Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti bele mennétek ebbe a...

Ti bele mennétek ebbe a dologban úgy hogy anyós/anya le sem pontpontpont?

Figyelt kérdés

Sziasztok/jó reggelt!

9hetes a lányom, felkeltem megetetni, párom 4re állít 3 hangos ébresztőt amit kikapcsolok. Ahogy feloldottam a telefonját, ott volt egy sms a bátyjától hogy az édesanyjuk foga 64ezerbe kerül, és hogy fejenként a testvérek dobjanak össze 11ezret.

Nem válaszolt rá, oda is írta szép hogy ennyit ér az anyjuk. Lényegtelen, nem érdekel hogy kifizeti vagy nem fizeti a kis nyamvadt 11ezret, de mégis elég rosszul esne, hiszen! Mint mondtam 9hetes a lányom, gyalog 10 perc sétára laknak, kedves anyósom egyszer nézte meg, após egyetlen egyszer sem látta, és ha ment hozzájuk a párom se kérdeztek felőle! Amikor anyós eljött, sem egy tál levest, sem egy 300 ftos popsitörlőt nem hozott, nem vagyunk rászorulva, és nem várom el, de mégis csak az unokája. Na meg az a látogatás olyan volt hogy 10 percre beszaladt meg kiszaladt. Szeretném a mondanivalómhoz hozzátenni, hogy a párom a 8 általánost befejezve munkába ment, felnőtt fejjel végezte el a szakmáját amiben dolgozik, illetve amikor 18 éves lett felvett az anyjáéknak egy összeget amit elfelejtettek rendezni és ennek isszuk a levét, mert ezáltal miatta hitelt felvenni nem tudunk hiszen bárlistás! Mindegy, a kérdésem hogy ti ezt kifizetnétek??? Így hogy a fejeteket sem sz.rják le, mert semmi ragaszkodást nem mutatnak sem a fiúk sem az általa született unokájuk iránt!?


2017. okt. 13. 04:27
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen körülmények között dehogy fizetném! Miért kellene a bárkinek is összedobni anyós fogának a rendbetételét? Az ő fogsora, nem? Ő is beleadott tán a szülésedbe? Ráadásul így, hogy jön egy sms-, hogy mennyi a ráeső rész...H Ha szeretnék az édesanyámnak segíteni, akkor felajánlom, hogy mennyivel tudom támogatni, vagy kérjen, de rám senki se testáljon egyoldalúan fizetési kötelezettséget, pláne ne ilyen stílusban és ilyen viszonyok között.
2017. okt. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
27%
Először is nem olvasgatnam a párom üzeneteit, az alap egy normális kapcsolatban. Másodszor ha nem válaszolt a párod, akkor nyilván nem akar beszallni, nem értem min rugozol. Harmadszor meg ha gyakran menne az anyós egy ekkora gyerekhez, akkor az lenne a problémád.
2017. okt. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
73%
Az első válaszolóval értek egyet,így nem írom le mégegyszer ugyanazt.
2017. okt. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
45%

menjen a nyanya sztkba


arra a kis időre minek neki 64ezerért fog? :D

2017. okt. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
28%
A bátyja írta az sms-t nem az anyós! A testvérek dobnák össze a pénzt. Nekik ő az anyjuk, így próbálnak segíteni. Ha nincs 11 ezretek se, akkor nem kellett volna gyereket vállalni. Amúgy azt megértem, hogY veled nem nagyon akar találkozni az anyós.
2017. okt. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
81%
Igazából ezt a párodnak kell megbeszélnie az anyjával / testvéreivel, hiszen te hiába nem tartod jogosnak ha ő kifizetné. Ha nem fizeti ki akkor meg minek ez a cirkusz? Lépjetek túl ezen, ennyi.
2017. okt. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
73%
Oh, lesznek itt ennel meg nagyobb gondok a jovoben... majd kb. a masodik gyereknel jossz ra te is, hogy ilyen gyerekkel hitelfelvetetos (plane, ha az olyan ostoba hogy fel is veszi) familitol tavol tartjuk magunkat mindig minden korulmeny kozott.
2017. okt. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nem mennék bele. Az okoskodóknak meg aki a kérdezőt támadják: Most tényleg azért kötözködtök mert tizennyolc éves fejjel - amikor még nyilván otthon lakott, és napi szinten cseszegették érte- a kérdező párja felvette a hitelt? Jah, anyuci tök jól járt egy hogy ekkora terhet tett a majdnem-gyerek fiára. Gratula. Hát persze a hogy a kérdező párját kell cseszegetni. Mert milyen sz.r apa már , aki azóta is lelkiismeretesen fizeti a hitelt. Gondolkozni kellne, nem idegenekbe belekötni.
2017. okt. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, mit csináltál, hogy egy anyósos kérdésben téged támadnak, nem az anyóst, de gratulálok!


A válasz egyértelműen nem, ha a párodnak van esze, akkor ő sem fogja kifizetni. Legfeljebb 1 foggal kevesebb lesz a fogsoron.

2017. okt. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Ketseg2017 ***** válasza:
48%

Jaj kettes, menj már innen az "elsősorban nem olvasgatnám párom üzeneteit" dumával, mert már nagyon unalmas.

Egy normális és egészséges prákapcsolatban/házasságban nincsenek titkok, se titkos sms-es, se hivás, se rejtegetés.

Ha nálatok titkolózás megy meg full titkos magánélet, az a privát ügyed, hagyd a kérdezőt békén!


Kérdező!

Nem mennék bele, de még párod helyében sem fizetném ki (báár...), sajnos ott van az a bár! Mert hiába *** le a fiát, unokáját, családotokat, akkoris az anyja, és ha minimális tisztelet is van benne az anyja iránt, akkor kifizeti. Gondolom emiatt vette fel neki/k a kölcsönt is. Elmondhatod neki a nemtetszésed a dolog iránt, sőt, mondd is el, beszéljétek meg, de NEM úgy hogy felháborodottan vitatkozol, hanem józan érvekkel, ahogy itt is leirtad. Annyi fog történni hogy ő magába néz, sajnálja legbelül hogy ezt érdemli szüleitől, de igyis ki fogja fizetni. Mert tuti nem fogja szülei szemére hányni hogy milyenek.


Volt egy párom (sajnos), akinél az anyai helyzet ugyanilyen volt, a fiú borzalmasan ragaszkodott hozzá, holott semmit nem kapott az anyjától. Szegények voltak, mondhatni nincstelenek, a kedves édesanya inkább eldohányozta a kapott segélyeket az államtól, mintsem ételre költötte volna (párom akkoriban könnyes szemmel mesélte hogy volt hogy csak zsiros kenyeret ettek otthon), és mégis nyomja neki a pénzt külföldről (gondolom a mai napig is), tartozásait kifizeti neki (van az anyjának vagy 4 személyi kölcsöne)...

Tapasztalatból irtam amit irtam.

2017. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!