogadott elem a családban, míg befogom a szám, és nem ellenkezem az anyóssal. Hogyan vegyem rá a párom, hogy beszéljen az anyjával? Vagy mondjam meg neki én, mi a gondom, lesz, ami lesz?

2017. okt. 11. 13:18
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
17%
ez a helyzet sajnos tobb helyrol verzik... nem vagytok hazasok 5 ev utan sem(?) de a cegenel dolgozol plusz a lakasaban laktok. a tarsad az anyja partjan van, magyarul az anyos valoszinuleg nem is akarja hogy a fia elvegyen. sajnos ugy tunik az lesz amit o akar. a leszerelesben en azt mondanam nem jo ennyire elore vasarolni mert mi van ha elvetelsz, mit csinal a cuccokkal? ez eleg morbid de a baratnom pont igy jart. a nagy lelkesedesben ossze vissza vasarolt a lanya a 18 heten elvetelte a fiut a kovetkezo 2 ev mulva jott es lany lett. es ha be akarod egy kicsit biztositani a helyzetedet minel hamarabb hazas0djatok ossze. azt hogy mikor messz ultrahangra nem kell megmondani neki. ha a fia ilyen mamlasz menj egyedul. azt gondolom ez a kapcsolat nem sok evet fog kibirni;-(((
2017. okt. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 feketeszisza ***** válasza:
43%

Hát ez beteg...

Én tuti megmondanám a magamét. Semmi köze hozzá,milyen orvost választasz.. A Férjednek meg mond meg,hogy ez a te döntésed,ki a nőgyógyászod.. majd ha ők szülik meg,ők viselik azt a fájdalmat,és ők lesznek fennt évekig azmiatt,hogy sír a gyerek,akkor beleszólhatnak.

Ez a dolog,hogy függtök tőle nem valami jó szerintem se. Bár nem tudom,hogy egy terhes nőt kirakhat-e... Ultrahangra is elmentek,de neki nem kell tudnia,ha nem tudja,nem is tud veletek menni ,nem?Én azt szoktam mondani az ilyen férfiakra egyébként,hogy mehet az anyukájához lakni,enni,stb,ha ennyire fogja a szoknyáját.. :D

Persze lehet anyósod csak ujra akarja élni,milyen egy gyerek.. De ez nem normális akkor se. De ez hosszútávon,a gyerek születése után se fog elmúlani,ha most ilyen.. Majd mindenbe beleszól,hogy öltöztesd,hogy altasd stb.. és jönnek a problémák..

Én mondanám,hogy ha nem javul a helyzet,férjed nem hajlandó semmit tenni,költözz az egyik szülődhöz esetleg..:) Aztán ha meggondolja magát,és akar javítani,beszél az anyjával,akkor ti is megbeszélitek.

2017. okt. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
62%
Hat igen, vasarolhat ruhakat, de nem tudja, kisfiu, vagy kislany ruhakat vegyen. En sem akartam tudni a baba nemet. Ha az anyos mindezek ellenere szeretne tudni a baba nemet, akkor az az o sajat baja. Azert mert felnevelt 2 gyereket, az nem jelenti azt, hogy azt jol is csinalta. Hivatkozz a hormonokra :D Az jo otlet :D. Ja es nem kell tokeletes anyanak lenned! Sok sikert, menni fog!!!
2017. okt. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező! Fogd már fel, hogy azért nem nagyon kapsz számodra tetsző válaszokat, mert egyszerűen nincs jogod pattogni amig nála laksz, és nála dolgozol. Olyan nehéz ezt megérteni?? Vagy hogy gondolod? Köszi, hogy itt lakhatunk, de kuss a neved. Anyós szörnyű, ez tény.Viszont szörnyű az nő is, aki beköltözik az anyós házába, mert az anyagi segítség kell, de játsza az agyát, hogy mennyire önálló és neki senki ne mondja meg hogy mit csináljon. Egyszerű pedig a megoldás, el kell kiöltözni. És ennyi.
2017. okt. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező nagyon ostoba lehetsz, ha eddig nem volt nyilvánvaló, hogy a párod egy anyuci pici fia, aki mellett neki szava nincs és neked sem lesz szavad, mert anyuci szent és sérthetetlen.
2018. febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
76%

Hogy lehettél ilyen sötét, hogy anyós pajtáshoz költöztél és azt hitted majd simán fog így minden menni?


Anyós azért ilyen, mert gondolom nem úgy tervezte nyugdíjas éveit, hogy a menye hozzájuk költözik és potyogtatja a gyereket. Amíg nála laksz, addig te kvázi megtűrt személy vagy, a születendő unoka miatt.


De ebből biztos válás lesz, mert anyós majd jól belekavar az életetekbe és a papucs pasid, meg amilyen gyáva nyuszi visszabújik anyuci szoknyája alá. Kiállni soha nem fog érted egy ilyen pöts pasi.

2018. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
75%
Kar hogy az elejen nem mondtad hogy ennyire fuggtok az anyosodtol. Sajnos igy teljesen mas a helyzet es ha nem akarsz haborut (amit ugyis az anyosod nyer meg;-((( muszaj lenyelned a bekat, sot bekakat. Ha valaki ennyire fugg egy hozzatartozojatol az mindig nagyon nehez helyzetben el. En sajnallak mert ebben a fuggelmi viszonyban teljesen tehetetlen vagy es a terhessegedre is kihatassal van ez az allapotod. Talan valamelyik fuggoseget meg lehetne szuntetni, en inkabb elkoltoznek akkor csak a munkahelyen fuggnel tole, mert az ilyen meg azt is leellenorzi hanyszor vagytok egyutt a ferjeddel es beszol ha soknak vagy kevesnek tartja. az orvosi vizsgalatnal allj a sarkadra mert az mar a legbelso privat ugyetekbe valo beavatkozas.
dec. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
74%
Azóta Mizu kérdező? Már sikerült anyóstól elcuccolni meg elmenni máshová dolgozni?
dec. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!