Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti bele mennétek ebbe a...

Ti bele mennétek ebbe a dologban úgy hogy anyós/anya le sem pontpontpont?

Figyelt kérdés

Sziasztok/jó reggelt!

9hetes a lányom, felkeltem megetetni, párom 4re állít 3 hangos ébresztőt amit kikapcsolok. Ahogy feloldottam a telefonját, ott volt egy sms a bátyjától hogy az édesanyjuk foga 64ezerbe kerül, és hogy fejenként a testvérek dobjanak össze 11ezret.

Nem válaszolt rá, oda is írta szép hogy ennyit ér az anyjuk. Lényegtelen, nem érdekel hogy kifizeti vagy nem fizeti a kis nyamvadt 11ezret, de mégis elég rosszul esne, hiszen! Mint mondtam 9hetes a lányom, gyalog 10 perc sétára laknak, kedves anyósom egyszer nézte meg, após egyetlen egyszer sem látta, és ha ment hozzájuk a párom se kérdeztek felőle! Amikor anyós eljött, sem egy tál levest, sem egy 300 ftos popsitörlőt nem hozott, nem vagyunk rászorulva, és nem várom el, de mégis csak az unokája. Na meg az a látogatás olyan volt hogy 10 percre beszaladt meg kiszaladt. Szeretném a mondanivalómhoz hozzátenni, hogy a párom a 8 általánost befejezve munkába ment, felnőtt fejjel végezte el a szakmáját amiben dolgozik, illetve amikor 18 éves lett felvett az anyjáéknak egy összeget amit elfelejtettek rendezni és ennek isszuk a levét, mert ezáltal miatta hitelt felvenni nem tudunk hiszen bárlistás! Mindegy, a kérdésem hogy ti ezt kifizetnétek??? Így hogy a fejeteket sem sz.rják le, mert semmi ragaszkodást nem mutatnak sem a fiúk sem az általa született unokájuk iránt!?


2017. okt. 13. 04:27
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem ezt eldönteni egyedül a férjed dolga.
2017. okt. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
47%
Na, megjott!!! Tudtam, hogy nem csak a rohadt mufogakrol van itt szo.
2017. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Nem bizony, nem arról! Hanem hogy mi vegyük ki a kasszából olyannak aki nem foglalkozik velem, ennyi erővel kidobhatnám az ablakon!

Soha nem volt ellenvetésem ha kértek, de akkor még az álarcukat mutatták....most pedig rájöttem hogy sem a fiúkat, sem az unkájukat nem szeretik. Könyörgöm 1kmre laknak és augusztus 17.én jött el megnézni a lányomat és azóta sem...

2017. okt. 13. 13:34
 24/32 anonim ***** válasza:
84%
22# ez eddig nem volt egyértelmű? Nyilván ha olyan lenne a kapcsolat, és kölcsönösen segítenék egymást (nem feltétlen anyagilag) akkor nem igy állna hozzá a kérdező se, mégiscsak a párja anyukájáról van szó. És ahol ketten együtt nevelnek egy gyereket, ott nincs olyan, hogy én pénzem meg te pénzed,úgy hogy baromira nem csak a pasi dolga erről dönteni. Én sem szívesen adnék még egy fillért se annak aki szarik a családomra, főleg a saját unokájára.
2017. okt. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Nem anyagi oldal, mert magasról teszek rá ha nem hoz semmit csupán csak magát, de mivel nem dolgozik ideje lenne hogy jöjjön babázon és fáj. Nem tagadom. És akkor majd ők fogják híresztelni hogy nem engedem oda a lányomat, de hogyan is engedjem amikor ők kellene hogy jöjjenek ismerkedjenek velük a saját kis környezetében. Arról nem beszélve hogy soha de soha nem bántottam a szüleit elfogadtam őket olyannak amilyennek. Én örülnék a legjobban ha jönne, és szeretné a fiát. De már előtte míg nem született meg a baba mindig ígérte hogy jön...
2017. okt. 13. 14:26
 26/32 anonim ***** válasza:
92%

Ez elég összetett kérdés, de azok fényében, amiket a válaszaidban írtál anyósról, nem hiszem, hogy beleadnék a férjed helyében.


Nem nagy összeg a 11000 Ft, de tekintve, hogy a 18 éves gyerekükkel hitelt vetettek fel, majd nem fizették, hanem a gyereknek kellett, hát, már csak emiatt sem tenném. Egyébként sem lenne pofám a gyerekeimet lehúzkodni pénzzel, főleg akkor nem, amikor pici baba születik és nyilván ezer helyre tehetnék azt a pénzt.


Továbbá nem értem meg azt sem, hogy egy felnőtt ember miért nem képes ellátni saját magát, amikor még bőven keresőképes. Azért az a 64000 Ft-os fog nem akkora hatalmas kiadás, hogy mások dobják össze nekem.


Szerintem döntse el a férjed, ha akar, ad, ha meg nem, akkor felesleges ezen idegeskedni. Beszéld meg vele.

2017. okt. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
93%

1 forint nem sok, annyit nem adnék a fogába.Aki fogat akar csináltatni legyen rá pénze. Főleg nem ilyen anyós jelöltnek. Az enyém sem jön felénk ugyan így augusztus közepén volt utoljára az unokájánál 10 percre, de ha kérne a páromtól(Nekem sem férjem) biztos,nem engedném. Azért mert nem vagytok házasok közös a pénz van beleszolásod...

Egy ilyen nőnek aki a hitelt is a gyerekkel veteti fel és fizetteti ki,és lesz..r Titeket 1 kg cukor nem sok,annyit nem vennék neki. Nem még fogsor.

Szerintem próbáld meg lesz..rni a nyanyát... Már én is azt teszem.Hidd el lehet jobb lesz a gyerekednek is majd ha nem ismeri, főleg ha ilyen...

2017. okt. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
14%

10.13-án 11.01-kor még dolgozott, 14.16-kor már nem dolgozott.

Érdekes!

Ha ennyire rossz az anyós, akkor mért sírsz, hogy nem vigyáz a gyerekre, amíg te főznél, vagy nem vigyáz, amíg neked más dolgod van.

A gyereket magadnak szülted, de látom, már szívesen lepasszolnád az anyósnak.

Nagyon valószínű, hogy nem az unokáját nem akarja látni, hanem téged.

Az a bajotok, hogy ha az anyós nem be cselédnek mellétek, akkor úgy állítjátok be, mintha nem érdekelné az unoka.

Nem várod el, hogy vigyen valamit, de azért mégis csak elvárod, "hiszen mégis csak az unokája".

Utálod az anyósodat, most neki kellene segíteni, de nem akarsz, de azon sápítozol, hogy ő nem segít neked.

Ennek nem kölcsönösnek kellene lenni?

Ha nem fizetitek ki a pénzt, majd a többi testvér összedobja a ti részeteket, de majd azt se akard, hogy az anyós menjen dajkálni a gyerekedet.

2017. okt. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Nem dolgozik az anyós! Első kommentemben közöltem hogy 50 év körül még dolgoznak az emberek persze az én környezetemben ezt látom!

Eddig nem utáltam őket... írtam egy gyerek születése kellett hogy rájöjjek milyenek! Tegnap 10 hetes volt a lányunk, de 1hetesen látta, ez szégyen akkor is ha engem a háta közepére kívánna...:) no mindegy

2017. okt. 20. 07:06
 30/32 A kérdező kommentje:
Egyből lepasszolnám a gyereket, mekkora vicc, van neked gyereked??? Gondolom a te anyád se fogta ezek szerint mert nem másnak szülted?
2017. okt. 20. 07:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!