Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti bele mennétek ebbe a...

Ti bele mennétek ebbe a dologban úgy hogy anyós/anya le sem pontpontpont?

Figyelt kérdés

Sziasztok/jó reggelt!

9hetes a lányom, felkeltem megetetni, párom 4re állít 3 hangos ébresztőt amit kikapcsolok. Ahogy feloldottam a telefonját, ott volt egy sms a bátyjától hogy az édesanyjuk foga 64ezerbe kerül, és hogy fejenként a testvérek dobjanak össze 11ezret.

Nem válaszolt rá, oda is írta szép hogy ennyit ér az anyjuk. Lényegtelen, nem érdekel hogy kifizeti vagy nem fizeti a kis nyamvadt 11ezret, de mégis elég rosszul esne, hiszen! Mint mondtam 9hetes a lányom, gyalog 10 perc sétára laknak, kedves anyósom egyszer nézte meg, após egyetlen egyszer sem látta, és ha ment hozzájuk a párom se kérdeztek felőle! Amikor anyós eljött, sem egy tál levest, sem egy 300 ftos popsitörlőt nem hozott, nem vagyunk rászorulva, és nem várom el, de mégis csak az unokája. Na meg az a látogatás olyan volt hogy 10 percre beszaladt meg kiszaladt. Szeretném a mondanivalómhoz hozzátenni, hogy a párom a 8 általánost befejezve munkába ment, felnőtt fejjel végezte el a szakmáját amiben dolgozik, illetve amikor 18 éves lett felvett az anyjáéknak egy összeget amit elfelejtettek rendezni és ennek isszuk a levét, mert ezáltal miatta hitelt felvenni nem tudunk hiszen bárlistás! Mindegy, a kérdésem hogy ti ezt kifizetnétek??? Így hogy a fejeteket sem sz.rják le, mert semmi ragaszkodást nem mutatnak sem a fiúk sem az általa született unokájuk iránt!?


2017. okt. 13. 04:27
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
47%
64 a 11 nek nem tobbszorose, 6 testvernel 66, otnel meg 55 lenne.
2017. okt. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
80%

Eszembe nem jutna....de ha férjem úgy gondolja,hogy kifizetné hát fizesse,elmondanám neki,hogy én nem fizetném,de nem kezdeném lebeszélni,morogni stb ahogy gondolja!

Viszont ha nekem küldene a testvérem ilyen sms-t akkor vissza írnám,hogy ha valamit szeretne jöjjön el!

Egy kicsit más ,de mi is vettünk karácsonyra a szüleimnek egy tv-t úgy,hogy az egyik tesóm kitalálta ,hogy hárman össze dobjuk a pénzt és tök jó. Szépen össze hárman, elmondta,hogy ilyen ajándékra gondolt, ennyi összeget kellene beleadni és mi a véleményünk? Az bizti,hogy ha dob egy sms-t,hogy vett ajándékot és akkor ennyit dobjunk bele akkor egy fillért se látott volna,legalábbis tőlem.

Testvérnek el kellett volna menni és megbeszélni a többi testvérrel együtt,hogy anyuka foga drága volt és mi lenne ha segítenénk neki azzal,hogy össze dobjuk?

Amúgy az én gyerekeimhez többet látják a 250km-re lakó a szüleimet mint férjem anyját 10km-ről. Mondjuk nekem személy szerint ezzel semmi problémám nincs,nem kötelező semmi se és mi így is boldogok vagyunk.

2017. okt. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
85%
Mondja meg a párod, hogy a hitellel, amit felvett, már két fogsort is kifizetett az anyukának, így nincs miről beszélni. A testvéreinek meg mondja meg, hogy a saját penzüket osszák be, ne az övét.
2017. okt. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
42%
Amikor anyós eljött, sem egy tál levest, sem egy 300 ftos popsitörlőt nem hozott, nem vagyunk rászorulva, és nem várom el - NEM? Nekem úgy tűnik, ROHADTUL elvárod.
2017. okt. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
36%

Egyébként ebbe neked pont semmi beleszólásod, a férjed dönti el, hogy belead-e vagy sem.


Mellesleg elég gáz, hogy 18 évesen annyi esze volt, hogy hitelt vett fel másnak... velem 16 évesen nem tudták volna megcsináltatni :D


Egyébként ez csak a szokásos szidjuk együtt anyóst-hiszti.

Törődj a gyereketekkel, a férjeddel, Ő meg majd foglalkozik az anyjával.

2017. okt. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
79%

Ha a férje lenne, nagyonis lenne beleszólása, hogy a közös vagyonukból akarja a banya fogát fizetgetni. De mivel csak úgy hivatkozik rá, mint a párja, nincs vagyonközösség, tehát a férfi azt csinál a pénzével amit akar.

A kérdésre válaszolva, biztosan nem fizetném ki. Arra viszont készülj, hogy sok ilyen lesz még, mert úgy tűnik, hogy az anyja meg a testvérei bármire rá fogják venni a jövőben is.

2017. okt. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
76%
Lenne pofàjuk elfogadni tőletek pénzt a fogsorra miközben ott van a pici baba.nekem is fàjna ha ennyire leszarná az unokáját valamelyik nagymama, és nem azért hogy nem vesz semmit,hanem mert nem is érdeklődik felőle.ebben az esetben én sem fizetnék.Gondolom hitel meg pici mellett nem is lenne könnyű kifizetni.
2017. okt. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
25%

Drága Kétség!


A nem nyúlok hozzá a párom telefonjához, nem olvasom az üzeneteit, a leveleit, nem hallgatom ki a telefonbeszelgeteseit és társai nem azonosak a titkos smsekkel és hasonlokkal. Ha nálad nulla tisztelet van a magánszféra iránt, sőt, tulajdonképpen nem is létezik nálad, az a te dolgod. Normális embereknél amúgy alap dolog, de ne zavarjon

2017. okt. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
47%

1. Nem tudjuk, hogy ezt az anyós találta e ki, vagy a testvér, hiszen a testvér írta az üzenetet.

2. Ha a saját anyukátokról lenne szó, nem biztos, hogy így vélekednétek. Tudom, itt mindenki teljes egészében elhatárolódik a sz*r szülöktől, de a valóságban azért ez nem ilyen egyszerű. Szerintem mindenki próbál segíteni az édesanyjának.

3. Ha vitt volna levest, vagy valami apróságot, akkor szívesen fizetnéd a fogsorát? Ha akkor sem, nem értem az összefüggést, ha igen, akkor mégis csak elvártad, ami nem probléma, én is várnám, de ha nem kapnék nem mondanám nagy flegmán, hogy nem vártam és főleg azt nem, hogy nem vagyok rászorulva. Nem azért örülünk a meglepetéseknek, mert rá vagyunk szorulva.

4. 11 ezer forint szerintem nem sz*ros pénz, de ha neked ennyire kevés, akkor tényleg miért nem akarod odaadni? Ha ennyire rossz a kapcsolatotok, akkor ezt próbáld meg megoldani, vagy megbeszélni a pároddal, mondd el, hogy mi esik neked rosszul, mit gondolsz az egészről, de ennek semmi köze a fogakhoz.


Mindenkinek megértem az álláspontját, de annak, aki vigyorgós fejjel írta, hogy erre a kevés időre minek új fogsor, hát.. Egy számodra teljesen idegen ember haláláról írsz, szerinted jópofa vagy?

2017. okt. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Egyébként! Akik leszóloan nyilatkoztak erre a kérdésre, az a véleményem hogy 50 éves fiatal nő! Nem 6gyereket kellett volna szülni, mert 34 és 16 év közti gyerekei vannak hanem elmenni dolgozni ahogyan teszik sokan ennyi idősen!

Az hogy nem a férjem az is nekik köszönhető hiszen nem tudjuk fizetni az 1 millió forintos hitelt ami felkamatozott ezáltal köszönöm de nem kértem a házaSásságból és önző módon azért mert az édesanyjuk miatt esetleg a bank rátenné a kezét a lakásomra és én is szívnék :) és igenis van közöm mert közös kasszán vagyok, és nem csak azért hanem mert szeretjük egymást, a társa vagyok! Papír nélkül is :) egyébként tényleg nem vagyunk rászorulva anyós popsitörlöjére mert szerencsére a családit van módom félretenni a lányomnak. Például jól esett volna mikor multhéten apukámat vittem a kórházba baleset miatt a lányomat oda vihettem volna hogy ne a kórházban legyen velem 2 honapossn órákat de az is nagyon jól esne ha heti egyszer eljönne és foglalkozna az unokájával 1 órát és én is tudjak addig mondjuk takarítani, vagy megfőzni (kényelmesen) , esetleg sütni egy piskótát :) igen túl nagy elvárás, de ezzel ő veszít és én nem haragszom rá, egy gyermek születése kellett hogy rájöjjek milyenek.

Egyébként anno édesapja amíg a gyerekeket fejték úgy nyilatkozott ő nem megy el 5000ftért dolgozni,de már dolgozik mert nincs kiket lehúzni, és elvileg hétvégén is megy, akkor körülbelül mondhatom közel annyit keres mint a párom, a villany vízről gondoskodnak csupán ami nincs 20 ezer, szóval bőven ki tudnák fizetni a 64 ezret, csak panaszkodtak egyet és meg lettek sajnálva...

2017. okt. 13. 11:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!